Jak vyuřít ztvrdlé karamelky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pajvala
Kecalka 228 příspěvků 13.12.16 22:34
Jak vyuřít ztvrdlé karamelky?

Zdravím všechny, našla jsem doma zapedlé ztvrdlé karamelky a je mi je líto vyhodit. Nemáte někdo nápad jak je ještě využít? Jde o takové ty smetanové z Lidlu, přemýšlím jestli by šli třeba nějak rozpustit a přidat to do krému nebo se pokusit je nadrtit a někam šoupnout ;) Budu ráda za vaše rady, určitě se vám něco podobného taky stalo :mavam:

Reakce:
analoja
Závislačka 3781 příspěvků 13.12.16 22:51

Já bych zblajzla i ztvrdlé ;-)… ale jde to rozpustit ve vodní lázni, přidat máslo, možná kapku smetany, jestli jsou fat moc tvrdé, po rozpuštění prošlehat, přidat burizony, zamíchat a udělat „salámky“ do celofánu a nechat ztuhnout. Pak se to krájí na plátky a baští.

Pajvala
Kecalka 228 příspěvků 13.12.16 22:55

@analoja Mám strach aby to pak nebylo zas jak šutr, ale když se tam přidá to máslo tak snad né. Díky za typ :D

murry
Závislačka 3163 příspěvků 14.12.16 03:32

Uelal bych burisonove cukrovi… tam je potreba prave tyhle tvrdlotiny ;)

chaarleene
Echt Kelišová 7932 příspěvků 14.12.16 08:59

Jednou mi jeden známý naservíroval takový dezert - už si to přesně nepamatuju, karamelky rozmixoval, část toho prášku vmíchal do krému (nebo šlehačky?) a zbytek nasypal na plech na pečící papír a nechal v troubě rozpustit, venku ztuhnout, pak to nalámal na kusy a zdobil těmi úlomky misky s tím dezertem… ale co dalšího bylo v těch miskách, to už si nepamatuju :oops: :lol:

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >