Jak využíváte chvíle bez dětí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
maca84
Kecalka 324 příspěvků 24.06.19 10:12
Jak vyuzivate chvily bez deti

Zdravim, jen by me zajimalo jak vyuzivate chvilky bez deti…krome uklidu a prani a vareni. proste jestli se venujete necemu co vas bavi.??? :think:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
PHV
Zasloužilá kecalka 895 příspěvků 24.06.19 10:17

Minulý víkend byla dcera poprvé pryč na celý víkend, a s manželem jsme najednou nevěděli, co s tím volným časem :lol: máme sice ještě mimi, ale to je hodné a člověk o něm skoro neví. :think: Byli jsme takoví nesví z toho, že je pryč a z toho klidu najednou :lol: ale vyrazili jsme si na oběd, na výlet, a jinak byli doma a prostě si jen užívali toho klidu :lol: až pojede dcera zase příště na celý víkend, už ho určitě dokážeme strávit nějak smysluplněji :lol: 8)

unuděná
Echt Kelišová 8137 příspěvků 24.06.19 10:19

@maca84 Naopak se nikdy nevěnuju úklidu a domácnosti, ale užívám si to :lol: Hlídání mám většinou v době, kdy s manželem chceme někam jít. Takové jentak hlídání když není nutné, moc nevyužívám. A když se to náhodou sejde, že třeba děti bere ze školy a školky babička, tak tu hodinku dvě ležím s kávou a knížkou, nebo si jdu zaběhat :mavam:

maca84
Kecalka 324 příspěvků 24.06.19 10:19

@PHV me to prave taky pripada divny najednou klid. nikdo nas nezlobi a byli jsme jak tela bez duse :lol:

maca84
Kecalka 324 příspěvků 24.06.19 10:20

@unuděná tak nejak bych to taky delala ale nejak mi to neslo :mrgreen: ale priste to snad bude lepsi :palec:

PHV
Zasloužilá kecalka 895 příspěvků 24.06.19 10:21

@maca84 no přesně, to i my :lol: :lol: Báli jsme se, že jsme divný, tak asi ne uff :lol: najednou tolik času, ticha a klidu.. :lol: už se těším, ať zase pojede k babičce :lol: musíme to zkusit znovu, nějak se zabavit :lol:

unuděná
Echt Kelišová 8137 příspěvků 24.06.19 10:21
@maca84 píše:
@PHV me to prave taky pripada divny najednou klid. nikdo nas nezlobi a byli jsme jak tela bez duse :lol:

Tak na tenhle pocit mi stačí zbavit se jednoho dítěte, hned si říkám ó jaká pohoda a ticho :mrgreen: Ale já už chodím po mateřských do práce, takže toho klidu mám podstatně víc, než jsem měla doma s dětmi, tak to tak nevnímám :)

unuděná
Echt Kelišová 8137 příspěvků 24.06.19 10:23

Je fakt, že když se mi prvně podařilo umístit obě děti na noc na hlídání (starší 4, mladší něco přes rok), tak jsem měla podobné pocity. „A co jako teď?“ a zvonění v uších z ticha :mrgreen: :mrgreen: Ale zašli jsme s manželem na večeři, vínečko, film a znáte to.. Pak ten nerušenej spánek a ráno jsem byla jako ze škatulky :D

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23392 příspěvků 24.06.19 10:30

@maca84 ono se to stává málokdy, tak možná jednou za rok, ale vždycky si uklidím a pak si užívám to ticho, klid, že po mě nikdo nic nechce, lehnu si na zahradě s knížkou, do bazénu na lehátko, zajdu za kamarádkou, spím, koukám na seriály…víceméně to co normálně i s dětmi, jen prostě v klidu.

Uživatel je onlineHeivka
Závislačka 4118 příspěvků 24.06.19 10:35

Já toho vždycky dělám tolik že i když je manžel s dětmi půl dne pryč tak když přijdou tak to je „Jé vy už jste tady? Já stihla sotva čtvrtku toho co jsem chtěla.“ Nejčastěji se věnují svým koníčkům, kterých není zrovna málo, takže třeba dělám ruční práce (šití, háčkování, korálkování,…), učím se na kytaru (mám aplikaci v mobilu ), hraju na piáno (taky ve stádiu věčný student), čtu (v podstatě cokoli co mi padne pod ruku a jedno ve kterém jazyce - samozřejmě z těch jazyků, které ovládání), cvičím psy a teď si hledám kurzy IT na vylepšení životopisu, přeci jen už mám jen dva roky na to něco se naučit než budu muset zpátky do práce a do té staré se opravdu vracet nechci. Je pravda že mám stěstí protože děti mi přes den „spí“ cca tři hodiny, tedy ten starší většinou poslouchá audio pohádky nebo si prohlíží knížky, ale je potichu a v pokojíčku a to se taky počítá, takže mám na svoje věci chvíli času každý den.

nestarejtese
Zasloužilá kecalka 593 příspěvků 24.06.19 10:35

My se jdem vždy opít :oops: :mrgreen:

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21334 příspěvků 9 inzerátů 24.06.19 10:36

Bez dítěte téměř zásadně neperu, nevařím a neuklízím :D
Jedinou výjimkou je, když chlap vezme v sobotu dopoledne prcka na ryby - to jo, to si pustím na plný koule muziku a lítám po světnici :jazyk:

Jinak si hodně čtu, chodím s kámoškama po muzice, koncertech, nebo s chlapem do kina, divadla, prostě co zrovna je, a samozřejmě taky do hospody :mrgreen:
Záleží, jestli je volný odpoledne, víkend, nebo třeba týden…

Jo, a dodneška si pamatuju, když sme dali syna poprvé na víkend k babičce. Popravdě sme s chlapem nevylezli za celý víkend z postele, jen sme spali, koukali na filmy, objednali si pizzu a i tu sme snědli v té posteli. Ani sex nebyl, jen sme se pelešili :lol: :lol: :lol: Prostě sme vypli.
A to sme měli celkem velkolepý plány… :mrgreen:

Jinak my si to plánujeme naopak - není to tak, že dítě je z baráku, tak začneme vymýšlet, co s volným časem, napřed vymyslíme plán, co bysme chtěli, a pak podle toho zajišťujeme hlídání ;)

chs.jasmin
Echt Kelišová 9800 příspěvků 24.06.19 10:43
@maca84 píše:
Zdravim, jen by me zajimalo jak vyuzivate chvilky bez deti…krome uklidu a prani a vareni. proste jestli se venujete necemu co vas bavi.??? :think:

Ahoj,

já když jsem bez dětí, tak jsou děti na chvilku u babičky, nebo když je starší ve školce a mladší po obědě spí.

No pokud je to jen odpolední siesta, tak většinou uklízím, dělám něco kolem domu, nebo kolikrát prostě jen ležím na dvorku v křesílku a čtu si :lol:

A když jsou u babi, tak to většinou jsou kvuli něčemu - že třeba potřebujeme udělat něco kolem domu, nebo jsem na nějakém školení, či ve škole, takže to je nápln jasná. Ale někdy si je vezmou do ZOO a to třeba taky s mužem jen zevlíme, díváme se na nějaký film, věnujeme se sobě navzájem apod :nevim:

Muj koníček je třeba zahrada a tam se vyřádím i s dětma za zády :mrgreen:

LenkaN26
Závislačka 4271 příspěvků 24.06.19 10:47

Já mám děti co druhý víkend pryč u ex a šiju a to jak na sebe tak na děti. Je to pro mě úžasný relax. Za posledních 6 týdnů mám patery nové šaty pro sebe, pro každou z holek čtvery. Teď mám rozšité tepláky pro ně a budu jim šít čepice pirátky. Taková užitečná zábava :-)

Uživatel je onlinechaela
Ukecaná baba ;) 2357 příspěvků 2 inzeráty 24.06.19 10:48

Tak my jsme bez děti vždy jen, když je nějaká akce, kam nemůžou, nebo kde si to chceme v klidu užít. Aby kluci někde byli a my jen tak doma, to se zatím nikdy nestalo a asi ani nestane. Máme tolik aktivit, že hlídání využíváme na ně. Nikdy by mě nenapadlo dát děti babičce jen tak. Teď nás třeba čeká oslava narozenin kamaráda, z pátku na sobotu. Za měsíc svatba kamarádů, taky z pátku na sobotu. Pak porod :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama