Jak vyřešit jistou nepříjemnost s tchýní?

Anonymní
20.8.20 22:16

Jak vyřešit jistou nepříjemnost s tchýní?

Ahoj holky i kluci, ráda bych se vám s něčím svěřila a kromě vypovídání budu ráda za každou radu. Jde o tchýni a sourozence mého partnera. Tchýně je rozvedená a kromě mého muže má ještě dvě děti. Jsou o 13 a 15 let mladší, než můj muž a jsou to ještě žáci na základní škole. Po prázdninách nastupují do osmé a šesté třídy. Tchýně je rozvedená, je čtyři roky po rozvodu s otcem mladších dětí. On nikdy moc jako otec nefungoval, ale tchýně byla vzorná máma, všechno bylo ještě v zimě v pořádku. Děti k nám občas přišly na návštěvu, občas o víkendu přespaly, jeli jsme na výlet, kolikrát i s tchýní, ktera nás ráda tak jednou v týdnu navštívila a brala si i našeho nyní dvouletého syna na hřiště, občas ho pohlídala. Prostě vše v naprostém pořádku, tak jak má být. Děti měly fungující mámu a super bráchu se švagrovou(nás) a náš malý měl super babičku. Vše se změnilo po novém roce, kdy si tchýně našla chlapa. V první chvíli jsme měli velkou radost, ženská před 50 určitě chlapa potřebuje, tchýně neměla moc na lásku nikdy štěstí, tak jsme jí to přáli a měli radost. Bohužel brzy nastaly problémy mezi dětma a tím pánem. Tchýně si ho na můj vkus nastěhovala velmi brzy domu - po měsíci. Děti byly čím dál tím víc u nás, to nám nevadilo, brali jsme to tak, že to chce čas a také doufali, že tchýně trochu zbrzdí. No bohužel se tak nestalo a od začátku karantény u nás děti doslova bydlí. U mámy byly dva dny. Přišlo to tak nečekaně, nosily si více a více věcí, vždycky řekly, domů půjdeme zítra, v pátek, v neděli, no a uběhlo půl roku a děti u nás. Co víc tchýni to nezajímá, cestuje si s novým objevem, občas dětem zavolá, vezme je do restaurace a tím to končí. Nám se vyhýbá, co jsme poprvé naznačily, že to takhle nejde. Až se urazila, přijde mi prostě, že vyměnila děti za chlapa a je to musí mrzet i když dělají jak jim to vyhovuje, vím, že je to pubertální póza. Tchýně se o tom ale bavit nechce a řekne, ať je teda vyhodíme, že ona za to nemůže, že u ní nechtějí být, ať si to vyřídíme s dětma. Ale přitom se vůbec nesnaží, to nějak řešit, vyhovuje jí to i když tvrdí, že ne. A myslím si, že by to měla řešit hlavně ona, jsou to dvě nezletilé děti. Jak by jste to nějak pokud možno v klidu a s ohledem na děti citlivě řešili vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
20.8.20 22:25

Jooo, mě taky máti vyměnila za chlapa. A to doslova. Neviděla jsem ji 20let :kytka: s tím asi nic neuděláš. Když je někdo blbej, je blbej. Děti ji to nikdy neodpustí :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
7214
20.8.20 22:29

Vyúčtujte jí to i zpětně. Potom si je odveze raději domů.
Co to jako je, že si to máte vyřídit s dětmi? :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
758
20.8.20 22:31

A co na to děcka? Opravdu nechtějí být s mámou? Ale ty máš zodpovědnost hlavně za své dítě a svou rodinku, ne za ně…kdyby byla mamka nemocná, dalo by se to pochopit, ale toto ne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
86
20.8.20 22:31

Chudáci kluci. Manžel se o ně bude muset očividně postarat.
A tchýně bude za 20, 30 let v důchoďáku brečet, že synové o které se celý život tak hezky starala, za ni ani nepřijdou. A nějaká tupoňka jí, osamělé seniorce, bude dělat ježíškovo vnouče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7214
20.8.20 22:34

@Borecek178 jsi mě pobavil :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2532
20.8.20 22:36

Já nevím, jestli počítám dobře tak tvému chlapovi je 27-28? To ho měla brzy, asi si to chce vykompenzovat, zamilovala se, užívá si a využívá toho, že o děti je postaráno. 8o Každopádně půl roku už je dost dlouho na to, aby se vzpamatovala. Má dvě děti, o které se musí postarat a musí brát ohledy i na vás. Děti bych poslala domů, třeba jí to přinutí zase fungovat, když je tam bude mít a bude se muset postarat. Ten její chlap je jaký? Ten v tom problém nevidí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
86
20.8.20 22:38
@PaníBovaryová píše:
@Borecek178 jsi mě pobavil :mrgreen:

Sem se zamyslel do budoucnosti.
Tohle je fakt tragédie. Něco podobného mám ve svém širším okruhu. 18letý kluk nechce vidět vlastní matku, za to jak se na něj před lety vysrala, raději chlastala a piglovala. Ženy ani muzi by neměli myslet pohlavními orgány, když maji nezletilé děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
583
20.8.20 22:49

Vysvětlila bych dětem i jejich matce, že od září tohle uspořádání končí. Děti pěkně do školy a domů, ať se zase stará matka. Vy máte také svůj život, svoji rodinu. Jasně ať za vámi chodí, ale nemůžou u vás přece bydlet. Pokud by byla tchýně nemocná, je to něco jiného, ale takhle? Na prvním místě je vaše dítě a partnerský vztah. Neříkám že se na děti máte vybodnout, to ne. Ale matka musí zase začít fungovat. Co jejich otec? Vy s partnerem nemůžete suplovat jejich rodiče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
247
20.8.20 22:50

A toho noveho pana znate? Rozhodne bych to nedelala zadarmo, at na kluky pekne prispiva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
514
20.8.20 22:54

Se divím, že se tvoje tchyně sama za sebe nestydí… Strašný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15632
20.8.20 23:18

Kluky bude třeba poslat domů s tím, že s mámou musí zařídit nějakou přípravu na další školní rok. Od září přespat max o víkendu. Přeci nebudeš suplovat rodiče a řešit školu, úkoly a nákupy do školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
86
21.8.20 06:28
@Zpavlí píše:
Vysvětlila bych dětem i jejich matce, že od září tohle uspořádání končí. Děti pěkně do školy a domů, ať se zase stará matka. Vy máte také svůj život, svoji rodinu. Jasně ať za vámi chodí, ale nemůžou u vás přece bydlet. Pokud by byla tchýně nemocná, je to něco jiného, ale takhle? Na prvním místě je vaše dítě a partnerský vztah. Neříkám že se na děti máte vybodnout, to ne. Ale matka musí zase začít fungovat. Co jejich otec? Vy s partnerem nemůžete suplovat jejich rodiče.

Z vlastní zkušenosti vím, že ženě, která je v přechodu nebo těsně před ním nevysvětlíš nic. Ani ty nejelementárnější věci. Jako např. matka se musí starat o své pubertální děti. Ženy v tomto věku si jedou ve svém vlastním módu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8871
21.8.20 06:41

Zkusila bych mediátora, napřed vy a tchyně a možná pak i se synovci.
Pokud by to nezabralo, tak bych se šla poradit, zda by se to vyřešilo pěstounskou péčí nebo svěřením do vaší péče a stanovením alimentů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16144
21.8.20 06:45
@Borecek178 píše:
Z vlastní zkušenosti vím, že ženě, která je v přechodu nebo těsně před ním nevysvětlíš nic. Ani ty nejelementárnější věci. Jako např. matka se musí starat o své pubertální děti. Ženy v tomto věku si jedou ve svém vlastním módu.

toto přece nemůžeš zevšeobecňovat, ne každá se chová jako hovádko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama