Jak vysvětlit dcerám nezájem otce kvůli nové partnerce

Anonymní
30.3.21 11:33

Jak vysvětlit dcerám nezájem otce kvůli nové partnerce

Ahoj, máme s bývalým milencem dvě dcery- dvojčata (5 let ) nikdy jsme ale pár netvořili. Já momentálně mám partnera máme spolu 2 letou dcerku. Bývalý partner má teď taky syna-pul roku s novou partnerkou.

Problém s bývalým milencem nemám žádný, vždycky jsme se v klidu na všem dohodli. Když byly holky malé jezdil za nema k nám nebo my s holkama za nim. Od 3 let si je začal brát domu ze začátku od rána do večera, postupně až na celý víkend. Samozřejmě jsem byla ráda, že se k tomu postavil takto. Chtěl s nema trávit čas, staral se, platil alimenty ještě větší, než měl stanovené, vždycky jim něco kupoval. Dost často mi i psal, jak se holky mají, co dělají.

Ovšem pak si našel novou partnerku a rázem bylo vše jinak. Holky si přestal brát na víkend A bral si je jen jeden den na odpoledne-tvrdil mi, že to proto, aby nemusely trávit celý víkend s cizí paní a necítily se odstrčeny. Už ani nepsal, jak se mají, nic. Najednou jim přestal cokoliv kupovat a alimenty posílá jak se mu chce (někdy prý nemá peníze). Ze začátku jsem mu třeba sama od sebe poslala fotku holek, ale bez odpovědi. Pak jeho partnerka otěhotněla a najednou pro ně holky neexistují. Dokonce když jsem mu volala s tím, že potřebuju jet s nejmladší dcerou na pohotovost, jestli by nemohl Na pár hodinek si vzít holky Protože můj partner byl na služební cestě mi řekl, že nemůže, že partnerka je těhotná a on se musí věnovat ji. Od ní mi pak přišla z jeho čísla obsáhlá zpráva ať se starám o holky sama a neobtěžuju tím ho, protože on má už novou SVOJÍ rodinu. A že ona z něj udělala opravdového otce, protože mu dala syna, zatímco já „jen“ dcery. Moje číslo si zablokovali.

Od otěhotnění jeho partnerky holky neviděl, alimenty sice platí, ale stylem že jeden měsíc nezaplati a další měsíc pošle alimenty 2×. Nezajímá se o ně, nepřeje jim ani k narozeninám. Čím jsou holky starší tím víc je to mrzí a já upřímně nevím, jak vysvětlit, že najednou otce nezajímají? Uvědomuji si, že je to kvůli jeho partnerce a novému dítěti. O to víc nevím, co jim mám říct. Můj partner je má rád, věnuje se jim, ony mají rády ho, ale samy mi řekly, že chcou pravého tátu, jako má jejich mladší sestřička.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2924
30.3.21 12:00

No jo, co s tím naděláš? Asi se musíš smířit s tím, že aspoň platí, nic si nevynutíš, bohužel :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21173
30.3.21 12:05

Bohužel zájem si nevynutíš.

Jen bych v pravidelných intervalech si nechala navyšovat alimenty - třeba za rok, az holky pujdou do školy.

A pri neplacení alimentů bych jeho i jí pravidelne bombardovala smskama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.3.21 12:07

@Hanka1 @Julča001 vím, že ho nedonutim mít zájem. Jen nechápu proč tak otočil, přece nejde přestat z ničeho nic milovat své děti. Pochopila bych to, kdyby to tak bylo od začátku, ale on zájem měl, staral se, bral si je, věnoval se jim

• Citovat
  • Nahlásit
20971
30.3.21 12:08

@Hanka1 zablokovali si její číslo - takže sms neklapnou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16039
30.3.21 12:11

No to je bohužel dost mizerná situace. Nemůžeš lhát, protože to vždycky nadělá víc škody než užitku a taky nemůžeš říct co si o tom doopravdy myslíš.

Máte nějaký kontakt s rodiči z jeho strany? Ti by na ně mohli zatačit, ať se přestane chovat jako idiot.

Příspěvek upraven 30.03.21 v 12:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9544
30.3.21 12:11

Některé ženy dokáží muže hodně zmanipulovat.
Tušíš jaké má příjmy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.3.21 12:14

@Ou Jeho rodiče s námi jsou v kontaktu, holky je mají rády, navštěvujeme se. S jednáním svého syna nesouhlasí, domlouvat se mu snažili. Bezúspěšně. Dokonce kvůli tomu se s němu nebaví a neukázal jim ani vnuka

• Citovat
  • Nahlásit
16084
30.3.21 12:25
@Anonymní píše:
Ahoj, máme s bývalým milencem dvě dcery- dvojčata (5 let ) nikdy jsme ale pár netvořili. Já momentálně mám partnera máme spolu 2 letou dcerku. Bývalý partner má teď taky syna-pul roku s novou partnerkou.

Problém s bývalým milencem nemám žádný, vždycky jsme se v klidu na všem dohodli. Když byly holky malé jezdil za nema k nám nebo my s holkama za nim. Od 3 let si je začal brát domu ze začátku od rána do večera, postupně až na celý víkend. Samozřejmě jsem byla ráda, že se k tomu postavil takto. Chtěl s nema trávit čas, staral se, platil alimenty ještě větší, než měl stanovené, vždycky jim něco kupoval. Dost často mi i psal, jak se holky mají, co dělají.

Ovšem pak si našel novou partnerku a rázem bylo vše jinak. Holky si přestal brát na víkend A bral si je jen jeden den na odpoledne-tvrdil mi, že to proto, aby nemusely trávit celý víkend s cizí paní a necítily se odstrčeny. Už ani nepsal, jak se mají, nic. Najednou jim přestal cokoliv kupovat a alimenty posílá jak se mu chce (někdy prý nemá peníze). Ze začátku jsem mu třeba sama od sebe poslala fotku holek, ale bez odpovědi. Pak jeho partnerka otěhotněla a najednou pro ně holky neexistují. Dokonce když jsem mu volala s tím, že potřebuju jet s nejmladší dcerou na pohotovost, jestli by nemohl Na pár hodinek si vzít holky Protože můj partner byl na služební cestě mi řekl, že nemůže, že partnerka je těhotná a on se musí věnovat ji. Od ní mi pak přišla z jeho čísla obsáhlá zpráva ať se starám o holky sama a neobtěžuju tím ho, protože on má už novou SVOJÍ rodinu. A že ona z něj udělala opravdového otce, protože mu dala syna, zatímco já „jen“ dcery. Moje číslo si zablokovali.

Od otěhotnění jeho partnerky holky neviděl, alimenty sice platí, ale stylem že jeden měsíc nezaplati a další měsíc pošle alimenty 2×. Nezajímá se o ně, nepřeje jim ani k narozeninám. Čím jsou holky starší tím víc je to mrzí a já upřímně nevím, jak vysvětlit, že najednou otce nezajímají? Uvědomuji si, že je to kvůli jeho partnerce a novému dítěti. O to víc nevím, co jim mám říct. Můj partner je má rád, věnuje se jim, ony mají rády ho, ale samy mi řekly, že chcou pravého tátu, jako má jejich mladší sestřička.

Neuděláš s tím nic, chlap bude nejspíš jednou litovat, že se nechal takhle zmanipulovat novou partnerkou a přišel o nejhezčí roky jejich života. A tipuju, že tu zprávu psala ona, stejně jako udělala blokaci.

Jenom mi kapku hlava nebere, že od minimálně 2 let dvojčat žiješ s novým partnerem a ony ti přesto v pěti letech řekly, že chtějí „opravdového tátu“, jako má mladší sestra? :think: To se mi zdá jako slova, která slyšely od tebe nebo jiného dospěláka, určitě ne uvažování pětiletých dětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16039
30.3.21 12:26
@Anonymní píše:
@Ou Jeho rodiče s námi jsou v kontaktu, holky je mají rády, navštěvujeme se. S jednáním svého syna nesouhlasí, domlouvat se mu snažili. Bezúspěšně. Dokonce kvůli tomu se s němu nebaví a neukázal jim ani vnuka

Tak alepspoň že mají víc prarodičů a fungujete.

Konkrétní návod nemám, budeš si muset najít nějakou vlastní formulaci, co pro tebe bude pravdivá.

Rámovala bych to tak, že holt jejich otec je svéráz a občas dělá rozhodnutí, kterým ne úplně rozumíš a u kterých on si asi neuvědomuje, že tím ubližuje okolí. A že teď holt se takhle stáhl - s tím že za tím není to co ony udělaly nebo neudělaly, ale prostě to že holt ne každý člověk umí být dobrý rodič.

Plus teda ošetřovat jejich pocity - tedy ne jim to vymlouvat ale nechat je v okamžiku kdy se v nich něco děje o tom, co se děje a spíš to akceptovat, jako že to holt je reakce na to, že se děje něco nepříjemného.

Je lepší říct že nevíš a nerozumíš, než spekulovat o motivech tvého milence - jejich otce. Plus teda je hodně varchlaté slibovat něco do budoucna.

Nen to dobrá situace a nemá dobré řešení, je tedy potřeba hledat cestu minimalizace škod.

držím palce. To zvládnete a vlastně je lepší, že žijete s někým, kdo funguje jako rozumná otcovská figura, než s mistrem schopných takovýchhle veletočů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30355
30.3.21 12:28
@Anonymní píše:

Tak jim řekni pravdu. Že sis pořídila první dvě děti s milencem. Že jsi neplánovala s nikým žít a být rodina. A pak hned šup další dítě s dalším chlapem, ten už otec na chvíli teda chce být… Kdybys přemýšlela, tohle by se vůbec nestalo. Teď akorát můžeš říct, že „tatínek“ prostě nemá čas. A modlit se, aby přijaly tvého současníka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.3.21 12:29

@unuděná Protože se svým biologickým otcem mely navázány vztah. Vidaji se i s prarodiči z jeho strany.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
16039
30.3.21 12:30

@unuděná tak pokud jaksi žiješ v sešívané rodině a máš kontakt s biologickým otcem, tak nevlastního otce nebereš jako „vlastního“ a to ani v 5 letech. Do teď to fungovalo, ale problém začal být v okamžiku kdy mistr odkráčel středem.

Bohužel na zjištění že otec je ten, kdo se jako otec chová, ne donor spermie je v 5 letech ještě dost brzo.

Děti potřebují pravdivý příběh toho čí jsou a jak to je, pak umí unést i složitější verze toho příběhu. Jakmile se něco předstírá, tak to praskne v tom nejhorším momentu nějaké krize, kterou to ještě zhorší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30355
30.3.21 12:32

@Ou
Ale tady je jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet. Pořizují si „nové rodiny“ oba a chudáci ty holky. Aspoň že prarodiče nějak zatím fungují. Než je next snacha přesvědčí, že vnuk je něco extra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.3.21 12:44

Můj manžel má dítě z předchozího vztahu. Měla jsem s jeho synem krásný vztah, který přerušilo moje těhotenství. Najednou jsme ho nemohla ani cítit a deptalo mě, že mé dítě bude až to druhé. Navrhovala jsem, že dokud bude mimčo, tak k nám jeho syn nebude jezdit, aby ho náhodou něčím nenakazil. Prostě jsem přirozeně bránila své hnízdo, přešlo to. Ale s tím, že jsme se snažila, aby jeho syn nic nepoznal. Není nic hezčího vidět, jak mladší děti ke staršímu vzhlížejí. A myslím si, že jako macecha jsem lepší než matka :mrgreen:. Každopádně proč to píšu…s tou ženskou mlátí hormony, chová se hnusně a snaží se chlapa zmanipulovat - a evidentně se jí daří. Chce to čas. Hlavně dětem neříkej nic ošklivého o jeho nové ženě nebo o něm, mohlo by se ti to vymstít. Vím, jak to tě to bolí, ale nezbývá než čekat. Tvůj ex si holt musí v hlavě vše srovnat, ona se holt bojí, že veškerá pozornost, čas a peníze budou jen pro holky a na její nezbyde. Vykomunikovat si to musí oni dva a hlavně on se jí musí postavit a chtít. Alimenty vymáhej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat