Jak vyvařit lahvičky když je tvrdá voda?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
7.10.21 14:58

Jak vyvařit lahvičky když je tvrdá voda?

Mamky vy které máte miminka na UM jak vyvařujete lahvičky? Já mám od froshe ten dětský jar. Prvně vezmu kartáč na to kapku toho jaru a pod teplou vodou vyčistí a dám do hrnce kde už mám ohřátou horkou vodu z konvice. Problém je ale v tom že máme velmi tvrdou vodu rychlovarná konvice je hned plná menších kousků vápna. Mám vyvařovat v kojenecké vodě nebo jinak? Malá má dnes prdíky musela jsem jít pomáhat rourkou tak snad to není z toho. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
540
7.10.21 15:01

Dej to normálně do vody a přihod kyselinu citronovou :) a povař.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1456
7.10.21 15:11

Umyju v desinfekci na lahve a pak sterilizuji v hrnci s vodou na napařováku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36866
7.10.21 15:12

Na vyvařování jsem měla určený hrnec, nalila vodu, dala lahvičku, lžičku kyseliny citrónové a povařila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
7.10.21 15:14

Máme hodně tvrdou vodu. Mam parní sterilizátor na lahve a dávám do něj kojeneckou vodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2158
7.10.21 15:22

Vyvaruji v balene vode.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10873
7.10.21 15:44
@Anonymní píše:
Mamky vy které máte miminka na UM jak vyvařujete lahvičky? Já mám od froshe ten dětský jar. Prvně vezmu kartáč na to kapku toho jaru a pod teplou vodou vyčistí a dám do hrnce kde už mám ohřátou horkou vodu z konvice. Problém je ale v tom že máme velmi tvrdou vodu rychlovarná konvice je hned plná menších kousků vápna. Mám vyvařovat v kojenecké vodě nebo jinak? Malá má dnes prdíky musela jsem jít pomáhat rourkou tak snad to není z toho. Děkuji

Tvl. :D plná konvice vápna :D :D

Prosím. Když nemáš absolutně šajn jak věci fungují (a to platí i pro ostatní). Tak ten vodní kámen je vápník a hořčík, který nijak dítěti neškodí a nemá žádný smysl to vyvarovat v kojenecké vodě. Vyvařování se dělá kvůli tomu, aby se zničilo „mikrobiální znečištění“, tj. malé breberky pryč. Tj. Můžeš to vyvarit i v dešťové vodě, ta je úplně ideální jako „měkká voda“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7806
7.10.21 15:49

Když je potřeba něco sterilizovat, raději to dělám v hrnci s napařovákem a sterilizuji párou. Nemyslím si, že by byl vodní kámen na škodu, ale nelíbí se mi ten bílí povlak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10873
7.10.21 15:55

@Petule030 ten „zlý povlak“ jsou minerály bez kterých tvoje tělo umře ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.10.21 16:01

Takže holky zlatý můžu to dělat i tak nadále?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.10.21 16:12

Jinak konvici vyvařuji octem

• Citovat
  • Nahlásit
10873
7.10.21 16:21
@Anonymní píše:
Takže holky zlatý můžu to dělat i tak nadále?

Ano můžeš. Nijak dítěti nemůžeš ublížit a kdo tvrdí že jo, tak bych od něj poprosil konkrétní vyjádření plus odkazy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.10.21 16:44

@Cenarius Mockrát děkuji a chci se ještě zeptat jak to udělat s tou kyselinou citrónovou? 1 čaj. Lžičku a dolít plnou konvici vody? A musí se to ještě pak několikrát převařit vodou?

• Citovat
  • Nahlásit
1044
8.10.21 16:55

Hele, já to nikdy neřešila, převařovala jsem normálně v naší tvrdé vodě a ten povlak na tom prostě byl…ale jo, slyšela jsem, že někdo převařuje v kojenecké.
S tou kyselinou nevím, vždyt to pak musí být kyselé a když to vypláchneš obyč vodou, můžeš to převařit znovu :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat