Jak vysvětlit staršímu sourozenci věci ohledně miminka

Anonymní
24.1.21 16:04

Jak vysvětlit staršímu sourozenci věci ohledně miminka

Zdravím všechny. Máme 4 letou dceru a 6 měsíčního chlapečka. Dcera má dobré hygienické návyky. Ale co se týče malého, tak je „čuník“
Nechápe, že mu nemůže povalet dudlík a hračky v písku a celkově kdykoliv se ušpiní, tak jde 'omacat" malého a pak se jde umýt. Taky s jídlem to dělá. Dává malému Krupku a tu je schopná dat olíznout psovi, protože jí to přijde normální. Rodina se mi směje, že to děti dělají a malý, že bude mít imunitu z kamene. Ale já u první dcery byla hodně čistotná a chtěla jsem to samé pro malého. Ale se starším sourozencem to nejde skloubit. Nechci aby něco malý chytil, kor v téhle šílené době. Dcera ovšem nechápe, že může z neumytych rukou atd něco chytit.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5067
24.1.21 16:10
@Anonymní píše:
Zdravím všechny. Máme 4 letou dceru a 6 měsíčního chlapečka. Dcera má dobré hygienické návyky. Ale co se týče malého, tak je „čuník“
Nechápe, že mu nemůže povalet dudlík a hračky v písku a celkově kdykoliv se ušpiní, tak jde 'omacat" malého a pak se jde umýt. Taky s jídlem to dělá. Dává malému Krupku a tu je schopná dat olíznout psovi, protože jí to přijde normální. Rodina se mi směje, že to děti dělají a malý, že bude mít imunitu z kamene. Ale já u první dcery byla hodně čistotná a chtěla jsem to samé pro malého. Ale se starším sourozencem to nejde skloubit. Nechci aby něco malý chytil, kor v téhle šílené době. Dcera ovšem nechápe, že může z neumytych rukou atd něco chytit.

Nic z toho nedělá ani můj dvouletý (skoro tříletý). Ví, že nesmí nic jíst, než si umyje ruce. Neválí jídlo po zemi, rozhodně bych ho nenechala jíst jídlo, které olízl pes. Myslím, že dcera moc dobré hygienické návyky nemá. Ona sama by tu křupku od psa nesnědla, ale bráchovi ji dá? To se snad dá vysvětlit snadno, prostě věci, co olízal pes, se nejedí. Když přijdu z venku, umyju si ruce. Zase snad před každým sáhnutím na bráchu si ruce mýt nemusí, když je doma, ne? A holt venku dezinfekce. To pochopil už i můj dvouleťák, že venku se ruce před některými věcmi dezinfikují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
711
24.1.21 16:19

Xxx

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2558
24.1.21 16:27

Souhlas s vaší rodinou. Půl roční děti jsem nechávala lézt po trávě, o měsíc dva dyl už ožuzlavaly pískoviště atd. Kočka u nich lehavala na dece od prvního měsíce. Jsou zdraví, bez alergií. Skleníkové kytičky mívají alergie a jsou náchylné k onemocnění apd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
223
24.1.21 16:31

Tak do jisté míry to normální je… ale taky by se mi nelíbilo aby mi půlroční mimino jedlo věci co olizal pes :roll: :D Podle mě to dcera chape, ve čtyřech letech na to rozhodne kapacitu má, jen to proste nedela. Možná na sebe chce upozornit, možná chce dělat blbosti, muže za tím byt cokoliv. Ale případa mi ze to dělá schválně. Takže nezbyde nic jinyho než vysvětlovat, vysvětlovat. Beru to podle své čtyřleté, taky máme mladšího sourozence. Když se narodil nebyly ji ani tři a takové věci nedělala. Vysvětli ji ze je už velká a rozumná holka a může mámě hezky pomáhat ;) určitě na sebe bude pyšná ze se zapojí do péče o miminko. Ale taky si říkám ze to jsou furt jen hodně malý děti tak proste blbnou no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5067
24.1.21 16:32
@Fiialka píše:
Souhlas s vaší rodinou. Půl roční děti jsem nechávala lézt po trávě, o měsíc dva dyl už ožuzlavaly pískoviště atd. Kočka u nich lehavala na dece od prvního měsíce. Jsou zdraví, bez alergií. Skleníkové kytičky mívají alergie a jsou náchylné k onemocnění apd.

Jo, mně také půlroční lezli po trávě a hráli si s pískem, dudlíky jsem téměř nevyvařovala, jen opláchla nebo olízla etc. Ale to nebyl Covid. A křupky olízané od psa, to je humus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6282
24.1.21 16:34

Chytí leda lepší imunitu, byla bych v klidu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.1.21 16:35

Nedělá to dcera naschvál, protože žárlí? Nebo ještě hůř nedělá to proto, že pak kvůli tomu vyvádíš? Děti milují divadlo :lol: Asi bych zkusila jí to v klidu vysvětlit ještě několikrát, abych si byla jistá, že chápe a holt trestala (samozřejmě ne fyzicky, u nás praktikujeme zákaz tabletu a tv) + taky pozitivní motivaci např. dostane malou sladkost když si umyje ruce než jde šahat na mimčo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.1.21 16:37

S tou imunitou všeho moc škodí, od kámošky mimčo mělo často průjmy, právě proto, že starší sourozenec mu pořád cpal do pusy nějaké hnusy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12057
24.1.21 16:58
@Limi123 píše:
Nic z toho nedělá ani můj dvouletý (skoro tříletý). Ví, že nesmí nic jíst, než si umyje ruce. Neválí jídlo po zemi, rozhodně bych ho nenechala jíst jídlo, které olízl pes. Myslím, že dcera moc dobré hygienické návyky nemá. Ona sama by tu křupku od psa nesnědla, ale bráchovi ji dá? To se snad dá vysvětlit snadno, prostě věci, co olízal pes, se nejedí. Když přijdu z venku, umyju si ruce. Zase snad před každým sáhnutím na bráchu si ruce mýt nemusí, když je doma, ne? A holt venku dezinfekce. To pochopil už i můj dvouleťák, že venku se ruce před některými věcmi dezinfikují.

proč by si měla desinfikovat ruce? :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
921
24.1.21 19:22

Velmi dulezita anonymita u tohoto dotazu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5067
24.1.21 21:56
@iiiv píše:
proč by si měla desinfikovat ruce? :-D

Tak pokud je na hřišti, sahá na věci, na které sahají jiné děti a je doba Covid, měla by si vydesinfikovat ruce, než půjde jíst, nebo než bude sahat na miminko, které si dává ruce do pusy. Je to základní zodpovědnost.

Až Covid nebude, tak samozřejmě bez desinfekce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat