Jak vysoké alimenty platí vaši partneři / manželé?

6429
23.7.07 23:53

Jak vysoké alimenty platí vaši partneři/manžele?

Ahojky.

prosím, kdo žijete s chlapíkem, který platí na děti z předchozích vztahů, přičemž výši alimentů jim stanovil soud? Můžete mi PROSÍM napsat, kolik v tu dobu dotyčný vydělával a kolik mu soud vyměřil?

DÍKY MOC, potřebuji si udělat trooošku představu, kolik asi by soud přiklepl = o jaké výši jednat při jednání o dohodě.. či jak to nazvat..

Vaše informace moc pomohou mé kamarádce, díky!!

E.

PS: Řeší se dohoda o alimentech na 2 děti, ale jakákoliv info bude super..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2185
24.7.07 00:07

Ahoj Evi.
Tak ex me zname bral kolem 60 cisteho a na 2 deti (predskolni vek) daval jen 7tis… V tom konkretnim pripade je to desne prisnou soudkyni na Praze 5, ktera je vyhlasena tim, ze se zastava hodne i chlapu, resp. si asi mysli, ze kdyz to staci na zivobyti, tak se chlap nemusi zdimat… mam s tou soudkyni i vlastni zkusenost…
Jo a napr, kdyz mel onen EX odmeny, ktere navysily jeho mesicni prijem (zprumerovano na rok) na 100tis, tak se to ale nezapocitavalo do jeho pravidelnych prijmu (i kdyz ma ty odmeny kazdy rok…), takze taky super :-(.

Pravidlo - vzdy zadat radeji dvojnasobek toho co chci, aby se melo ze ceho slevovat a jit dolu…

Good luck tve kamaradce :-)

H.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
24.7.07 00:13

Ahoj Hromix :D

díky za bleskovou reakci :-)
Zatím se vyjednává.. manželka chce v přepočtu 33% příjmů + peníze na mimořádné aktivity typu škola v přírodě… Tak jen jestli má cenu jít do boje se soudy… :twisted:

Dle tvého příkladu ano, daná soudkyně nevypsala 20tis alimenty, ale jen 7tis… 8O

Uvidíme, co holky ještě napíší…

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.7.07 10:10

ahoj.muj muz plati na jedno dite do rakouska necelich 10tisic a plat ma napsanej 40tisic+ naky premie.bydlime v cechach

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
24.7.07 11:17

Dalmatinko,
a když manžel řešil soud a alimenty, tak měl kde bydlet?
Přihlížel nějak soud k tomu, že chlap, co odchází, musí řešit buď vlastní bydlení drahou hypotékou či drahým pronájmem?
Věřím, že ten, kdo má kam jít, pak od soudu dostane vyšší výměr, protože nepůjde měsíčně tolik tisíc do bydlení…

Víš, jak to bylo u manžela?
Promiň za zpovídání, konzultace s rozvodovým právníkem bude teprve probíhat, tak se snažím posbírat nějaké info předem…

Díky,

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.7.07 11:22

efi ano muz mel svuj byt tady v cechach,teda koupil si ho hned po rozvodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.7.07 13:40

Ahoj holky, já bych řekla, že záleží na soudci. Např. můj manžel má dítě z prvního manželství, když jim soud vyměřoval alimenty nemělnijak velký příjem, takže platil 1000,– což se teď zvedlo, ale s tím, že mladýmu platí polovinu všech výdajů (škola v přírodě atd.), teď mu dokonce zaplatil jeho dovolenou, maminka si platila svůj díl. Problém je v tom, že když u nás byla napjatá situace, tak bývalá začala předhazovat, že její kolega platí 7tis, a ona to bude chtít taky…a měla zjištěno, že to, že má ten chlap hypotéku, nebo vysoký nájem, nebo leasing na auto, abychom se tam jako celá rodina vešli prý nikoho moc nezajímá…to je zvyšování jeho životní úrovně, a když má na tohle, má mít i na vyšší alimenty. To, že klukovi platí školy v přírodě, dovolené a kupuje mu co potřebuje, je jeho dobrá vůle a nikoho to nezajímá…já dokonce jednu dobu schovávala i účtenky, abychom to mohli případně u soudu prokázat, ale kamarádka právnička mi objasnila, že mi to stejně bude k ničemu :( a to podotýkám, že mladej je u nás dva dny v týdnu a každý druhý víkend. A teď je třeba na 5 týdnů na prázdninách u manželových rodičů…

A mám ještě jeden případ, odlišný…jedna moje příbuzná je rozvedená a má 10-ti letou holčičku. Je v částečně invalidním důchodu, protože má zdravotní problémy…její manžel se znovu oženil a má další dítě… předtím platil alimenty asi 3 tis. korun, teď si zažádal o snížení a soudkyně mu vyhověla a snížila to na 1.500,– , to bylo u soudu v Třebíči.

My jsme se na to ptali v Brně a případný soud by byl v Blansku…tam jsou zase vyhlášené soudkyně, které nadržují maminkám. Tedy až moc.

Mirka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
24.7.07 13:58

Ahoj,

můj manžel platí na dvě děti z předchozího vztahu. Když se to řešilo, tak měli děti 10 a 5 let. My čekali společné. Manžel je řidič z povolání a tak bral minimální mzdu + diety… Oficiálně a tedy mu z toho počítali výši alimentů.

Soud nakonec vyměřil po dohodě 3000. Jelikož já v té době už byla na nemocenské, později na mateřské dovolené. Bývalá manželka pracovala.

M.

• Nahlásit
  • Citovat
6429
24.7.07 15:03

To je fakt každý soudce jiné rozhodnutí…

Asi by se to chtělo dohodnout… ale 33% z platu + mimořádné výdaje na kroužky ap. jsou dost… Krom toho děti budou často u tatínka.. bude je brát na akce, prázdniny.. to jsou zase další peníze… Člověk by se rád vyhnul trapnostemu soudu..
No nic, pátrala jsem i po jiných diskuzích… večer podám report, co jsem zjistila… dnes ráno jsem si říkala,že ať to rozhodne soud… ale pak zas problémy s tím snižováním a zvyšováním z jedné či druhé strany.. výstupy u soudu… fakt asi jít do dohody… akceptovatelné oběma stranami… Časem se to snad uklidní, obě strany budou mít i nový život a tak to nebude snad jen o těch penězích… hlavně aby to neodnesly ty děti…

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
22.11.07 14:16

Ahoj,tak jsem chtěla jen dodat že stím soudem je to pravda.mi má bývalý partner platit na dceru(5let) 300,– měsíčně,a myslíte si že něco platí,NE!Dal jsem to k soudu,a co myslíte,přítel měl úspěch,s dlužných 14 000,–,mi měl dát 2000,– a vše bylo v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
23.11.07 11:44

Ahoj,
předem přiznávám, že jsem na tuhle diskuzi koukla jen ze zvědavosti a toto téma se mě netýká, ale nevěřím vlastní očím - jak je možné, že tam soudce naddržuje maminkám a támhle ten tatínkům??? To jako nejsou stejná pravidla pro všechny?
K*

• Nahlásit
  • Citovat
17124
13.11.08 21:27

Ahojky sice jsou to staré příspěvky,ale mě se to celé ted aktuálně týká.Rozvádíme se a s manželem jsme se dokázali na všem domluvit a shodli jsme se při jeho platu že mi na naše dvě děti bude dávat 2000kč na malou a 3000kč na starší dceru.já bych chtěla víc ale to on už by nesouhlasil a riskovala bych popotahování kvuli výživnému a jelikož ted nemám na vyhazování…nechala jsem to tak.Na advokátce která nám pomáhá s rozvodem se také podílíme společně a vše platíme rovným dílem. Neutrácíme za soudní tahanice a dohady o majetku a dětech tak jsem i při této životní krizi vlastně měla štěstí.Vím jak zlé to může leckdy být.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jana Mlynářová
17.4.10 19:52

příjmy svobodné matky

Ahoj,dobrý den chtěla by sem se zeptat jaký příjmy má svobodná matka?mam dvě děti do 6 let.
Když se rozhodnu odejít od manžela nebudu mít žádnej příjem jen 3800kč mateřskou.Musim si sehnat nějaký bydlení?než se žádost o rozvod dostane k soudu a ta taky stojí 1000kč mě řekněte jak to děláte?z čeho žijete?z čeho ty první 3 měsíce platíte třeba nájem?co jíte? já to řešim tak,že zatim snim bydlim ve společný domácnosti v září se ale oba budeme muset ocut vystěhovat z baráku,ale kam půjdu?to teda fakt nevim mě nemá třeba kdo pomoct fakt upřímě bych byla ráda za každý příspěvek a radu at vím co mam dělat

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.4.10 22:06

Ahoj Jani,
oceňuji tvou odvahu přiložit i fotografii.
a teď k tomu, co tě trápí. mě pomohli a pomáhají rodiče. bez nich bych už asi umřela hlady a zimou. též 3800 měsíčně a jinak nic, dvouletý capart a ex se topí v penězích. 3000 jsou mu na dítě moc. má 30 tis. čistého a chce platit méně.
jestli nemáš, kde bydlet, sežeň si alespoň azylový dům pro matky s dětmi, ale jak to funguje nevím. zkus některému zavolat, poradí ti. jinak na sociálku platí, když má dítě svůj pokojík nebo alespoň část pokoje pro sebe, svou postýlkua a své zázemí. ne všichni právníci ti poradí správně, vybírej uvážlivě, ať nevyhazuješ jen peníze. spousta jich nadržuje tatínkům, ikdyž se tváří, že stojí za tebou.
také to teď dořešujeme a vyvstala otázka i výživného na mě,tak uvidíme.
držím palečky, ať to zvládnete, kdyžtak zase napiš.
ahoj

• Nahlásit
  • Citovat
Jana Mlynářová
19.4.10 08:01

přihlášení

prosím vás jak se tady můžu přihlásit nějak mi to nejde chtěla sem se podívat na profil a ukazuje se mi přihlašovaci email a heslo a když to zadám tak nic to neudělá ukáže se mi to znova nevyplněné

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama