Jak vyřešit péči o děti

Anonymní
28.4.21 18:08

Jak vyřešit péči o děti

Zdravím všechny,
vím, že sem mohou psát i muži tak zkusím požádat o rady a názory.
Jsem rozvedený, děti 16 a 7 let má v péči ex. Vždycky inklinovala k jistému druhu závislosti, teď to dopracovala do stavu, že je v léčebně a bude tam několik týdnů spíše měsíců. Takže vyvstává otázka co s dětmi. Neměl bych problém vzít je k sobě a postarat se.ALE žiju s přítelkyní v JEJÍM domě. Ona a naše děti si jemně řečeno vůbec nesedly a vygradovalo to až do situace, že se s dětmi stýkám pouze mimo domov a přítelkyni už asi dva roky neviděly. Starší dítě kategoricky odmítá s ní být pod jednou střechou i jenom překročit práh našeho domu. Mladší by se asi nechalo přemluvit, ale bez staršího nepůjde. Děti i ex by chtěly, abych po dobu jejího léčení se nastěhoval k nim domů. To se mi vůbec nechce. Bydlí v domě, který po generace patřil mojí rodině a ex mě o něj při rozvodu připravila a já se tam prostě cítím hrozně blbě i když tam třeba jdu jenom dětem něco nainstalovat, nebo opravit a jsem tam chvíli. Navíc mi přítelkyně natvrdo řekla, že pokud se tam teď nastěhuju už tam můžu zůstat, že už má dost toho, jak ex řídí náš život a já tancuju jak děti a ona pískají. Nechci o ní přijít, přestože náš vztah není úplně ideální v mnoha věcech si hodně rozumíme a na rozdíl od ex si jí můžu vážit.
Ještě zvažuji možnost, že mladšímu prostě pobyt u nás přikážu a starší nechám samotné doma a budu ho denně jezdit kontrolovat, ale rvát to takhle na sílu se mi taky nechce a ani nevím zda je to kvůli nezletilosti vůbec legální. Teď je s nimi doma babička, ale ta jinak bydlí 80 km daleko je jí přes 70 a z více důvodů celou dobu nevykryje a vím, že to po ní nemůžu chtít. Po neděli se vrací domů a já to budu muset nějak rozseknout.
Kdyby mi tu chtěl někdo vynadat za to, proč děti žijí s takto nemocnou matkou a ne se mnou tak uvádím, že i když je to třeba k neuvěření ona jako matka, zase úplně marná není, děti na ní dost visí a žily by raději s ní i kdybych já žil sám. Navíc mám časově náročnou práci, často i pracovně cestuju do ciziny a péče o děti by prostě byl problém. Práci bych musel omezit, což by znamenalo výrazné snížení příjmu teda i prostředků pro děti

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26199
28.4.21 18:18

Děti by pro tebe měly být přednější než nějaká paní u který bydlíš a ještě se jí bojíš. Pokud máš problém bydlet u dětí v doma, najdu si. podnajem. a vem je tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49587
28.4.21 18:21

Děti by pro mě byly na prvním místě. Takže bych šla buď bydlet k nim, nebo si dočasně našla pronájem někde v okolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6379
28.4.21 18:23

Udělej si to jak chceš :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14597
28.4.21 18:32

Deti jsou TVOJE rodina. Bytna ti dava ultimatum. Promin, ale takto se zivotni partnerka nechova :roll:
Takze bych se docasne prestehovala k detem a bytnou bych jen navstevovala :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8209
28.4.21 18:32

Chlape vzpamatuj se!!!
Tady jde o tvoje děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5776
28.4.21 18:33

Tvoje přítelkyně by měla být ráda, že jsi slušný člověk a chceš se o své děti postarat, když je krize. Jestli to tak nebere, tak nestojí za to, abys s ní trávil čas. Pečovat budeš po přechodnou dobu. Vyděláváš dost a tak by neměl být problém si nekoho zaplatit, aby na děti po dobu tvé nepřítomnosti dohlédl. Chceš je dát do děcáku? Taky je to řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1257
28.4.21 18:39

Ja vubec nechapu proc si se zenskou, ktera nema rada tvoje deti. Jsi fakt blb..ec, ze upřednostňujes zenskou a praci pred detma. Zamysli se nad sebou a koukej se sbalit a jet za nima. Jestli ma tvoje pritelkyne tak blby kecy, tak uz bych se k ni nevracela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2474
28.4.21 18:40

Ještě je můžeš strčit na těch pár týdnů do Klokánku, když nevíš jak se rozhodnout mezi vlastními nezletilými dětmi, které jsou momentálně ve srabu a dospělou spolubydlící :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
99302

Říkám to pořád, chlapi přicházejí a někdy i odcházejí, ale moje děti jsou stále moje děti, moje srdce, moje krev. Myslim že to platí i naopak, teda mělo by.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4609

Od současné partnerky je to v této těžké a vyjímečné situaci strašně sobecký a nehezký postoj :,(
já mám jako prioritu děti, takže bych měla celkem jasno, zatla zuby a kvůli dětem šla bydlet dočasně za nimi, nevytrhávala je z jejich prostředí, neobtěžovala bych starou babičku ani dětem nic nepřikazovala násilím..
No a co se stane s mým vztahem by se holt vidělo, ale vydírat rozchodem bych se vážně nenechala.

Možná to takhle mělo být a časem najdeš ženu, kterou tvé děti lépe přijmou a oboustranně to bude vše fungovat mnohem lépe..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
649
28.4.21 18:47

Připomíná mi to bývalého…„nebylo mi umožněno, ona mi brání“ ale v zápětí „nee 2 víkendy v měsíci ne, takto mi to vyhovuje, jak bych to asi dělala, abych je vozil do školy“…„já jsme ředitel, já mám náročnou práci“…ale na výživné má plat pod průměrem své pozice…a hlavně „vona má přece víc než já, ale nemá co na práci, takže může vše stihnout“ Ale děti s ním nechtějí trávit čas, protože „byla vedena dlouhodobá kampaň proti mě“.

Když je těch pár hodin za měsíc s dětma, musí pořád makat 16 hodin i o víkendu, ale zbylé vákendy v měsíci je s přítelkyní a kamarády už od čtvrtka večer na chatě atd atd atd…

Ty aspoň o té své říkáš něco hezkého, že je dobrá máma…to jen rozmazluju, špatně vychovávám a kdybych se náhodou zhroutila, protože jsem při všech jeho scénách a dělání zle na vše sama, tak bych byla ještě líná a neschpná…

Bohužel dnes jsou soudci, co ještě těmhle otcům straní, když jen jejic ublížené ego se chce mstít…

Chudáci děti…

A rada… pokud děti nechceš nadobro ztratit jako nejbližší lidi, tak se vzpamatuj a postarej se o ně, nejlépe nastěhováním se k nim, dokud s emaminka nevrátí a pak pomáhání a péčí, aby se mohla „doléčit“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12980
28.4.21 18:49

Jsi hňup

Edit a tvoje partnerka uplna krava

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14597
28.4.21 18:51

A co budes delat, pokud matka nebude zdravotne schopna se o deti sama uz nikdy postarat? Hodis deti pres palubu, protoze mas svou praci a pritelkyni, se kterou se s detmi vzajemne nesnesou? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5031
28.4.21 18:54

Já ty chlapy fakt nechápu. Dej je do Klokánku a užívej si prachy a ženskou. :roll:
Asi ses měl zeptat na nějakém jiném fóru, tady jsou převážně matky a ty mají jasno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat