Reklama

Jak vysvětlit dětem, že se rozvádíme

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.18 07:51
Jak vysvětlit dětem , že se rozvadime

Téma, které se u nás probírá už nějakou dobu… rozvod…
jak vysvětlit dětem 4,5 2,5, že se budeme stěhovat do jiného domova bez tatínka.?? Starší dcera je velmi fixovana na tátu, jakékoli změny velmi špatně snáší, je hodně citlivá duše.
Je to na spadnutí.

Popřípadě jak jste vyřešily péči o děti? Pokud má otec zájem.
Někdo zkušenost se společnou péči?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Reakce:

Malike
Extra třída :D 11636 příspěvků 13.01.18 08:09
@Anonymní píše:
Téma, které se u nás probírá už nějakou dobu… rozvod…
jak vysvětlit dětem 4,5 2,5, že se budeme stěhovat do jiného domova bez tatínka.?? Starší dcera je velmi fixovana na tátu, jakékoli změny velmi špatně snáší, je hodně citlivá duše.
Je to na spadnutí.Popřípadě jak jste vyřešily péči o děti? Pokud má otec zájem.
Někdo zkušenost se společnou péči?

Dohromady s tatínkem, ujistěte je že je milujete. Predevsim musíte děti ujistit že oba rodiče bude v jejich životech často.
Musíte být s ex vyrovnání.

Ariadne
Echt Kelišová 8727 příspěvků 13.01.18 08:14

Zustala bych v byte, kde ziji deti ted a stehoval by se tatinek. Prijde mi to dost malo info. Stehovani je v ramci mesta?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.18 08:27

Bydlíme v domě novém.
Nemohu v domě zůstat, jsou tu moc velké náklady na bydlení.
Musím se uskromnit a sehnat menší být ve stejném městě, ve stejně lokalitě kvůli školce a moji práci (zůstanu bez auta)

sediza
Ukecaná baba ;) 1514 příspěvků 13.01.18 08:59

Nejlepší varianta pro deti je aby ony zustaly v dome a vy se s manzelem stridali v peci o ne tam. Pripadne zremonstruovat dum na dva byty a bydlet tam s tim, ze deti se budou stehovat jen v ramci domu. Pro nekoho utopie. Pro nekoho výzva.

PAN66
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 13.01.18 09:10
@sediza píše:
Nejlepší varianta pro deti je aby ony zustaly v dome a vy se s manzelem stridali v peci o ne tam. Pripadne zremonstruovat dum na dva byty a bydlet tam s tim, ze deti se budou stehovat jen v ramci domu. Pro nekoho utopie. Pro nekoho výzva.

to si nemyslim..tohle muze fungovat v minimalnich pripadech. az prijdou nivi partneri, deti..to neni jen tak. ono se stehovat pote by bylo mnohem tezsi, kdyz by se to nezvladlo..

sediza
Ukecaná baba ;) 1514 příspěvků 13.01.18 09:18

@PAN66 znám dve rodiny, kde fungují v pohode i s novými partnery. Jeden pár v rámci jednoho oddeleného bydlení.

Catmum
Zasloužilá kecalka 678 příspěvků 13.01.18 09:19

@sediza naprostý souhlas. Stridavka by měla být pro rodiče a ne pro děti. Ten dvojdum je prima. Časem uvidíš jak to bude a děti budou třeba lépe připraveného na změnu. Držím palce ať to zvládnete a dobře si vše promyslite a věnujete si čas.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.18 09:26

Hmmm, a je to tu zase :(, zase my, nezodpovědní dospělí, necháme dětské dušičky na pospas, prostě jim odškubneme tu rodinu jen pro své pohodlí, pro svou sobeckost, neschopnost cokoli ve vztahu řešit a hlavně vyřešit. To jste nevěděla dříve, že máte doma tak šíleného manžela, že ho najednou musíte brát těm dětem? Ty děti si rodiče bohužel nevybrali, vy jste rozhodli, že přijdou na svět, ony mají rády oba rodiče, a najedou jim chcete takto ublížit? Nevím, mě to přijde hodně sobecké, jste doprčic dospělí, tak tu situaci vyřešte jinak, než tím, že dětem vezmete rodiče, žijte třeba vedle sebe jen kvůli dětem, ale třeba si žijte každý svůj život, až budou větší, tak to řešit, v tomto věku je to hodně sobecké. Proč jste s takovým mužem plodila děti, když už ho najednou po pár letech nechcete??? Strašně jednoduché odejít a nebrát ohled na ty malé dušičky, které si s tím nebudou moci umět poradit. Naši se rozváděli v mých 11 letech, to byla doma těžká Itálie, domácí násílí atd., ale přesto jsem otce i matku milovala a trpěla tím, když otec z návštěvy odcházel, poznamenalo mě to na celý život, dnes mám svou rodinu a ta bolest je ve mě pořád, a proto bych nikdy nedopustila, by mé děti zažily to samé, machrovina je, vychovat dítě a ukázat mu, že rodina má být pohromadě, a to za všech okolností, víte, on je život příliš krátký na to, abychom si ho takto znepříjemňovali, zkuste to ještě nějak, prosím, vyřešit, už kvůli těm dětem. TAky bojuji s manželem, ale vidět ty šťastné dětské oči, kdy se můžou probouzet mezi námi v posteli, mazlit se, říkat nám, jak nás milují, jsou prostě k nezaplacení, neměla bych to srdce, jim toto vzít, prostě raději budu ta oběť já, dospělá, která si jakžtakž s tím umím poradit, ale dětem bych nikdy rodinu nevzala, a to už vůbec ne pro své pohodlí a vidinu toho, že mě možná bude někdo milovat více, bude v něčem lepší atd. VY jste jim tatínka vybrala, tak se k tomu postavte čelem a bojujte!!!

Kabal
Nováček 7 příspěvků 13.01.18 09:35

Drahá anonyme, nech si prosím ty pindy od cesty. Nikdo nemá křišťálovou kouli, aby věděl předem, jak se vyvine jeho vztah. Já se rozváděl po deseti letech manželství a kdybych býval jen tušil, co se bude dít, nikdy bych do toho nešel. A děti stěhování zvládly poměrně dobře, řekl bych i to, že se naučily to pozitivně využívat (dvoje vánoce, dvoje narozky.. ). Nebrat dětem rodinu se snadno řekne, ale v některých chvílích už to nejde jinak. Moje ex manželka mi zahýbala tak strašně, že jsem už pomalu nemohl vejít do dveří a celá léta jsem si právě říkal.. že děti, děti, děti. Nakonec jsem rád, že jsem to ukončil a děti myslím taky.

KristynaTita
Kecalka 431 příspěvků 13.01.18 09:43
@Anonymní píše:
Hmmm, a je to tu zase :(, zase my, nezodpovědní dospělí, necháme dětské dušičky na pospas, prostě jim odškubneme tu rodinu jen pro své pohodlí, pro svou sobeckost, neschopnost cokoli ve vztahu řešit a hlavně vyřešit. To jste nevěděla dříve, že máte doma tak šíleného manžela, že ho najednou musíte brát těm dětem? Ty děti si rodiče bohužel nevybrali, vy jste rozhodli, že přijdou na svět, ony mají rády oba rodiče, a najedou jim chcete takto ublížit? Nevím, mě to přijde hodně sobecké, jste doprčic dospělí, tak tu situaci vyřešte jinak, než tím, že dětem vezmete rodiče, žijte třeba vedle sebe jen kvůli dětem, ale třeba si žijte každý svůj život, až budou větší, tak to řešit, v tomto věku je to hodně sobecké. Proč jste s takovým mužem plodila děti, když už ho najednou po pár letech nechcete??? Strašně jednoduché odejít a nebrát ohled na ty malé dušičky, které si s tím nebudou moci umět poradit. Naši se rozváděli v mých 11 letech, to byla doma těžká Itálie, domácí násílí atd., ale přesto jsem otce i matku milovala a trpěla tím, když otec z návštěvy odcházel, poznamenalo mě to na celý život, dnes mám svou rodinu a ta bolest je ve mě pořád, a proto bych nikdy nedopustila, by mé děti zažily to samé, machrovina je, vychovat dítě a ukázat mu, že rodina má být pohromadě, a to za všech okolností, víte, on je život příliš krátký na to, abychom si ho takto znepříjemňovali, zkuste to ještě nějak, prosím, vyřešit, už kvůli těm dětem. TAky bojuji s manželem, ale vidět ty šťastné dětské oči, kdy se můžou probouzet mezi námi v posteli, mazlit se, říkat nám, jak nás milují, jsou prostě k nezaplacení, neměla bych to srdce, jim toto vzít, prostě raději budu ta oběť já, dospělá, která si jakžtakž s tím umím poradit, ale dětem bych nikdy rodinu nevzala, a to už vůbec ne pro své pohodlí a vidinu toho, že mě možná bude někdo milovat více, bude v něčem lepší atd. VY jste jim tatínka vybrala, tak se k tomu postavte čelem a bojujte!!!

TOTO JE ALE NAZOR, KRISTOVY RANY. ZNATE OKOLNOST VZTAHU, VE KTEREM DOTYCNA A DETI ZIJI? NEZNATE, NEMATE PRAVO SOUDIT A TAKTO ZAKLADATELKU OSOČOVAT, NESTYDATA OSOBO

Catmum
Zasloužilá kecalka 678 příspěvků 13.01.18 09:49

@Kabal chápu, měl jste to těžký, proste některý ženský jsou fakt krávy. Ale vidět jako pozitivum ze děti využívají dvoje Vánoce a tak? Co budou tak asi ještě využívat? Manželku i milenku? Proste to je špatně. Jasné každý se snaží ze své situace vytriskat to nejlepší, ale učit se využívat něco jen abych měl víc…kravina. Nevím co se stalo paní, kdo za to muže, jestli manžel je fakt deb.il ale pokud ji netyra nezahybá za každým rohem, měla by se v potu tváře snažit dat dohromady. Blby je když ona třeba chce a chlap je slaboch a nemá zájem. Ale na větu šťastné rozvedený nevěřím a rozčiluje mě. Řekla bych rozvedený a nauceny, ze jsem vlastně šťastný.

Malike
Extra třída :D 11636 příspěvků 13.01.18 10:06

Anonymně č.2 já jsem z rozvedené rodiny a moje dušička je v pořádku. Lepsi rodiče od sebe ale v pohodě, než hádky a dusna atmosféra.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.18 10:06
@Catmum píše:
@Kabal chápu, měl jste to těžký, proste některý ženský jsou fakt krávy. Ale vidět jako pozitivum ze děti využívají dvoje Vánoce a tak? Co budou tak asi ještě využívat? Manželku i milenku? Proste to je špatně. Jasné každý se snaží ze své situace vytriskat to nejlepší, ale učit se využívat něco jen abych měl víc…kravina. Nevím co se stalo paní, kdo za to muže, jestli manžel je fakt deb.il ale pokud ji netyra nezahybá za každým rohem, měla by se v potu tváře snažit dat dohromady. Blby je když ona třeba chce a chlap je slaboch a nemá zájem. Ale na větu šťastné rozvedený nevěřím a rozčiluje mě. Řekla bych rozvedený a nauceny, ze jsem vlastně šťastný.

Když musíte, tak se rozvedte. Já bych se zkusil ještě domluvit. Me tam vadí ta starší dcera fixovaná na tátu. Domluvit se na častějších návštěvách? Zkus to všechno ještě přehodnotit.

Pidulka1991
Závislačka 2821 příspěvků 13.01.18 10:11

@Malike tak tio si dobra.. me to treba dodnes trapi a to je to uz vic jak 10let :(… ty vztahy to proste strasne narusi.. novy partneri kteri se pak k detem chovaji osklive.. vzdyt to tu cteme dnes a denne „nesnasim partnera deti“… jenze jsou situace, kdy se to da jeste resit…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >