Jak vypovědět zemědělci pachtovní smlouvu?

1
6.9.21 22:06

Jak vypovědět zemědělci pachtovní smlouvu?

Zdravím,

měl bych dotaz, s přítelkyní jsme v červenci koupili na exekutorské dražbě pozemek. Nikde nebylo řečeno, že k pozemku je spjata pachtovní smlouva (nevím jestli je to povinné sdělit před koupí), a tak jsme do toho šli, že si tam postavíme přístřešek pro koně.

No avšak jsme zjistili, že pozemek obdělává zemědělec z vedlejší dědiny, tak jsem mu napsal, přes e-mail a poté i přes sms, že bych chtěl pozemek užívat pro vlastní účely a domluvit se s ním na budoucnosti pozemku (vypovězení smlouvy…).

Bohužel mi ani na jednu zprávu neodpověděl, ale přesto si SMS zobrazil, hned další dva dny poté co jsem mu toto napsal, zoral, pro sichr, pozemek a nyní chce sít (asi hořčici či co), no zde je ten problém nevím jak postupovat dál. Někde na netu jsem četl, že smlouvu lze vypovědět v září a po sklizni, proto jsem mu také psal pozemek byl po sklizni a bylo září :/…

Je tedy nějaká možnost, že bych mu mohl vypovědět pozemek i přesto, že má zaseto? (já se domnívám, že ne, ale nejsem si jistej)

Situace je docela akutní, protože jsme s pozemkem počítali a nyní bychom museli platit ustájení pro 4 koně, což by nás vyšlo draho. Materiál a vše máme nakoupený, pouze je třeba vypovědět smlouvu (pokud tedy nějaká je).

Také bych se chtěl zeptat, zda on nemá jako povinnost uzavřít s námi smlouvu znova, či nám alespoň předložit tu předchozí?

Předem děkuji za rady :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
487
6.9.21 22:28

Předložit tu předchozí pachtovní smlouvu vám měl ukázat předchozí majitel pozemku, který jste koupili. Pachtovní smlouvy mají ve smlouvách většinou uvedeno vypovězení smlouvy 1 až 3 roky před skutečným předáním pozemku k užívání a pozemek se předává v září po sklizni. Takže to není, že nyní v září vypovíte smlouvu a od října už bude pozemek k užívání vám. To jste si, ale měli zjistit sami, zda to nemá někdo propachtovaný. Předchozí majitel pozemku měl pronajímatele kontaktovat, že pozemek prodává a případně, že se změnil majitel, ale asi se na to vyflákl co.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.9.21 22:33

Hezký večer,

do konce září, ideálně doporučeně poštou poslat výpověď zemědělci, co má pole v nájmu. V tu chvíli začne běžet roční výpovědní lhůta, takže do září následujícího roku to bude moci užívat, podle předchozích pravidel. pokud promarníte termín konec září, vše se o rok prodlužuje. Podle NOZ je při změně majitele jen roční výpověď, která zohledňuje agrotechnické lhůty - do 30.9. výpověď a roční lhůta. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat