Jak vysokou částku z příjmů šetříte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Thea21
Kecalka 146 příspěvků 17.04.18 14:39
Jak vysokou částku z příjmů šetříte?

Ahoj holky,
začínám teď bydlet s přítelem v pronajatém bytě a zajímalo by mě, jak velký podíl si jako rodina odkladate/šetříte? Říká se, že 1/10 platu by si měl člověk každý měsíc odložit. Zvládáte to nebo ne?

Budeme mít že začátku cca 42tis čistého. Nemáme ještě děti, ale bude mít pronájem za 18 tis. Chtěla bych začít šetřit co nejvíce, ale zároveň si moct uvařit kvalitní jídlo nebo koupit občas něco pěkného.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní  17.04.18 14:40

Ušetříme tak tisícovku, ale užíváme si, výlety, restaurace atd

Jahru
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 17.04.18 14:42

Pokud odložíš měsíčně 4 tisíce, tak vám po odčtení nájmu ještě dvacka zbyde. To mi pro dva lidi nepřijde jako malá částka.

jkra
Generální žvanilka 23328 příspěvků 17.04.18 14:42

Tak to desetinu zvladnete odlozit, ne?

Sorin
Povídálka 25 příspěvků 17.04.18 14:43

4000 byste měli zvládnout.

cecetka
Kelišová 6861 příspěvků 17.04.18 14:44

@Thea21 To je super, ze myslis na zadni kolecka :potlesk: Predevsim se ale musite domluvit vy dva, jak budete spolecne ziti financovat a zda si budete spolecne setrit a kolik. Jinak si myslim, ze bez vetsiho uskromnovani byste i 5 tis. mesicne odkladat zvladli.

Trinetka
Závislačka 4513 příspěvků 17.04.18 14:45

@Thea21 nooo, s vaším příjmem 42 - 18 nájem… jen dva dospěláci.. s těma dvaceti bych si nejenže zvládla ušetřit nejmíň 10 000, ale žila bych si jako prasátko v žitě :) dokud nebyli děti, tak se šetřilo jedna radost.. Když nebudete hloupí a na děti si dopředu našetříte, tak i pak se vám bude žít hodně dobře :)

lucenka
Nadpozemská drbna 29868 příspěvků 17.04.18 14:47

No tak ve vašem případě bych se snažila šetřit víc… ať si vytvoříte rezervu než budete mít děti.

Thea21
Kecalka 146 příspěvků 17.04.18 14:50

My si zalozime nějaký společný spořicí účet (ještě přesně nevím) a budeme tam každý měsíc posílat 4 000,–. Jen by mě zajímalo, jestli je to dost nebo kolik zvládáte šetřit vy?
Já jsem zatím strašný utracec :oops: Docela se za to stydím, ale pracují teprve rok a bydlela jsem doteď u rodičů a měla příjem 24tis čistého. Poslala jsem našim nájem a dal jsem v podstatě měla vše pro sebe, takže to se utrácelo! Ale nakoupila jsem si např zařízení do kuchyně atd. Mám úplně úplně vše vcetne robota, mixéru, talířů, příborů, sklenic…prostě vše :-D
Takže ne všechno bylo za hlouposti. Ale přece jen…utratila jsem měsíčně vše.
Teď se to změní. Už nebudu kupovat nepotřebné věci a budu investovat do domácnosti, do jidla…zkrátka jako každý :)
MUSÍM ale už začít spořit. Když se podívám, kolik stojí domy a byty. A to.musi mít člověk hotovost, aby mu dali hypotéku třeba na dům.

Měly jste to taky tak? Utrácely jste před dětmi/ před bydlením bez rodičů?

Petra67
Kecalka 193 příspěvků 17.04.18 14:50

To musíte nejlip vědět vy…sepiste si vydaje, ktere jsou kazdy mesic nutne (jidlo, mobily atd.), Pak si k tomu pridejte tu zabavu, vecere a zbytek šetřete, cim vic, tim lip. Muzete setrit cast na fondech, cast treba jen na sporak, ze ktereho v pripade potreby ty penize hned muzete vzit zpatky…

ivašot.
Kelišová 5743 příspěvků 17.04.18 14:50
@Thea21 píše:
Ahoj holky,
začínám teď bydlet s přítelem v pronajatém bytě a zajímalo by mě, jak velký podíl si jako rodina odkladate/šetříte? Říká se, že 1/10 platu by si měl člověk každý měsíc odložit. Zvládáte to nebo ne?Budeme mít že začátku cca 42tis čistého. Nemáme ještě děti, ale bude mít pronájem za 18 tis. Chtěla bych začít šetřit co nejvíce, ale zároveň si moct uvařit kvalitní jídlo nebo koupit občas něco pěkného.

Ten nájem mi připadá na bydlení pro dva hodně vysoký - i na Prahu. Jestli si chcete vytvořit slušnou rezervu před dětmi, tak bych hledala levnější bydlení.

Anonymní  17.04.18 14:50

Já mám ráda rezervu, jsem nervozní, kdybych neměla našetřeno nebo měla moc málo. Takže v tomhle případě bych první měsíce odkládala co nejvíc a pokusila se co nejvíc ušetřit, po čase, kdy bych byla s rezervou jakš takš spokojená, bych polevila.
My jsme se s přítelem zrovna nedávno shodli, že abychom byli spokojení a klidní, chceme mít rezervu aspoň 100 tisíc, a to i při hypotéce a podobně. Zvlášť když pak přijdou děti si myslím, že se to může hodit.

Limi123
Ukecaná baba ;) 1861 příspěvků 17.04.18 14:50

Ja bych si sehnala levnejsi podnajem a setrila vic :-) S timto podnajmem bych ja osobne 4000 nebyla schopna asi usetrit… To bych si radsi uzivala zivot, setrila jen minimalne, kdyz neco zbyde a cekala, ze se mi za rok zvedne plat :-D vic bych setrila az potom. Nebo bych si vzala hypo, kdyz uz stejne tolik platite za bydleni.

Premek_Orac
Závislačka 3983 příspěvků 17.04.18 14:52

Ahoj kluci :-),
přijde mi, že za pronájem zaplatíte neúměrně velkou částku vašim příjmům. Pokud jste zatím dva, přemýšlel bych o levnějším a skromnějším bydlení.
Protože pokud jste byt vybírali tak, že jste chtěli, ať se vám hlavně líbí, pak budete chtít za chvíli auto, kteé se vám líbí, oblečení, které se vám líbí a brzy zjistíte, že co vyděláte, to utratíte. Říká se, že minimální rezerva je tři čisté měsíční příjmy domácnosti. A to mi přijde jako obecná rada rozumné.
Jinak je dobré mít nějaký cíl, na co chcete vydělat a našetřit a toho cíle se držet. Např. že za deset let chcete mít na vlastní bydlení. Když budeme počítat, že nejlevnější rozumné byty pro rodinu jsou od dvou milionů, pak potřebujete šetřit cca 17. tis. měsíčně. Pokud si za tu dobu koupíte dvě průměrná nová auta, tak je to cca 25 tis. měsíčně. Samozřejmě v reálu je třeba víc, protože budete jezdit na dovolené atd. a nebo můžete kupovat na půjčku, což ale nikomu nedoporučuju.

Thea21
Kecalka 146 příspěvků 17.04.18 14:53

@Trinetka @cecetka
Máte pravdu, že na mateřské a rodičovské to bude jiné kafe…měly jste před dětmi nasetreno vyloženě za tím účelem, že budete doma?
Přítel bude teď na půl roku na placené stáží než dodělá školu a pak by se ten příjem měl zvednout. Budeme se snažit co to dá…

@Trinetka Využijete s 10tis na měsíc celá rodina? :think: (když nepočítám nájem nebo hypotéku) Musis nějak extra setrit nebo nakupujeme normálně jídlo třeba které není v akci apod.?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

1/42 aneb Marešovo spamování sítí leze na nervy celému internetu

Moderátor Leoš Mareš (42) je v posledních dnech na sociálních sítích opravdu... číst dále >

Pašovaly drogy spolu? „Zmije Simona všem lže,“ vzkazuje Tereza z Pákistánu

Byly jako dvojčata, objížděly spolu privátní kluby po celé Evropě a společně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Pacientka z Aktipu: Děti jsem měla fiktivně balit do zlaté karimatky

Za třináct návštěv v pražském psychosomatickém institutu Aktip zaplatila... číst dále >

Reklama