Jak vyřešit spaní skorodvojčat

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1954
4.10.21 16:42

Jak vyřešit spaní skorodvojčat

Budeme mít děti 15m od sebe a začínáme si lámat hlavu, jak to udělat se spaním. Napadají nás následující možnosti:

Obě děti u nás v ložnici, dvě postýlky vlezou bez problémů, ale nebudou se děti navzájem budit?

Starší do vlastního pokoje, ale kdy? Už před porodem nebo třeba za půl roku od porodu a chvíli bude s námi v ložnici i s novým miminkem? Rovnou sama, nebo tam budu spát s ní, než si zvykne,.nebo tam s ní bude např. do dvou let spát manžel a dávat k napití vodu, event. um? Zas aby se manžel vyspal do práce.

Nevíme, jaká možnost je lepší. Máte někdo zkušenosti? Starší je kojená, mladší snad bude taky. Aktuálně se teda budí snad 20× za noc :zed:,ale doufám, že je to jen nějaké období, trvá to 4dny, co jsme se nastěhovali do nového baráku, tak pořád doufám, že se to poddá. Průměrnou moc se budí tak 3×, což samozřejmě nevypovídá nic o tom, jak bude spát v 15m :lol:.

Já se skoro kloním k tomu spát všichni 4 v jedné ložnici, já jsem strašně líná někam v noci chodit. :lol: Ale zas si říkám, že třeba by starší spala lépe sama v pokoji, některé děti to tak prý mají. A že začátku budu novorozence i přebalovat a asi trochu svítit a tak… Nevím… A manžel teda odmítá spát sám :lol:. Buď se námi v ložnici nebo alespoň s tou starší.

Jak jste pořešili spaní sourozenců s malým věkovým rozdílem vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19269
4.10.21 17:07

Ja bych se snazila starsi odstavit a to co nejdriv a dat do vlastniho pokoje, co nejdriv. Jinak se z toho zblaznis, vstavat na stridacku ke dvema detem, vyzadujicich kojeni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2805
4.10.21 17:16

Já bych hned odstavila. Tedy klidně postupně, ale tak, aby byla dostatečně dlouhá doba, než začneš kojit mimino. No a nebo kojit dal a pak kojit obě děti, to záleží na tvých preferencích. Spát bych ji dala do svého pokoje, ideálně zároveň s ukončením nočního kojení, ale to se lehce řekne a těžko dělá, že… ale bylo by lepší, kdyby byla zvyklá spát sama ještě než se narodí mimino. Anebo spát všichni pohromadě v ložnici, ona v postýlce a mimino s vámi v posteli. Nebo naopak. V podstatě jsou obě varianty, jak u kojení tak u spaní vhodné a v pohodě, záleží jen na tobě jak to chceš mít. Já jsem děti odstavovala na místní poměry dost brzo, spát sami šli kolem roku a půl, takže já bych prcka začala učit na své a bez mlika. Ale kamarádka kojila do víc jak 2 let a spí pohromadě ještě teď, když děti mají 6 a 3 roky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3417
4.10.21 17:24

No mohla bys mít obě děti u sebe, každé na jedné straně, a každé by mělo na noc své prso :lol: to by mi přišlo asi nejjednodušší na provedení. Novorozenec by byl mezi tebou a mužem a starší na tvé straně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
358
4.10.21 17:26

Já je mám 17 měsíců od sebe a starší spala sama v pokojíčku na chuvicce. Mladší byla v ložnici a za starší do pokojíčku šla v 10 měsících.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1700
4.10.21 17:38

Zpetne lituju, ze jsem co nejdriv neodstavila v noci. Takze za me odstavit v noci, to neznamena, ze je nutny odstavit uplne. Jinak spime vsichni v jedne mistnosti no :D Kupodivu deti se navzajem moc nebudi, cekala jsem to horsi. Starsi jeste obcas jo, mimino vubec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1954
4.10.21 17:41
@Semtex píše:
No mohla bys mít obě děti u sebe, každé na jedné straně, a každé by mělo na noc své prso :lol: to by mi přišlo asi nejjednodušší na provedení. Novorozenec by byl mezi tebou a mužem a starší na tvé straně.

Ta starší padá z postele, nedokáže spát na jednom místě. Klidně odcestuje k nohám a tam se svalí na zem. Bez milosti putovala v půl roce do postýlky a tam zůstane :D.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1954
4.10.21 17:42
@Dobrej_tym píše:
Zpetne lituju, ze jsem co nejdriv neodstavila v noci. Takze za me odstavit v noci, to neznamena, ze je nutny odstavit uplne. Jinak spime vsichni v jedne mistnosti no :D Kupodivu deti se navzajem moc nebudi, cekala jsem to horsi. Starsi jeste obcas jo, mimino vubec.

A jak se odstavuje v noci? Neumím si to vůbec představit. Neumím jí uspat jinak než kojením.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1954
4.10.21 17:44
@Janakatabara píše:
Já je mám 17 měsíců od sebe a starší spala sama v pokojíčku na chuvicce. Mladší byla v ložnici a za starší do pokojíčku šla v 10 měsících.

A jak často jsi tam chodila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5651
4.10.21 17:47

@Kolicek95 ja som šla podľa knihy I vaše dítě muze dobre spat. Nejak tak sa volala, zachránila ma pred zbláznením. Staršie šlo mesiac pred pôrodom do svojej izby, mladšie s nami v loznici. Horšie to je cez deň, keďže 2 ročné už nespí vôbec :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1700
4.10.21 18:10
@Kolicek95 píše:
A jak se odstavuje v noci? Neumím si to vůbec představit. Neumím jí uspat jinak než kojením.

Nejdřív jsem naučila odpojovat..nakojila jsem, odpojila. Aby se dítě naučilo usínat bez prsa. Pak už to je snadné, dvouletému a staršímu dítěti se dá tohle vysvětlit. Mladšímu…no, moc ne, ale co mu jiného zbyde. Problém je, že spousta dětí se po porodu víc rozkojí, takže nechci strašit, ale můžeš mít taky pár měsíců probdělé noci, kdy budeš kojit buď starší nebo mimino. To jsem bohužel předem netušila.

Samozřejmě, pokud budeš schopná kojit oba naráz, tak to hodně věcí vyřeší, já schopná nebyla. Mimino vypodložené polštáři, aby dosáhlo na prso, starší se vztekal, že blbě dosáhne, mladší, že padá z polštářů, no děs :D

Příspěvek upraven 04.10.21 v 19:10

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1700
4.10.21 18:11
@Kolicek95 píše:
Ta starší padá z postele, nedokáže spát na jednom místě. Klidně odcestuje k nohám a tam se svalí na zem. Bez milosti putovala v půl roce do postýlky a tam zůstane :D.

Jinak spíme na zemi, takže nikdo nepadá :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4396
4.10.21 18:45

Dvě děti od sebe o 19 měsíců. Obě s námi spaly v posteli do chvíle, než se rozhodly spát sami ( jednou ta chvíle přišla ).
Mimino pokud v noci nekadí přebalovat potřeba nebylo, případně jsem si pořídila na to malou lampičku. I tak byl člověk vzhuru milionkrát za noc a ještě někam chodit;)))) Nezbláznila jsem se, přežila jsem :) Dnes jsou to pubertáci oba a po ložnici ani mámě dávno netouží ;)))
Udělej to tak, jak cítíš, že to bude nejvíc vyhovovat vám. :kytka:
Kašli na to, jak to mají ostatní. :kytka:
Jo, taky jsme spali na zemi. Nikoho nikdo nezalehl, nikdo nikam napadal, vzájemné buzení nebylo šílené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
alena1995
4.10.21 19:45

@Kolicek95 Mám děti 17 měsíců od sebe. V tvé situaci - starší bych odstavila.

U nás to je - syn a chlap spí v dětským pokoji, máme takovou tu „domeckovou“ postel 160×200 a vedle toho matrací, na té spí muž.

Já spím s malou v ložnici. Jinak navzájem se nebudí, ani když malej řve jak pavián, tak malou to nevzbudí (tuk, tuk), teda večer, přes den ji vzbudí okamžitě.
A uspávám tak, že jdeme do ložnice, malou mám v náručí na prsu, u toho usíná a malého mám „pod křídlem“, vypije si mléko, chvíli něco žvatlá, občas dělá bordel, já dělám, že spím (chrápání), uklidní se, vezme mi ruku a usíná, vždycky akce cca na 30 minut. Všude mám úplnou tmu, žádné ani malé světýlko, protože by neusnul jen tak. Pak ho přenesu do pokoje. A jdeme si do obýváku s chlapem pokecat, cca o půlnoci se starší budí, tak to už jde za ním a já jdu za malou. Malej se budí cca 4× za noc, jak kdy. Ale stačí dát pití, dudlík, ruku a spí.

Zkoušeli jsme spát i spolu, také to bylo fajn, co se týče společného času, ale neděláme to často, syn je ero a bojím se, že by se vzbudil, přelezl mě a skočil na malou. Takže to děláme pouze výjimečně. A pohodlný to moc není.

• Citovat
  • Nahlásit
410
4.10.21 20:06

Já mám teda staršího nespavce a už je velký (2,5 roku). Před čtvrt rokem přibylo miminko a začali jsme všichni společně v ložnici. Starší tam měl svou postel, ale stejně chodil k nám. Postupem času jsme zjistili, že tudy cesta nevede. Vstávat třikrát v noci kvůli čůrání, pití atd. ke staršímu, do toho mladší 3-4× mlíko… a nejlíp na střídačku. Každé dítě je ale jiné. Já teda přikládám zkušenost s tím, že nakonec jsme manžela se starším odstěhovali do pokoje. Důvod byl hlavně ten, že nás přestalo bavit staršímu ustupovat v požadavcích na pití (“vodu nechci, chci džus”) jenom proto, aby mladšího nebudil pláčem. A stejně tak k mladšímu honem rychle vstávat, aby nevzbudil staršího… takhle si můžem dovolit v klidu říct, že žádné pití/vstávání ve 4 nebude, a když se starší rozječí, je to jednodušší řešit bez pocitu, že musíme udělat hlavně všechno pro to, aby nevzbudil mimino. Teď když spí starší vyjímečně s námi, jde si lehnout do ložnice s vědomím, že u usínání musí být absolutně potichu a stejně tak v noci musí zašeptat, pokud něco chce. Protože jakýkoli vzteklý řev znamená odchod do pokojíku. Má to jako spaní s námi teď už jako privilegium. Až budou oba starší, ráda si je zase do postele společně vezmu. Ale na mačkání se s kojencem a starším dítětem v jedné posteli nemám, strachy bych neusnula. Tohle nám funguje a střídáme to podle potřeby, jak kde kdo chce být. Jednou už jsem si byla i já se starším lehnout do pokoje, abych se vyspala. Strašně ráda bych, abychom tam byli všichni, dokud jsou děti malé, ale u nás to nešlo, no. Ale spíš bych počítala se všema variantama, začala zkoušet to, co vy cítíte jako nejpřirozenější pro vaši rodinu, a až potom bych snižovala z nároků, když to nepůjde… mně osobně třeba bylo líto odstěhovat rovnou staršího do pokojíku, když přitom budeme mít v ložnici miminko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat