Jak vypočítat tyhle matematické úlohy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mawajka00
Povídálka 47 příspěvků 05.03.18 19:42
Jak vypočítat tyhle matematické úlohy?

Moc mi nejde přemýšlet logicky, takže se hold musím naučit postupy, abych neskončila zase jako jedna z nejhorších:DD Podivejte se prosím na ty sborniky (2017,2016,20­15,atd.) a poraďte co bych se měla naučit.
Očekávám odpovědi ve smyslu: Nauč se rovnice o 3neznámých, tohle a tohle, atd.
Ani nevíte jak moc byste mi tím pomohli a jak moc byste mě tím potěšili…
(Jsem na zš, takže hodně věcí a rovnic co tam jsou jsme nedělali, ale já jsem schopna se klidně naučit i vysoko školský ucivo, jestli bude třeba, protože mi na tom hodně záleží…)
http://matematickyklokan. n et/ind ex.php/sborniky

Reklama

Reakce:

Mawajka00
Povídálka 47 příspěvků 05.03.18 19:45

Odkaz: http://matematickyklokan.net/…php/sborniky

PansT
Povídálka 30 příspěvků 05.03.18 20:22
@Mawajka00 píše:
Moc mi nejde přemýšlet logicky, takže se hold musím naučit postupy, abych neskončila zase jako jedna z nejhorších:DD Podivejte se prosím na ty sborniky (2017,2016,20­15,atd.) a poraďte co bych se měla naučit.
Očekávám odpovědi ve smyslu: Nauč se rovnice o 3neznámých, tohle a tohle, atd.
Ani nevíte jak moc byste mi tím pomohli a jak moc byste mě tím potěšili…
(Jsem na zš, takže hodně věcí a rovnic co tam jsou jsme nedělali, ale já jsem schopna se klidně naučit i vysoko školský ucivo, jestli bude třeba, protože mi na tom hodně záleží…)
http://matematickyklokan. n et/ind ex.php/sborniky

Bohužel, sborníky mi nejde stáhnout, ale obecně: Klokan je spíše opravdu pro ty, kterým to myslí logicky a jsou schopni se nad řešením zamýšlet. Prosím, neber to zle, ale spíš než hledat rady o tom, co se našrotit bych doporučila cvičit logické myšlení - na netu je neskutečně velké množství cvičení.

Ornwen
Závislačka 3914 příspěvků 1 inzerát 05.03.18 20:44

@Mawajka00 za mych let byl klokan neco jako matematicka olympiada..mimo ulejvky ze skoly ;) slo o to mit ten nápad nebo v te uloze tu rovnici/chytre reseni videt. To se imho naucit neda. Muzes se typove naucot ulohy na rovnice, trojclenky, co javim pythagorovu vetu, ale tohle byva proste nadstavba.

Mawajka00
Povídálka 47 příspěvků 05.03.18 20:45
@PansT píše:
Bohužel, sborníky mi nejde stáhnout, ale obecně: Klokan je spíše opravdu pro ty, kterým to myslí logicky a jsou schopni se nad řešením zamýšlet. Prosím, neber to zle, ale spíš než hledat rady o tom, co se našrotit bych doporučila cvičit logické myšlení - na netu je neskutečně velké množství cvičení.

Ale přeci jen něco bych se mohla naučit. Fakr to potřebuju:(((

PansT
Povídálka 30 příspěvků 05.03.18 20:46
@Mawajka00 píše:
Ale přeci jen něco bych se mohla naučit. Fakr to potřebuju:(((

Bohužel, nejde mi to stáhnout. Prekopiruj mi sem nějaké zadání…

Ornwen
Závislačka 3914 příspěvků 1 inzerát 05.03.18 20:53

@Mawajka00 a ktera jsi kategorie?

Mawajka00
Povídálka 47 příspěvků 05.03.18 20:56

@Ornwen Kadet

Ornwen
Závislačka 3914 příspěvků 1 inzerát 05.03.18 21:18

@Mawajka00 spousta uloh je o představivosti. V prostoru. Zkus si to kreslit a vystrihovat.

@PansT 7. Petr přes sebe přeložil čtyři papírová srdce s obsahy 1 cm2, 4 cm2, 9 cm2, 16 cm2, jak vidíte na obrázku (na obrazku jsou soustredne nad sebou). Určete obsah viditelných tmavých částí- nejmensi je bile, pod nim tmave, pod nim bile, pod nim velke tmave
(A) 9 cm2
(B) 10 cm2
© 11 cm2
(D) 12 cm2
(E) 20 cm2

Dala jsem tuhle, protoze se zasadne neshoduju s resenim, tak chci vedet, co je na me uvaze blbě.

Jana206
Nadpozemská drbna 26008 příspěvků 05.03.18 21:23

Klokan nasrotit nejde a kdyz jsi u toho vysokoskolskeho uciva, to také nejde nasrotit. 100 stran skript na kazdou zkousku a testy a cvičení jsou potom zalozeny na logickem myšlení a usuzovani o problému.

PansT
Povídálka 30 příspěvků 05.03.18 21:24
@Ornwen píše:
@Mawajka00 spousta uloh je o představivosti. V prostoru. Zkus si to kreslit a vystrihovat.

@PansT 7. Petr přes sebe přeložil čtyři papírová srdce s obsahy 1 cm2, 4 cm2, 9 cm2, 16 cm2, jak vidíte na obrázku (na obrazku jsou soustredne nad sebou). Určete obsah viditelných tmavých částí- nejmensi je bile, pod nim tmave, pod nim bile, pod nim velke tmave
(A) 9 cm2
(B) 10 cm2
© 11 cm2
(D) 12 cm2
(E) 20 cm2

Dala jsem tuhle, protoze se zasadne neshoduju s resenim, tak chci vedet, co je na me uvaze blbě.

Mně vyšlo 10cm2

Mawajka00
Povídálka 47 příspěvků 05.03.18 21:25
@Jana206 píše:
Klokan nasrotit nejde a kdyz jsi u toho vysokoskolskeho uciva, to také nejde nasrotit. 100 stran skript na kazdou zkousku a testy a cvičení jsou potom zalozeny na logickem myšlení a usuzovani o problému.

Ale přeci jen, něco co by mi pomohlo k lepšímu výsledku bych se mohla nasrotiz…?

PansT
Povídálka 30 příspěvků 05.03.18 21:26

Vycházela jsem z toho, že z 4cm2 zbyde po zakrytí 3cm2 a z 16cm2 zbyde po zakrytí 7 cm2 a to jsem secetla.

Ornwen
Závislačka 3914 příspěvků 1 inzerát 05.03.18 21:30

@PansT no jooo. Ono 16 - 9 neni 5. Uz jsem asi uplne vypatlana. To jsem doma teprve 4.rokem :zed: :zed: :zed:

Helileli
Závislačka 2514 příspěvků 05.03.18 21:41
@Ornwen píše:
@PansT no jooo. Ono 16 - 9 neni 5. Uz jsem asi uplne vypatlana. To jsem doma teprve 4.rokem :zed: :zed: :zed:

Nejsi vypatlaná, jen jsi o level výš :mrgreen: Tohle bývají typicke druhé mocniny v Pythagorově větě, když se sečtou a odmocni, výsledek je 5.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Přijme vláda změny? Týkají se i proplácení rodičovského příspěvku

Poslanec Aleš Juchelka chce vyjádřit úctu všem rodičům, kteří jsou doma s... číst dále >

Zánět dásní v těhotenství? Může za něj špatná péče před početím

V těhotenství trpí na zánět dásní a zvýšenou kazivost 50–70 procent žen.... číst dále >

Články z Expres.cz

Ženy kolem slavného boxera Rockyho: Které z nich se to vymklo z rukou?

Představitel bájného boxera Rockyho byl na mušce naposledy před pár týdny,... číst dále >

Xenofobní radní z ODS: Žloutenka v Paříži, osahávání v Německu a kyselina v Londýně!

Strach, nenávist a panika! Radní Prahy 4 Klára Cingrošová (ODS) se pravidelně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak tělo varuje před rakovinou? Krvácením, závratí i chronickým kašlem

Tělo nám vysílá spoustu varovných signálů. Většinou poukazují jen na drobné... číst dále >

Chození naostro patří k létu. Jaká jsou pro a proti?

Jsou ženy, které nenosí pod letním oblečením zhola nic. Je to příjemné, ale... číst dále >

Reklama