Jak vysvetlit, ze neco nesmi (9 m)

2073
19.6.07 08:06

Jak vysvetlit, ze neco nesmi (9 m)

Ahoj,
potrebovala bych poradit - jak vysvetlit 9 mesicnimu mimi, ze neco nesmi - treba sahat na odpadkovy kos ci tahat za vlasy. Zkousela jsem, ze kdyz na kos sahnut tak jsem na nej zavolala on se otocil a prestal na nej sahat tak jsem na nej prstem udelala tyty a nene. Ale on se jen usmal a udelal to znovu takto jsme to vydrzeli cca 10 minut. BOhuzel to vypada, ze ho to spise bavi, ze to povazuje za hru. No a jediny vysledek meho snazeni je, ze ted umi krasne rikat nene :-)
Mate s timto nejake zkusenosti a je mozne takto male mimi neco odnaucit? Popripade od jakeho veku.
Dekuji.
Verveve

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11935
19.6.07 08:47

Mame uplne ten samy problem, nene umi rikat nadherne ale stejne ho porad lakaji odpadkove kose a tahani za vlasy… myslim ze takhle malemu diteti to asi vysvetlit jeste nejde (ale treba se mylim a neco se dozvime :))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12878
19.6.07 09:06

hlásím, že jsem na tom stejně. zkoušela jsem ještě trošku plácnout přes ruku a ta malá potvora se na mě chechtá :-) :roll: tak jsem zvědavá, kdo něco poradí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10813
19.6.07 09:12

zamernen uz nene nerikam-od te doby co to na me krikla z postylky :roll: prenasim ji ,davam jine hracky ,nejlepe dospele-varecky a tak-a vysledkem je ze rika MAMA a jsme snad spokojene obe-placnuti pres ruciciku jsem zkusila ale ona si z toho nic nedela-a placnout ji tak ze by plakala na to nejak nemam-proste zkouma veci okolo no…takze bud si s ni budu hrat sama nebo proste riskuju ze obcas na neco sahne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11935
19.6.07 09:16

gabinko, jj Standa taky mele mama, tata, baba, dedek, jejejejejej a nene :) prenaseni apod nejak nepomaha a vim ze kdyz si hraje chvili sam tak riskuju ze skonci v odpadkach :lol: svet se nezbori jen se mi to nechce porad uklizet :lol: :lol: :lol: (horsi jsou spis kabely a tak od tech ho taham porad)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10813
19.6.07 09:21

kabely jsou jeji oblibene :lol: uz jsem si rikala ze snad k svatku dostane nejaky svuj :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
189
19.6.07 09:54

Kolem 9 měsíců to bylo u nás stejné. Nenene je u nás oblíbené brebentění dodnes, ale teď už aspoň někdy poslechne. Řešila jsem to tak, že jsem párkrát řekla ne, potom lehce plácla přes ručičku (samozřejmě výbuch smíchu), potom jsem malou odnesla k něčemu jinému a když ani to nepomohlo, tak jsem tu věc někam schovala (teď máme odpadky v koupelně, protože ji dráždí pořád…). Za týden budeme mít rok a už ví, že plácnutí přes ručičku není hra (nakrabatí lítostivě pusinku) a když se řekne ne, tak že to nemá dělat (i když většinou to zkouší). Chce to prostě jenom vydržet. Oni to časem pochopí, ikdyž je to někdy na blázinec…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
19.6.07 10:31

Dekuji moc za vsechny reakce - take jsem si myslela, ze to asi v tomto veku nejde nejak „vysvetlit“, ale rikala jsem si, ze treba jen neznam ten spravny zpusob. Rikala jsem si, ze je samozrejmne z principu lepsi ho naucit, ze neco nesmi nez vsechno schovavat, ale na to si asi hold jeste budu musetp ockat. Ja to presne tak delam zavolam ne nej on se ohledne ja reknu nene a ukazu tyty on z toho ma samozrejmne srandu. Tak ho vezmu a prenesu jinam a dam mu jinou hracku… Jenze ten odpadkovy kos je proste nejzajimavejsi v celem byte :-) No proste zakazane ovoce nejvic chutna - takze jsou chvile kdy nedelam nic jineho nez ze za nim beham a od kose ho odnasim :-) no nastesti mame ten zaviraci takze se do nej zatim nedostane :-) No a az prijde i na tento princip tak ho hold budeme muset dat jinam.
Kabely jsem jiz take musela schovat, palmu co mame na zemi jsem privazala k radiatrou a zeminu jsem ochovala pod hard.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3496
19.6.07 12:53

Ahojky, jako by to bylo u nás, Ne ne a ty ty ty nezabírá. Už dostala i po rukách, že i plakala, ale je to taky na nic. Jsou ještě asi malí na to, aby to pochopili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
743
19.6.07 13:05

Asi mě nazvete krkavčí matkou,ale u nás nene taky moc neplatí… řekla sem ho vždycky 2-3× a stejně to bylo na fík… Takže zkouším metodu moji kamarádky,(která díky ní vychovala svoje 4čata) a to ano pojď udělej to,ale pak nebreč. Ono to ty děti automaticky přestane bavit… Dřív mi taky tahal za kabely…až sem řekla,jo pojď sáhni na ně,ale dám ti přes prsty… a světe div se on nešel!!! 8O takže to takle zkoušíme dál..je fakt,že občas jde,a zkusí to,ale dostane přes prsty… Takže prostě bych řekla že základ je vypustit uplně NE!! a tak nás to i učili ve škole na psychologii.Když dítě něco NEmůže tak půjde a udělá to ale když to může tak ho to nebaví… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7461
19.6.07 14:06

Myslim, ze zrovna ted byl v Mama a ja clanek o tom, ze takto staremu diteti nema moc smysl rikat NE, protoze ma velmi kratkou pamet a hned to stejne zapomene a leze tam zas. :lol: Takze se obrnit trpelivosti a cekat, az se pamet zlepsi. :wink: U nas je to to stejne, jen ve dvojim provedeni a pokud mozno leze kazda jinam a zaroven jim hrozi, ze odnekud spadnou nebo neco strhnou atd. Fakt sranda. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3235
3.7.07 09:56

tak u nás to asi krátkou pamětí nebude. místa, který jsou zakázaný, už jonatan velmi dobře zná, vždycky, když se k něčemu takovýmu blíží, tak se po mě tak potutelně ohlíží, jestli se jako dívám a jestli bude zase zábava stylu „ne, to nesmíš“. to NE je pro ty děti opravdu nějaké magické. taky jsem se už jednou rozhodla, že když nic nezabírá, zkusím plácnout po ruce. trochu jsem se bála, že neodhadnu intenzitu, když to bude málo, bude si myslet, že je to zas jen hra, ale samozřejmě nechci způsobit velkou bolest. měla jsem představu o takovém malém štípnutí, no a asi se mi to povedlo, čekala jsem buď smích (plácla jsem málo) nebo maličko pláče (akorát) nebo hodně pláče (bylo to moc), ale jeho reakci jsem nečekala: zarazil se a začal si udiveně ruku prohlížet, otáčel jí sem a tam, na mě se vůbec nepodíval. přiznám se, že jsem z toho byla trochu vedle 8O asi to už znovu zkoušet nebudu. asi se takhle malý děcka na nějaký zákazy fakt naučit nedají… :roll:
vydržme :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama