Jak vysvětlit manželovi, že ho mám ráda i bez sexu?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
urvalla
Povídálka 30 příspěvků 29.11.16 11:34
Jak vysvětlit manželovi, že ho mám ráda i bez sexu ?

Zdravím,

chtěla bych se poradit, jak řešit situaci v manželství… Jsme spolu více jak deset let, dvě děti, a jsem v manželství naprosto spokojená. Chlap nechlastá, nekouří, peníze přinese a netráví přitom v práci celé dny, o děti se postará, je na něj spolehnutí… Prostě skoro dokonalej chlap, co má jedno jediné ALE. Už od puberty mě sex nic moc neříkal, nepotřebovala jsem ho, pár zkušeností jsem měla, ale nějak mě to nenadchlo. Před třicítkou jsem poznala manžela, rozumněli jsme si, byl zábavný, milý, zajímal se, po pár schůzkách jsem u něj strávila víkend… A i ten sex mě tehdy začal bavit. Ne že bych byla v tomhle oboru nějaká přebornice, ale dokázali jsme najít společnou řeč i v sexu, a poprvé v životě jsem s ním dosáhla orgasmu. Koupili jsme byt, vzali se, pořídili dvojčata… A už po porodu jsem cítila, že bych klidně mohla být bez sexu. Manžela miluju, líbí se mě jako chlap, voní mě, tohle všechno je v pořádku, jenom mě prostě sex už zase nic neříká. Čas od času jsem se nechala „ukecat“, může se mě dotýkat kde chce, jak chce a nic to se mnou neudělá, když už na sex dojde, skoro nic necítím, orgasmus nemám, ani u poloh, kde to dříve přišlo prakticky hned a i víckrát. Manželovi jsem o svých problémech řekla, s tím, že časem se snad dám do pořádku, ať zkusí vydržet a počkat. Manžel je tolerantní chlap, občas mu ujede nějaká rejpavá poznámka, ale nijak na mě netlačí, jenom vidim, že mu ten sex prostě chybí. Dříve jsem se o něj dokázala postarat alespoň rukou nebo pusou, ale postupně mě začalo vadit i tohle… Nejraději bych cokoliv sexuálního úplně zrušila.

Je možné chlapovi nějak vysvětlit, že ho mám ráda, chci s ním zůstat, nic zásadního mě na něm nevadí, jenom prostě k životu nepotřebuju sex? Nedělám si to ani sama, nepředstavuji si, jaké by to bylo s někým jiným, nemám vůbec žádné sexuální představy, prostě jsem v téhle oblasti mrtvá. Manžel tohle nechce pochopit, hledá chybu v sobě, že mě nepřitahuje, nedokáže uspokojit, že už mě na něm nezáleží… A je to jediný důvod, kvůli kterému se dokážeme pohádat.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 18 Další »
Reakce:
Šmoulice
Kelišová 7417 příspěvků 29.11.16 11:37

Tohle vysvětlit nejde. A být v kůži tvého manžela, tak bych si to ani vysvětlit nenechala a pořád bych si myslela svoje… Stejně jako si myslí i on. A asi bych s člověkem, který by se mnou nespal, nedokázala být.
Pokud se aspoň nepřemůžeš, tak věř tomu, že jste na začátku konce…

valina1
Kelišová 5131 příspěvků 29.11.16 11:38

Navštívila bych sexuologa než bude pozdě…

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15550 příspěvků 29.11.16 11:39

No prijde mi to hrozne nefer vůči němu. Taky bych to nedokázala pochopit. Byla jsi u lékaře? Tohle mi nepřipadá úplně normální a pokud to nebudeš řešit, tak manžel dle mého bude hledat sex jinde

EmmaAnna
Závislačka 3397 příspěvků 29.11.16 11:40

@urvalla je alespoň něco, co ti je příjemné? objetí, polibky, hlazení ve vlasech? když manžel uvidí, že je ti příjemné tohle a budete to tak dělat, bude mít pocit, že pro tebe není vzduch a budete spolu mít fyzický kontakt

nevím, zda ti je sex protivný nebo k němu máš neutrální postoj :D přemáhat by ses neměla, aby sis to nezhnusila, ale pokud z toho „jen“ nemáš potěšení, a jinak to na tebe nepůsobí negativně, tak bych občas vyhověla alespoň co se týče orálního sexu

a zašla bych k psychologovi nebo na gyndu, můžou to být špatné zážitky z porodu, špatné hormony apod.

Markéta80
Hvězda diskuse 45877 příspěvků 29.11.16 11:40

@urvalla to je hodně špatná situace, chlap to asi i pochopí ale vydrží? nebo mu řekneš at si najde na sex jinou? Z popisu on asi sex chce takže je jasné že když to bude trvat dlouho nebo mu rovnou řekneš že už sex nechceš že bude čekat. Sex je součást partnerského života. asi si promluvit jak to dál vidíš ty a jak on ;)

Nicota
Povídálka 29 příspěvků 29.11.16 11:42
@urvalla píše:
Zdravím,

chtěla bych se poradit, jak řešit situaci v manželství… Jsme spolu více jak deset let, dvě děti, a jsem v manželství naprosto spokojená. Chlap nechlastá, nekouří, peníze přinese a netráví přitom v práci celé dny, o děti se postará, je na něj spolehnutí… Prostě skoro dokonalej chlap, co má jedno jediné ALE. Už od puberty mě sex nic moc neříkal, nepotřebovala jsem ho, pár zkušeností jsem měla, ale nějak mě to nenadchlo. Před třicítkou jsem poznala manžela, rozumněli jsme si, byl zábavný, milý, zajímal se, po pár schůzkách jsem u něj strávila víkend… A i ten sex mě tehdy začal bavit. Ne že bych byla v tomhle oboru nějaká přebornice, ale dokázali jsme najít společnou řeč i v sexu, a poprvé v životě jsem s ním dosáhla orgasmu. Koupili jsme byt, vzali se, pořídili dvojčata… A už po porodu jsem cítila, že bych klidně mohla být bez sexu. Manžela miluju, líbí se mě jako chlap, voní mě, tohle všechno je v pořádku, jenom mě prostě sex už zase nic neříká. Čas od času jsem se nechala „ukecat“, může se mě dotýkat kde chce, jak chce a nic to se mnou neudělá, když už na sex dojde, skoro nic necítím, orgasmus nemám, ani u poloh, kde to dříve přišlo prakticky hned a i víckrát. Manželovi jsem o svých problémech řekla, s tím, že časem se snad dám do pořádku, ať zkusí vydržet a počkat. Manžel je tolerantní chlap, občas mu ujede nějaká rejpavá poznámka, ale nijak na mě netlačí, jenom vidim, že mu ten sex prostě chybí. Dříve jsem se o něj dokázala postarat alespoň rukou nebo pusou, ale postupně mě začalo vadit i tohle… Nejraději bych cokoliv sexuálního úplně zrušila.

Je možné chlapovi nějak vysvětlit, že ho mám ráda, chci s ním zůstat, nic zásadního mě na něm nevadí, jenom prostě k životu nepotřebuju sex? Nedělám si to ani sama, nepředstavuji si, jaké by to bylo s někým jiným, nemám vůbec žádné sexuální představy, prostě jsem v téhle oblasti mrtvá. Manžel tohle nechce pochopit, hledá chybu v sobě, že mě nepřitahuje, nedokáže uspokojit, že už mě na něm nezáleží… A je to jediný důvod, kvůli kterému se dokážeme pohádat.

Chápu tě, ale tohle chlapovi nevysvětlíš. Sexuální pud je strašně silnej a i když se bude snažit tě chápat, tak i ten nejtolerantnější manžel (teda pokud je normální a má rád sex) se bude cítit nemilovaný, nechtěný, odstrčený. Okamžitě zajděte do poradny nebo k sexuologovi a řešte to. Myslím to vážně, na nic nečekej. Zvedni telefon a objednej se dnes, klidně poprvé sama. Tohle chlap vydrží jen nějakou dobu a pak tě čeká jediný - jeho nevěra. Manželství není jen o sexu, ale když tam není, jde to většinou do kytek. Nedělej si, prosím, iluze, život není romance z knížky a ihned to začni řešit.

Sněžení
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 29.11.16 11:43
@valina1 píše:
Navštívila bych sexuologa než bude pozdě…

tak pozdě není snad nikdy. Tohle nebude ani fyziologický problém, ale mentální :mrgreen:

Denise13
Kecalka 187 příspěvků 29.11.16 11:43

To je velký problém, kazdy hlap potrebuje sex, ze ho nepotrebujes ty neni ani az tak podstatne, on ho zacne casem hledat jinde, na to se muzes spolehnout. Nemuzes se alespon premoct? Vzdyt co ti to udela? Urcite o nej nechces prijit, ses totiz na nejlepsi ceste o nej prijit a pak si to budes jednoho dne vycitat, az ti ho nejaka sikovna nadrzena dcerecka odvede.

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 53505 příspěvků 29.11.16 11:46

@urvalla a Ty myslis, ze on Te nadale bude mit rad a vydrzi s Tebou bez sexu? Tady neni co mu vysvetlovat :nevim: beres HA? Kojis? Bych se premohla, to bude vadit kazdemu chlapovi :nevim: k zivotu a rodine to patri

Příspěvek upraven 29.11.16 v 11:47

Šmoulice
Kelišová 7417 příspěvků 29.11.16 11:47
@Tichošlápek píše:
No prijde mi to hrozne nefer vůči němu. Taky bych to nedokázala pochopit. Byla jsi u lékaře? Tohle mi nepřipadá úplně normální a pokud to nebudeš řešit, tak manžel dle mého bude hledat sex jinde

Taky si myslím. :think: :think:

brumdinka
Nadpozemská drbna 25483 příspěvků 29.11.16 11:48

:think: pokud ti neni min. 60 tak mi to v pořádku nepřijde…chce to řešit sexuologem popř. mu tu milenku na sex dovol :think:

Sněžení
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 29.11.16 11:48

Nechci vám vrát iluze, ale tohle neřeší ani sexuolog ani psycholog. Nebo mi najděte daignozu a indikaci :-)

Adinal
Kelišová 6469 příspěvků 29.11.16 11:49

@urvalla Toto vysvětlit fakt nejde, spíš by ses měla zaměřit na sebe, zajít k doktorovi, změřit úroveň hormonů, zajít za sexuologem a něco se sebou udělat. Žádná potřeba sexu prostě není normální.
Tobě by nevadilo, kdyby manžel měl milenku a svoje sexuální potřeby si uspokojoval jinde?
Pokud v tom chceš takto pokračovat, tak si myslím, že jsi na nejlepší cestě k rozvodu.

Sany80s
Kelišová 7466 příspěvků 29.11.16 11:49

Já chápu, že můžeš být asexuální. I když si to nemyslím, to by ti sex nic neříkal nikdy.
To, že on to pochopí, neznamená, že s tebou bude ve vší spokojenosti žít jako bratr se sestrou.
Zkus mu dát nějakou odbornou literaturu, kde se píše o asexuálech a řekni mu, že ses předtím přemáhala je proto, že ho miluješ a že jsi chtěla děti.
Ale že to má pro něj jednu výhodu, nebudeš mi nikdy v životě nevěrná.
Asi se zase pohádáte, ale co chceš jako dělat.
Uvědom si ale, že on není jako ty. Tobě stačí milovat duševně, jemu to nestačí, takže to budete muset nějak řešit. Nejlepší by asi byla profesionálka, tam nehrozí velké riziko zamilování se. Ale zase to je finančně náročné.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 18 Další »
Váš příspěvek
Reklama