Jak vysvětlit manželovi, aby byl také doma s námi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 13:32
Jak vysvětlit manželovi, aby byl také doma s námi

Ahoj holky, nikdy jsem nevěřila, že napíšu, protože nám to s manželem vždycky klapalo a rozumněli jsme si. Ale co se narodilo miminko, tak mám pocit, že to jde do kopru. A tak bych ráda vaše rady.

Situace se má tak, že se nám narodilo vytoužené miminko. Oba jsme se těšili a jsme rádi, že ho máme. Muž je pracovitej, a tak vždycky chodil pomáhat ke známým a i lidi ve vesnici mu volají, když potřebujou. Jenomže to je ten problém. Když skončí v práci, tak ještě má další věci, co uělat. A večer kolikrát jezdí až na koupání. A děsně se diví, že se na něj prcek nesměje. Takže jsem celý den doma sama. Nemám problém uklidit, uvařit, vyprat a dokážu se i zabavit sama. Teda můžu za tchýní ve vsi, ale to je o tom vychystat se ven a taky tam není pohodlí, když potřebuju přebalit a nakojit. Kamarádky tady moc nemám, protože jsem se přistěhovala. A ani to není o tom, že bych nutně musela vyhledávat je. Přes týden to docela jde.

Ale nejhorší jsou víkendy. Když je jeden den doma, tak většinou něco někde dělá a stejně s námi není. Max si vezme kočárek, když prcek spí. No a duhý den jezdí makat ke známému, takže to vypadá tak, že přijede unavenej, a na nic moc nemá náladu. No a mně už to prostě nebaví. Mám ho ráda, rádi se spolu bavíme a v posteli je to taky v pohodě. ŘEkla bych že čím dál lepší. Jenomže já jsem teď čím dál víc naštvaná, protože mně to fakt nebaví a hlavně mrzí. O víkendech jsou lidi spolu a jedou se třeba někam podívat, někoho navštívit a já tak max můžu jet sama. Už jsem mu několikrát říkala, že fakt nepotřebujeme tolik peněz, aby musel makat extra, a taky že prostě nechci být doma pořád sama. On řekne, ať jdu ke tchýni, že tam občas je i švagrová, tak že tam můžeme být. Ale nemůžu mu vysvětlit, že mně v tomhle žádná tchýně fakt nempomůže. Už jsem mu i říkala, že se prostě sbalím a pojedu k našim a vyjde to nastejno.

TAk fakt nvm. Kolikrát jsem mu to říkala v klidu. Teď už jsem na něj i vyjela, protože toho prostě občas mám dost a on to nějak nevidí, že dává přednost cizím před rodinou. Jako mám ho ráda, je to super chlap, ale tohle už fakt nvm, jak vykomunikovat. Tohle je asi věc jeho postoje a asi i zvyku z dětství, protože to asi tak doma měli taky. Teda já to moc nepoznala, protože naopak teď je tchán doma a se starším synovcem blbne jen co přijde z práce…Tak jsem se chtěla zeptat, jestli nemáte nějakej tip, jak mu to vysvětlit a nebo ho i k tomu dovést, protože nadávánáím a ultimáty asi nic nespravím. A hlavně mně to mrzí vůči miminku, jak mu mám vysvětlit, že se na něj večer honem nebude smát, když už se pomalu chystáme na spaní, a že je prostě táta. A taky si myslím, že už to prcek vnímá, že jsem naštvaná, jemu rostě kolikrá brečí v náručí :?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reakce:

Fairy4
Stálice 56 příspěvků 07.10.18 13:45

Jak dává přednost cizím před rodinou? Vždyť píšeš, jak pořád jen pracuje a to je ten problém.
Já to vidím jako ušlechtilé, že takhle zajišťuje rodinu.

Sany80s
Kelišová 6453 příspěvků 07.10.18 13:47

On žije ve svém pohodlném světě a nehodlá z toho slevit. Navíc z jeho pohledu dělá dost pro rodinu. Vlastně mu žádný čas nezbývá a dělá to pro vás.
Ale stále je to prostě to, co chce dělat pro rodinu on.
Já na tohle jdu vždy tvrdě, nehodlám vést celou domácnost, ne proto, že bych to nezvládala, ale prostě proto, že nechci. natož abych se starala sama o děti a ještě navíc netrávila žádný partnerský čas s manželem(kromě sexu).
Kdybych dělala jen to, co mě baví a nebo mi nevadí, tak máme doma občas uvařeno, je dohled nad trávením času dětí a to je tak vše.
Prostě bych řekla, že je nedostatečně dobrý manžel a otec, protože pro vás dělá jen to, co se mu chce a radši pracuje, než aby trávil čas s dítětem nebo s tebou.
Já myslím, že on to vůbec nechápe.
Neříkej mu, že jsi sama, tam pak reaguje tak, že tě pošle za tchyní nebo švagrovou. Řekni mu, že chceš trávit čas s ním a tvrdě vyžaduj určení dnů pouze pro vás a kdy nejpozději a kolikrát týdně má přijít domů do určité hodiny.
Když mu dítě v náručí řve, tak si ho neber k sobě. Naučila ses to ty, naučit se to musí i on.

Gortyna
Kecalka 386 příspěvků 07.10.18 13:48

To nevysvětlis , možná to zkusit opačnou cestu. Udělej oblíbené jídlo, napec, nebo připrav něco jiného co má rád a pokud není natvrdlý tak to zafunguje. U nás to tak je, nějaký překvapení udělám já a pak můžu čekat, kdy přijde to moje… On nikdo rád výčitky nebo promluvy do duše neposlouchá

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 13:49
@Fairy4 píše:
Jak dává přednost cizím před rodinou? Vždyť píšeš, jak pořád jen pracuje a to je ten problém.
Já to vidím jako ušlechtilé, že takhle zajišťuje rodinu.

Jako jasný, ale zase si myslím, že je i potřeba si uvědomit, že peníze nejsou všechno. A na co to prckovi bude, že táta nšetřil hafo, když ho ani pořádně nevidí. ??

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 13:51
@Gortyna píše:
To nevysvětlis , možná to zkusit opačnou cestu. Udělej oblíbené jídlo, napec, nebo připrav něco jiného co má rád a pokud není natvrdlý tak to zafunguje. U nás to tak je, nějaký překvapení udělám já a pak můžu čekat, kdy přijde to moje… On nikdo rád výčitky nebo promluvy do duše neposlouchá

Hele, to já dělám. Přijde, má napečeno. Chodí domů na oběd. Obejmu ho, pohladím. V posteli problém nemám. Ale když jsem mu to i jakoby v žertu říkala, tak na to prostě nereaguje.

Sany80s
Kelišová 6453 příspěvků 07.10.18 13:53
@Anonymní píše:
Hele, to já dělám. Přijde, má napečeno. Chodí domů na oběd. Obejmu ho, pohladím. V posteli problém nemám. Ale když jsem mu to i jakoby v žertu říkala, tak na to prostě nereaguje.

Proč by reagoval, ještě by mohl přijít o svoje pohodlí.

123Soňa
Zasloužilá kecalka 938 příspěvků 07.10.18 13:55

Musíš být organizační typ. Třeba říct, že bys v sobotu ráda na rodinny výlet do zoo(nebo jinam, to je jedno). Když ti to odsouhlasí, že má čas, tak mu to několikrát připomeň a pak prostě jeďte…S miminkem jsou nejlepší takové výlety, kde trávíte čas spolu jako rodina. Musí si na to zvyknout. Jak se taťka nechytne hned, zvykne si ten ćas trávit bez vás…
Nebo to by byl pro něj problém, jet s vámi na výlet?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 13:56
@Sany80s píše:
On žije ve svém pohodlném světě a nehodlá z toho slevit. Navíc z jeho pohledu dělá dost pro rodinu. Vlastně mu žádný čas nezbývá a dělá to pro vás.
Ale stále je to prostě to, co chce dělat pro rodinu on.
Já na tohle jdu vždy tvrdě, nehodlám vést celou domácnost, ne proto, že bych to nezvládala, ale prostě proto, že nechci. natož abych se starala sama o děti a ještě navíc netrávila žádný partnerský čas s manželem(kromě sexu).
Kdybych dělala jen to, co mě baví a nebo mi nevadí, tak máme doma občas uvařeno, je dohled nad trávením času dětí a to je tak vše.
Prostě bych řekla, že je nedostatečně dobrý manžel a otec, protože pro vás dělá jen to, co se mu chce a radši pracuje, než aby trávil čas s dítětem nebo s tebou.
Já myslím, že on to vůbec nechápe.
Neříkej mu, že jsi sama, tam pak reaguje tak, že tě pošle za tchyní nebo švagrovou. Řekni mu, že chceš trávit čas s ním a tvrdě vyžaduj určení dnů pouze pro vás a kdy nejpozději a kolikrát týdně má přijít domů do určité hodiny.
Když mu dítě v náručí řve, tak si ho neber k sobě. Naučila ses to ty, naučit se to musí i on.

No asi tak nějak to bohužel bude. Jako já jsme ráda, že nemusíme obracet každou korunu. Taky jsem dost vydělávala a mám našetřeno a něco mám i teď. V tom problém není a oceňuju, že místo na fotbal nebo na ryby chodí pomáhat a spíš peníze nosí, než by je utrácel.

Pořád jsem čekala, že mu to tak nějak dojde. Prďolka je smíšek a je sranda, ale je to holt smutný, když to nemůžeme sdílet oba dva.

No asi jsem v tom vyžadování měkká a nebo nějak nevím, jak to řešit. :nevim:

reny14
Ukecaná baba ;) 2403 příspěvků 07.10.18 13:57

Tak vypadá že za prvé chce vydělat navíc nějakou kacku, ale že ho to i víc baví někde mimo domov. Kdyby s vámi chtěl být, tak s vámi je. Teda pokud na tom nejste nějak finančně bídně, že si musí přivydělávat. Nebo neumí říkat cizím ne. Ale tobě jo. To bych si s ním vysvětlila. Snad jste manželé, je to o komunikaci. Prostě mu řekni, že chceš být s ním jako rodina. Nebo si vyrazte sami někam bez mimca, hlídání tam evidentně máš.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17185 příspěvků 26 inzerátů 07.10.18 13:57

A jak si predstavujes traveni volneho casu ty? Jak jste travili vikendy pred ditetem? Rekla bych mu, ze mi tento zpusob traveni casu a mnnozstvi spolecneho casu nestaci. Ze si vazim, ze nas chce zajistit, ale ze to neni vsechno, ze jsou pro me dulezite i jine veci. Ze potrebuji partaka a ne chodici penezenku. A dite potrebuje spolecne aktivity a zazitky.A co s tim tedy budeme delat? A klidne naplanovat s prihlednutim k jeho pranim a potrebam nejaky spolecny vylet apod.

Fairy4
Stálice 56 příspěvků 07.10.18 13:57
@Anonymní píše:
Jako jasný, ale zase si myslím, že je i potřeba si uvědomit, že peníze nejsou všechno. A na co to prckovi bude, že táta nšetřil hafo, když ho ani pořádně nevidí. ??

Já vidím zajištění rodiny na prvním místě, takže ohledně toho peníze jsou všechno. Dítěti to bude k velkému užitku do jeho budoucnosti. Může mu tak třeba zajistit drahé kroužky, později vlastní bydlení a tak.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 13:57
@123Soňa píše:
Musíš být organizační typ. Třeba říct, že bys v sobotu ráda na rodinny výlet do zoo(nebo jinam, to je jedno). Když ti to odsouhlasí, že má čas, tak mu to několikrát připomeň a pak prostě jeďte…S miminkem jsou nejlepší takové výlety, kde trávíte čas spolu jako rodina. Musí si na to zvyknout. Jak se taťka nechytne hned, zvykne si ten ćas trávit bez vás…
Nebo to by byl pro něj problém, jet s vámi na výlet?

Jenomže to pak je naštvanej, že jako měl dělat to, či ono :,( Jako mají to v rodině, že jsou takoví poděsové po práci. Fakt děs :(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.18 13:59
@Fairy4 píše:
Já vidím zajištění rodiny na prvním místě, takže ohledně toho peníze jsou všechno. Dítěti to bude k velkému užitku do jeho budoucnosti. Může mu tak třeba zajistit drahé kroužky, později vlastní bydlení a tak.

Ale však my se fakt nemáme špatně, a opravdu těch peněz je spousta. Oba toho moc nepotřebujeme a jsme šetřiví, takže v tom není sebemenší problém.

On je teď už tak unavenej, že taky jednoho dne nemusí zvládnout vůbec nic a tohle zaplatí svým zdravím. A fakt nevím, jestli bys chtěla být celé dny doma sama a místo rodinného víkendu řešit kolik ti manžel donesl domů

Svistice
Neúnavná pisatelka 17185 příspěvků 26 inzerátů 07.10.18 14:00
@Fairy4 píše:
Já vidím zajištění rodiny na prvním místě, takže ohledně toho peníze jsou všechno. Dítěti to bude k velkému užitku do jeho budoucnosti. Může mu tak třeba zajistit drahé kroužky, později vlastní bydlení a tak.

Jo a taky muze zjistit, ze je z rozvedene rodiny. To mu ty krouzky lasku rodicu fakt vynahradi. :roll:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Články z Ona Dnes

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >