Jak vyprat z oblečení - železo - Maltofer

Anonymní
19.7.15 19:32

Jak vyprat z oblečení - železo - Maltofer

Ahojky, malá užívá Maltofer - železo - bohužel ho Persil nezvládl vyprat - lze ho nějak vůbec vyprat z oblečení? Díky :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1243
19.7.15 19:40

Ahoj, asi te zklamu, ale pokud jsi potrisnene hned nenamocila, tak to nevyperes. Znicila jsem tim taky peknych par koUsku obleceni. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4475
19.7.15 19:55

Ikdyz jsem namacela, tak jsem nevyprala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
45
19.7.15 20:07
@Anonymní píše:
Ahojky, malá užívá Maltofer - železo - bohužel ho Persil nezvládl vyprat - lze ho nějak vůbec vyprat z oblečení? Díky :)

Ahoj, malá brala aktiferrin, nakonec jsem to dostala pryč přímo něčím na rez, nevzpomínám si na značku, ale prodávají to třeba v DM, je to na fleky od rzi. Ale nevím, jestli by to šlo i z barevnýho oblečení. Každopádně z bílýho to šlo a pár kousků mi to zachránilo :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7511
19.7.15 20:23

Já jsem teď přišla na super věc z DM, jmenuje se to žlučové mýdlo a dostalo mi to z oblečení zatím naprosto všechno, je teda potřeba flek pořádně namydlit a vydrbat a pak napěněné do pračky. Ale nemám zkušenosti s tvým druhem fleku :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2196
19.7.15 20:27

No, tak u nás pár zničených věcí, nešlo vyprat ani žlučovým mýdlem, jedině hned po nehodě svléknout a vyprat…ono je to zákeřné i v tom že se flek vybarví až později…takže taky zničeno pár hezkých kousků, poté jsem už před podáním kapek dávala buď bryndák nebo starší košilky aby mi nebylo líto…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1166
19.7.15 21:31

Namoč to ve vodě a posyp vrstvou kyseliny citronové. Stačí ta obyčejná z potravin. Nech to působit klidně i několik hodin a pak vyber v pračce. Většinu fleků od železa to vyčistilo, nebo aspoň zesvětlilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.7.15 08:52

100% zabere kyslina citonová. Poradila mi to sestra - chemička. Také jsme brali železo a ty fleky jsme měli všude, na oblečení, na plenách. Vždy jsem si nasypala trochu kyseliny do kelimku, přidala trochu vody, nechala rozpustit, potřela tím ty skvrny a dala do pračky. Výsledek 100%

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama