Jak vyprat tlustou těžkou deku

198
22.7.13 13:57

jak vyprat tlustou těžkou deku

Zdravím, potřebovala bych poradit, jakým způsobem nejsnadněji vyprat tlustou vlněnou deku. Je hodně velká 2×2m a těžká i za sucha. V pračce by to určitě nešlo, je do 5,5 kg prádla a deka když nasákne vodu, tak bude mít alespoň 10kg. Namočila bych ji do vany, ale, jak ji potom pořádně vyždímat? V pračce těžko a tu těžkou deku nemám kam pověsit. Sušák by se asi pod tím rozpadl a navíc by z toho hrozně crčela voda. Nějaký nápad? Lituji, že už se nevedou mandly na prádlo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24121
22.7.13 13:58

Do cistirny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
205
22.7.13 13:59

Asi nemáš zahradu? já nedávno řešila něco podobného, nakonec jsem to pověsila na plot, kartačem zapracovala prášek a pořádně propláchla hadicí. V tohmhle vedru jsem to měla za dva dny suchý :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
198
22.7.13 14:01
@Tauriel píše:
Asi nemáš zahradu? já nedávno řešila něco podobného, nakonec jsem to pověsila na plot, kartačem zapracovala prášek a pořádně propláchla hadicí. V tohmhle vedru jsem to měla za dva dny suchý :-)

Bohužel zahradu nemám. Ale to by bylo dobrý řešení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
198
22.7.13 14:02
@pikola píše:
Do cistirny

Mám strach, aby to tam nezničili. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
22.7.13 14:03

@monikek čistírna. Pokud nemáš zahradu, jak píše @Tauriel ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6759
22.7.13 14:04

Já to dělám tak, že ji vyperu ve vaně a pak vodu vyšlapu - jako zelí. Není to dokonalý, ale na sluníčku to vykapa a uschne jedna dvě. Mám velké přehozy a nechci utrhnout buben…akorát je dost spotřeba vody při máchání, ale máme vodu ze studně, tak u nás to neva…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
198
22.7.13 14:11

Protože to opravdu nemám kam mokrý pověsit, asi nebude jiná cesta než ta čistírna. Ale chtěla jsem se tomu vyhnout

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6955
22.7.13 14:14
@monikek píše:
Protože to opravdu nemám kam mokrý pověsit, asi nebude jiná cesta než ta čistírna. Ale chtěla jsem se tomu vyhnout

a nemas balkon?? abbičku dedecka se zahradkou :lol:??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
valkil
22.7.13 14:15

Vyšlapat ve vaně je dobrý nápad! To by mě nenapadlo. Ukládám do paměti :)

• Citovat
  • Upravit
198
22.7.13 14:38
@tumpach píše:
a nemas balkon?? abbičku dedecka se zahradkou :lol:??

Balkon ne, ale babičku se zahrádkou, kde by se to snad dalo v té vaně nějak vymáchat (nemají v létě teplou vodu, budu muset ohřát v hrnci na sporáku) a pověsit ven. Jen prádelní šňůry budu muset koupit nový, ty starý jsou možná ještě z první republiky :lol:
Děkuju za tipy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9128
22.7.13 14:47

Ahoj, velké kusy se dobře perou zvonem. Když tu deku ve vaně něčím podložíš plastovým košem na prádlo, plastovou židlí a postupně vyždímáš, ona vykape pak už to třeba sušák unese. Já tak prala přehoz na manželskou postel. Teď ti to bude hezky schnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama