Jak vyřešit život v zahraničí

Anonymní
14.1.20 15:03

Jak vyřešit život v zahraničí

Prosím o názory a případně poradit, jak byste řešili naší rodinnou situaci: jsme já, manžel a dítě 2,5 roční žijeme v cizině, manžel si našel v zahraničí práci už před pár lety. Zvykl si na tamní výdělek, který by u nás nedostal. Takže jsme se přizpůsobili a šli po roce za ním a bydlíme všichni tam, což vypadá jako rodinná idylka, ale není. Nejsem sobec, ale trochu už mi pracují nervy, jelikož velký mínus v zahraničí: za prvé nikoho tam nemáme z příbuzných ani známých, ty lidi co zná manžel v práci, se nechtějí nějak stýkat, navštěvovat l, nemají děti. Manžel chce mít klid po práci, nechce návštěvy, mrzí mě, že naše dítě nemá kontakt s dětmi. Začala jsem přemýšlet nad tamní školkou, ale to je právě další problém, výdaje na školku si nemůžeme momentalne dovolit. Chtěla bych jít tedy pracovat, ale stále se učím cizí řeč, což chvilku potrvá než si budu úplně jistá na pracovní pohovory. Jsem ochotná dělat i podřadnou práci, ale mám zdravotní problémy, o kterých se teď nebudu rozepisovat. Nevím tedy, zda zůstat nebo začít přesvědčovat manžela k návratu zpět do Čech, kde bych si práci sehnala o dost rychleji než tam, opět nechci rozepisovat přesně jakou, jen vím že by to šlo rychleji a naše dítě by mohlo být více v kontaktu s ostatními dětmi.
Manžel tvrdí, že si návratem nepomůžem a budem na tom finančně ještě hůř, že to chce čas..Jinak bychom museli jít do podnájmu jako předtím, nic v čechách nemáme vlastního, kam se vrátit. Prosím jen o názory, co byste dělali na našem místě vy, jestli vydržet v cizině další rok nebo to zabalit a jít zpátky, děkuji

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

7876
14.1.20 15:08

Těžko říct, já bych to ale asi nevydržela a chtěla zpět. Člověk si lépe zvykne, když je mezi lidmi, kdybys mohla do práce a dítě do školky, tak by to bylo asi jiné, ale takhle?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6519
14.1.20 15:18

Ahoj, já v zahraničí žiju a za nic na světě bych neměnila. Ale ve tvém případě nevím. Když se vrátíš do Čech, co bys našla za práci? Pokud manažerka, ani na minutu bych neuvažovala o tom, že v zahraničí budeš mejt nádobí. Umíš si představit, že v zahraničí zůstaneš, nebo tě děsí, co třeba rodiče sami doma atd? Máte v zahraničí vyhlídky? Nebo když to řeknu blbě, budete v zahraničí chudí stejně jako v ČR? Nebo ty chceš zůstat už jenom rok a něco mezitím vydělat? V takovém případě, vydělá manžel za ten rok tolik, že si v ČR polepšite a dokonce třeba vydělá na byt? Pokud ano, zůstala bych. Pokud ne a jeho výdělek nijak slavný není, tak vzhledem k tomu, že ty i dítě jste úplně odříznutí od sociálního života, vrátila bych se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6860
14.1.20 15:19

Kde přesně žijete? Nemyslím město, myslím stát a popřípadě venkov/město.. Takhle se těžko radí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11365
14.1.20 15:20

Já nevím, jestli jste tam na tom tak finančně skvěle, když nemáte ani na školku. Tamní dobrý výdělek stejně zřejmě utratíte za běžný život, ne? Vrátila bych se zpátky, nechtěla bych být takhle sama a nechtěla bych ani, aby tak vyrůstalo moje dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 15:23

Ja teda v zahranici ziju, ale uplne v jine situaci, nedovedu si predstavit, ze bych neumela jazyk a byla takhle odizolovana. Navic soude podle toho, ze si nemuzete dovolit skolku, ten jeho vydelek asi nebude zas takova pecka. Jak jsi daleko od toho, aby sis s jazykem verila natolik, ze pujdes do prace? Protoze pak uz to bude lepsi. A vase dite bude od malicka umet dva jazyky, to taky neni uplne nevyhoda. Reknes v jake zemi jste? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6860
14.1.20 15:24

@Monchichik ono je to zřejmě tak, že manžel že svého platu táhne vše, protože dotyčná je doma a ve většině zemí rodičák do 3 let dítěte nemají. A já za syna v jeslích na tři hodiny denně platím 100€ bez jídla :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5956
14.1.20 15:28

Zrovna jsem chtěla zmínit poznatek, co tu holky už napsaly: kdyby to tam bylo finančně tak super, neměl by být problém zaplatit školku.

Já osobně bych šla do podřadné práce, a to za cenu toho, že se právě neučím jazyk rychleji. Ideálně někde v baru sbírat nádobí. Budeš tam muset komunikovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11365
14.1.20 15:28

@Aduš8 No ale jak sama píše, zatím do práce nepůjde, neumí řeč a má zdravotní problémy, takže se tohle může táhnout ještě bůhví jak dlouho. A manžel chce klid a nechce návštěvy, takže být tam takhle celé dny sama, tak se asi zblázním…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.1.20 15:32

Ahoj také ziju v zahraničí a obsas mám stavy ze mám chuť uvalit sebe a malou a odjet zpět. Ale už jsem tu docela dlouho, holka už půjde do školy od září a to co jsme tu vybudovali se mi nějak nechce opouštět. V tvém případě je to jiný nemáš kamarády ani práci :( a celej den sedět doma v cizi zemi je dost těžký. Mě moc chybí rodina ale alespoň mám nějaký známí a kamose. Na tvém místě bych se asi vrátila.

• Nahlásit
  • Citovat
217
14.1.20 15:41

Mám pocit, že máš k té zemi i jazyku averzi, jinak už bys alespoň komunikativní úroveň měla (pokud to není japonština nebo tak něco - to pak beru zpět, to chce fakt větší úsilí). U těch podřadných prací asi budeš mít problém i s tím zdravím, takže to moc nevidím :think: - jestli jste ve větším městě s univerzitou, můžeš zkusit nabízet konzultace v češtině pro bohemisty (nebo studenty slavistiky obecně), dítě vezmeš v pohodě s sebou, taky potkáš jiné lidi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6860
14.1.20 15:51

@Monchichik je těžké radit, když člověk neví, o co jde. Zda zná vůbec, na co má kde nárok. Třeba v Bavorsku teď schválili příspěvek 100€ na školku pro každé dítě, od nového roku se to vztahuje i na jesle. I podřadná práce se dá dělat se zdravotními problémy, tady u nás je tolik nabídek. Vysát třikrát týdně kancelář, vysypat odpadkové koše a vyleštit dveře zvládne i moje sestra, která má invalidní důchod 3.stupně po mozkové mrtvici. Čekat, než se naučím jazyk, abych mohla vykonávat své povolání, je opravdu složité, jsem tu čtyři roky, manžel je rodilý Němec a nemůžu říct, že bych uměla dobře. Domluvím se, ale gramatika a úřední věci jsou prostě náročné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
673
14.1.20 15:52

Před rokem jsem s manzelem řešila něco podobného. Kluk měl 2,5 a druhé se nedařilo. Manžel byl v D přes týden, na víkendy domů do CR, nebo já s klukem cestovala někde mezi. Takze pořád na cestách se sbalenyma taskama.My se rozhodli vrátit všichni do ČR. Sice máme míň peněz, ale jsme tu doma. Oproti vám, ale máme tady bydlení úplně zadarmo (v D bychom samozřejmě platili najem) A já mám taky zdravotní problemy, které mě omezuji dělat manuální práci. Tady mám práci a perspektivu do budoucna o dost větší. Mrzí mě, že děti (nakonec se druhé zadarilo) nebudou mít jazyk, ale já rozhodnutí nelituji.Snad jen, když tam jedeme za kamarády. Mam to tam skutečně ráda. V našem případě se lepší výdělek-nutnost platit bydlení a vyšší náklady na život rovnali výdělku tady cca. Takže rozhodnutí pro nás bylo snazší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11365
14.1.20 16:22

@Aduš8 No já si také myslím, že lepší by bylo nesedět doma a dělat cokoliv, protože tak se samozřejmě naučíš řeč ze všeho nejlépe. A vydělala by i pár peněz a měla by na tu školku. Myslím si, že ani ty věci kolem nebude vědět, protože tam s nikým nekamarádí, takže jí ani nikdo neporadí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23136
14.1.20 16:25

Asi máte na české poměry dost, ale na tamní žádná sláva, když si nemůžeš dovolit školku, navíc na hřišti přes den nikdo není, v tomhle věku jsou všichni už ve školkách a v práci. Nějaké Čechy v okolí nemáte? Jsou všude :P chce se to trochu integrovat, že sedíte s dítětem doma a čekáte až přijde z pravé by hrabalo za chvíli každému. :) a dítě do školky, ty do školy. První rok nebo dva jsou většinou nejhorší, jak emočně tak na peníze, pak už je líp

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama