Jak vyvolat krvácení při zamlklém těhotenství

Malvajs
9.8.13 19:40

Jak vyvolat krvaceni pri zamlklem tehotenstvi

Ahoj holky, jak uz nazev diskuse napovida, potrebovala bych pomoc a poradit. Dnes jsem dle ms v 8+2tt. Bohuzel jiz od 5. tydne se jedna o zamlkle tehotenstvi. Od te doby ma doktorka ceka az „potratim“ bohuzel se nic nedeje, nekrvacim, nespinim. Pristi tyden mam jit opet na kontrolu a pripadne pak na revizi. Rada bych to zkusila sama, ale nevim co proto muzu udelat. Dnes mi rikala, ze se urcite do tydne rozkrvacim, to mi ale rikala uz pred tydnem. Silim. Pojedu vlastne uz 4. tyden s tim, ze vim, ze jsem byla tehotna, ale dopadlo to spatne a ted cekam, ze „to“ bude ukonceno a skonceno.
Nepomuze treba nejaky caj? Cervene vino? Prosim - tonouci se stebla chyta…

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

6235
9.8.13 19:58

@Malvajs zkus - červené víno, svařák, horkou vanu, sex, čaj z maliníku, pohyb. Držím palce ať se rozkrvácíš, mně se stalo to stejné, ale až v 9+0. Tělo pak čekalo na termín předpokládané MS a rozkrvácelo se, nicméně když to podpoříš tady tímto, nic tím nezkazíš. Díky tomu jsem také nemusela na revizi a jsem tomu moc ráda, otěhotněla jsem znova hned další měsíc :palec: a potrat nebyl co se týče krvácení tak strašný… silnější MS s intenzivnějšími kontrakcemi při vyloučení placenty (u MS jsou také kontrakce, jen hodně slabé). Poté, co placenta odešla se mi fyzicky hrozně ulevilo a pak už to byla úplně obyč MS. Pila jsem od prvního dne krvácení kontryhelový čaj (každý den půl litru až do začátku dalšího krvácení po měsíci a pak ještě 14 dní do ovulace), děloha se mi díky tomu nádherně zavinula, 3 dny po skončení krvácení už to na UTZ nebylo poznat.
Placentu jsem donesla své gyndařce, aby ji mohla poslat na cytologii (zmrazila jsem ji :mrgreen: ).
Určitě se rozkrvácíš a třeba se vám pak povede i otěhotnět. Říká se, že po potratu je tělo nejlépe připraveno na další těhotenství, je ještě plné hormonů, takže je „pohnojeno“ :palec:
Ještě ti doporučím, aby sis každý den zacvičila pár cviků Mojžíšové (alespoň ty v pozici kočičí hřbet) a pila pak ten kontryhelový čaj, každý cyklus od prvního dne krvácení do ovulace (vyjma potratového cyklu, to ho pij celý měsíc).

Příspěvek upraven 09.08.13 v 20:02

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2973
9.8.13 20:01

Proboha co je to za doktorku, že tě nechá tak dlouho chodit s mrtvým embryem? Nechápu na co čeká. Koleduješ si akorát tak o parádní zánět. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6235
9.8.13 20:02

@Rozárka78 prdlajs, na západě se revize taky nedělají a čeká se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Malvajs
9.8.13 20:07
@Rozárka78 píše:
Proboha co je to za doktorku, že tě nechá tak dlouho chodit s mrtvým embryem? Nechápu na co čeká. Koleduješ si akorát tak o parádní zánět. :roll:

na to jsme se ji vylozene ptala, jestli neco hrozi a ona mi rekla ze ne. Ze mi to zamlklo takhle brzo, tak pry se rozkrvacim. Ze je o tom presvedcena. Tak ji musim verit. No jen to ted nejak vyhnat. Zkusim co mi radi @Any83 :-) A myslis teda ze mam zacit ten caj pit uz ted? nebo az se rozkrvacim, tak ten prvni den az do dalsi ms a pak do ovulace - cca 14. cyklu?? no posledni ms jsem mela 12.6., tak je tedy mozne, ze to v pondeli vypukne - kezby!!! vyresilo by se tim mnohe. Zitra si koupim cervene, svarim a zalezu do vany, pak sex a bude :-)

• Citovat
  • Upravit
Malvajs
9.8.13 20:08
@Rozárka78 píše:
Proboha co je to za doktorku, že tě nechá tak dlouho chodit s mrtvým embryem? Nechápu na co čeká. Koleduješ si akorát tak o parádní zánět. :roll:

embryo tam ani nebylo, zamlklo mi to ve fazi plodoveho vejce s gestacnim vackem

• Citovat
  • Upravit
13319
9.8.13 20:08

Holky už by měl být na českém trhu ten prášek k tomuto účelu ne? Prý ho normálně už lékař v ČR může předepsat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6235
9.8.13 20:19

@Malvajs no, pro rozkrvácení pij čaj z maliníku, ten se pije před porodem, pomáhá spustit a urychlit porod (tedy i potrat). Až začneš krvácet, začni pít kontryhelový čaj, ten posiluje ženské orgány, má pozitivní vliv na děložní sliznici a urychluje zavinutí dělohy (taky by měl zmenšovat menstruační bolesti). Po potratu se pije celý cyklus z ozdravného důvodu, od dalšího cyklu jen do předpokládané ovulace, pak opět až zase začneš krvácet (pokud začneš, třeba otěhotníš) :palec:
oba čaje koupíš v lékárně

Příspěvek upraven 09.08.13 v 20:22

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50158
9.8.13 20:21

No, asi bych zkusila všecky ty výše zmíněné rady k vyvolání MS a držím palce. Každopádně já bych teda po měsíci, kdy stále nic, už taky měla strach, to riziko zánětu tam prostě je. Mně se MS sama spustila cca po 14 dnech (někdy v 5+3 to zamlklo, v 7+3 na to přišli a v 7+4 jsem začala krvácet), a to už mě radši na revizi hnali. I když teda ve svém případě, zvlášť když krvácení začalo samo, bych odmítla relativně v klidu (já teda na revizi šla, protože jsem v tu dobu narazila na několik opravdu výmluvných doktorů :-) ), tak 4 týdny od zániku těhotenství bez krvácení bych strach měla veliký :? Moc držím palce, ať se to nakonec spustí samo!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4639
9.8.13 20:22

Šalvěj, silný odvar. Je chutově hnusný ale mohl by pomoci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Malvajs
9.8.13 20:26
@ugluk píše:
No, asi bych zkusila všecky ty výše zmíněné rady k vyvolání MS a držím palce. Každopádně já bych teda po měsíci, kdy stále nic, už taky měla strach, to riziko zánětu tam prostě je. Mně se MS sama spustila cca po 14 dnech (někdy v 5+3 to zamlklo, v 7+3 na to přišli a v 7+4 jsem začala krvácet), a to už mě radši na revizi hnali. I když teda ve svém případě, zvlášť když krvácení začalo samo, bych odmítla relativně v klidu (já teda na revizi šla, protože jsem v tu dobu narazila na několik opravdu výmluvných doktorů :-) ), tak 4 týdny od zániku těhotenství bez krvácení bych strach měla veliký :? Moc držím palce, ať se to nakonec spustí samo!

jejda ty me desis 8o :think: ja se Mudr. ptala, rekla mi, ze je presvedcena o tom, ze se to spusti samo. No zkusim ten malinik zitra koupit, pred porodem jsem ho pila, docela mi chutna a pak ten kontryhel
Holky diky moc!!!

• Citovat
  • Upravit
2973
9.8.13 20:27

@Any83 To je pravda. A v Thajsku jedí švábi  :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50158
9.8.13 20:34

Hele, jsou tu v podstatě dva názorový proudy - jeden by tě hnal na revizi pomalu v 6.tt, aby nedejbože k nějakým komplikacím nedošlo, druhý by tě nechal klidně do 12.tt, že tělo si s tím dokáže poradit samo. Dle mého soukromého názoru je pravda někde mezi, určitě je fajn, když se s tím tělo samo vypořádá, je to mnohem méně násilné než revize a usnadňuje to následné snažení, ale na druhou stranu kdyby nic nehrozilo, tak se ty revize prostě nedělají :nevim: Takže pokud už se nerozkrvácíš do té příští kontroly (držím palce, ať jo!), tak bych tu revizi neodmítala, ale zatím neplaš ;)

Já než se pořádně rozkrvácela, tak mi říkali - vyčkejte, ale okamžitě vyražte na pohotovost, kdybyste měla velké problémy, horečky, extrémní bolesti břicha nebo se najednou spustilo extrémně silné krvácení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6235
9.8.13 20:34

@Rozárka78 no tak srovnávat Německo nebo Británii s Thajskem mi přijde ujeté :D spíš bych srovnávala úroveň západního a českého zdravotnictví, především pak porodnictví, které je u nás oproti nim dost zaostalé, provádějí se rutinní postupy i v případech, kdy nejsou opodstatněné atd…
Uznávám, že čtyři týdny je celkem dost. Ale musí se změnit hormonální hladina, HCG musí začít klesat atd… tělo se na to musí připravit a každé má zkrátka jiný rytmus a rychlost.
Pokud zakladatelka nemá bolesti, horečku ani nehezký výtok, tak by tam zánět být neměl :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2973
9.8.13 20:37

@Any83 to nebylo ujeté, to byl vtip… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu