Jak vysvětlit dva rozvody?

Anonymní
29.8.21 17:37

Jak vysvětlit dva rozvody?

Mám za sebou dva rozvody o občas se mě lidé prají, proč. Nyní mám novou známost, zatím se jen nezávazně setkáváme a došlo k líbání, a i on se mě zeptal, proč jsem dvakrát rozvedená.
Popravdě, proběhlo to takhle:
Poprvé jsem se vdávala z velké lásky. Byl to můj první vztah a věřila jsem, že i poslední. Bohužel poté, co jsem otěhotněla, se můj tehdejší manžel začal chovat zle. Kontroloval mě, shazoval mě, nadával mi. Podobně se ke mně chovala i jeho rodina. Mimo jiné po mně požadovali, abych jim dělala služku, samozřejmě zadarmo, protože jsme bydleli v jejich domě. Neměla jsem přístup ke svému účtu, peníze prý patří manželovi, protože mateřskou beru z jeho daní. Když jsem jakkoli odporovala, byla jsem bita. Poté, co jsem se obrátila na organizaci pomáhající obětem domácího násilí, mi byl odebrán i mobil, doklady a příbuzná hlídala, abych nemohla bez svolení opustit dům. Nakonec se mi podařilo utéci.
Po tomhle manželství jsem byla natolik vyřízená, že jsem si roky nedokázala představit, že bych ještě s někým sdílela domácnost. Navzdory tomu jsem stále toužila po rodině a člověku, s kterým budu sdílet život. Po letech jsem si uvědomila, že stárnu, časem už bych nemusela mít další dítě. Motal se kolem mě sympatický muž, který mě nakonec dostal.
I tohle manželství se začalo kazit během těhotenství. Zničehonic mě kontaktovala žena, která tvrdila, že má s mým mužem vztah. On to přiznal, slíbil, že to skončí, milenka se pokusila o sebevraždu, on se snažil jí pomoci a časem to skončilo ve stavu, který kdysi Lady Di popsala slovy „v manželství jsme byli tři, takže tam bylo poněkud plno“. Nedokázala jsem dlouhodobě existovat ve vztahu, který byl ovlivňován až řízen psychickými problémy jiné ženy, což u muže vedlo k tomu, že byl schopen nechat všeho a splňovat její požadavky, aby nespáchala sebevraždu. I z tohoto manželství jsem utekla.
Někteří lidé mě považují za nestálou ženu, která není schopná zůstat v dlouhodobém vztahu. Já si naopak myslím, že jsem vydržela víc, než bývá obvyklé, a to o tolik, že je mi to až nepříjemné mluvit o tom, co vše jsem si nechala líbit, než jsem to ukončila.
Nyní jsem poznala seriózního muže, on má za sebou více kratších vztahů a jeden rozvod. Jak mu mám vysvětlit dvě rozpadlá manželství?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8216
29.8.21 17:40

A článeček na Onadnes bude kdy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1033

Úplně stejně jako jsi to teď napsala :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27058

Nemusíš nikomu nic vysvětlovat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
740
29.8.21 17:41
@Anonymní píše:
Mám za sebou dva rozvody o občas se mě lidé prají, proč. Nyní mám novou známost, zatím se jen nezávazně setkáváme a došlo k líbání, a i on se mě zeptal, proč jsem dvakrát rozvedená.
Poprvé jsem se vdávala z velké lásky. Byl to můj první vztah a věřila jsem, že i poslední. Bohužel poté, co jsem otěhotněla, se můj tehdejší manžel začal chovat zle. Kontroloval mě, shazoval mě, nadával mi. Podobně se ke mně chovala i jeho rodina. Mimo jiné po mně požadovali, abych jim dělala služku, samozřejmě zadarmo, protože jsme bydleli v jejich domě. Neměla jsem přístup ke svému účtu, peníze prý patří manželovi, protože mateřskou beru z jeho daní. Když jsem jakkoli odporovala, byla jsem bita. Poté, co jsem se obrátila na organizaci pomáhající obětem domácího násilí, mi byl odebrán i mobil, doklady a příbuzná hlídala, abych nemohla bez svolení opustit dům. Nakonec se mi podařilo utéci.
Po tomhle manželství jsem byla natolik vyřízená, že jsem si roky nedokázala představit, že bych ještě s někým sdílela domácnost. Navzdory tomu jsem stále toužila po rodině a člověku, s kterým budu sdílet život. Po letech jsem si uvědomila, že stárnu, časem už bych nemusela mít další dítě. Motal se kolem mě sympatický muž, který mě nakonec dostal.
I tohle manželství se začalo kazit během těhotenství. Zničehonic mě kontaktovala žena, která tvrdila, že má s mým mužem vztah. On to přiznal, slíbil, že to skončí, milenka se pokusila o sebevraždu, on se snažil jí pomoci a časem to skončilo ve stavu, který kdysi Lady Di popsala slovy „v manželství jsme byli tři, takže tam bylo poněkud plno“. Nedokázala jsem dlouhodobě existovat ve vztahu, který byl ovlivňován až řízen psychickými problémy jiné ženy, což u muže vedlo k tomu, že byl schopen nechat všeho a splňovat její požadavky, aby nespáchala sebevraždu. I z tohoto manželství jsem utekla.
Někteří lidé mě považují za nestálou ženu, která není schopná zůstat v dlouhodobém vztahu. Já si naopak myslím, že jsem vydržela víc, než bývá obvyklé, a to o tolik, že je mi to až nepříjemné mluvit o tom, co vše jsem si nechala líbit, než jsem to ukončila.
Nyní jsem poznala seriózního muže, on má za sebou více kratších vztahů a jeden rozvod. Jak mu mám vysvětlit dvě rozpadlá manželství?

Přesně tak, jak jsi tady napsala. Nebo mu to můžeš dát přečíst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
740
29.8.21 17:43

A přeju ti, aby tento třetí pro tebe už byl ten, jak se říká „do třetice všeho dobrého.“ :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2841
29.8.21 17:48

Cizím lidem nemusíš nic vysvětlovat a jemu bych to řekla přesně takhle jako to píšeš sem…všechno po pravdě a jestli se stydíš nebo bojíš jak bude reagovat..zkus mu napsat třeba dopis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.8.21 17:48

Mě vždycky fascinovalo, že rozejítá můžu být i 30× a nikdo se nad tím nepozastaví. Když budu rozvedená 2 - 3×, tak to je jako něco jiného? Já jsem ukacaná, já bych tomu serióznímu vykacala díru do hlavy, když by chtěl vědět důvod rozvodů.

Anonymně proto, že kdybych třeba měla být na OnaDnes nebo kde, tak tam nechci být ani pod nickem :-P

• Citovat
  • Nahlásit
2263
29.8.21 17:49

Nikomu nic vysvětlovat nemusíš. Někdo ve vztazích žije na psí knížku no tys vztahy brala od začátku vážně, proto si rozvedená a ne jen rozejitá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
455
29.8.21 17:53
@Anonymní píše:
Mám za sebou dva rozvody o občas se mě lidé prají, proč. Nyní mám novou známost, zatím se jen nezávazně setkáváme a došlo k líbání, ai on se mě zeptal, proč jsem dvakrát rozvedená.

To jsi mu jako neodpověděla a odložila odpověď po konzultaci na e-miminu?

A jak on vysvětluje Tobě své jedno rozpadlé manželství? ;)

Můžeš mu říct, že rodíš děti zásadně v manželství, takže se Tě nemusí bát. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.8.21 17:57
@Magical-eyes píše:
Nikomu nic vysvětlovat nemusíš. Někdo ve vztazích žije na psí knížku no tys vztahy brala od začátku vážně, proto si rozvedená a ne jen rozejitá…

Ono mně jde hlavně o ty děti, které kvůli omu nemohly vyrůst v úplné rodině. A máš pravdu, brala jsem to vážně, vztahy na psí knížku jsem neměla, kromě těch dvou jsem jenom párkrát s někým chvíli chodila a ani nedošlo k sexu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.8.21 17:59
@catch-22 píše:
To jsi mu jako neodpověděla a odložila odpověď po konzultaci na e-miminu?

A jak on vysvětluje Tobě své jedno rozpadlé manželství? ;)

Můžeš mu říct, že rodíš děti zásadně v manželství, takže se Tě nemusí bát. :mrgreen:

Zamluvila jsem to, protože jsem nevěděla, jak to vysvětlit.
Ho opustila manželka kvůli jinému muži.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.8.21 18:00
@Banane18 píše: Úplně stejně jako jsi to teď napsala :kytka:

Nevím, zda je dobré, aby věděl, jak moc jsem si nechala kálet na hlavu a jaké chování si vůči mně někdo dovoloval.
To, že jeden exmanžel se nou zacházel jako s otrokyní a druhý téměř celou dobu manželství preferoval jinou ženu.

• Citovat
  • Nahlásit
21283
29.8.21 18:01

Oni se tě lidi ptají sami od sebe?? jak pak asi ví že jsi 2X rozvedená??
to je zase námět na nějaký hloupý příběh se štastným koncem???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2263
29.8.21 18:03
@Anonymní píše:
Nevím, zda je dobré, aby věděl, jak moc jsem si nechala kálet na hlavu a jaké chování si vůči mně někdo dovoloval.
To, že jeden exmanžel se nou zacházel jako s otrokyní a druhý téměř celou dobu manželství preferoval jinou ženu.

Vidím to stejně jako ty. Zrovna tohle vědět nemusí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat