Jak vyzrát na noční papání

163
20.7.06 09:40

jak vyzrát na noční papání

Ahoj tak se obracím na zkušenější o zkušenosti a rady. Vím , že je to docela brzo, ale i tak. Náš 6-ti měsíční syn se budí jako hodinky kolem půlnoci, pak kolem čtvrté ráno a dožaduje se jídla. Je od 4.mm na UM plně. Přes den mu dávám tak 150ml UM, v poledne zeleninový příkrm, na noc zase 150ml UM. Zkoušela jsem i kaše, hustější, řidší, dát větší množství, ale ať večer vypil kolik chtěl a co chtěl, stejně se ve stejnou dobu vzbudil a dožadoval se jídla. Tak mám pocit, že ani nemá hlad, jen je to už prostě zvyk. Je dost živý, když se vzbudí, převaluje se z boku na bok, cestuje po postýlce, dudlík ani čaj ho moc neuklidní a když už se mi podaří ho nějak udyndat (neberu z postýlky), tak na pár minut, a stejně mu nakonec musím dát. Už dávám o jednu odměrku méně než má být, v noci mu dávám 120ml. Nemáte na to nějakou radu nebo fígl, jak to odnaučit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6545
20.7.06 10:00

No, v 6měsících 2× za noc se dá, na to jsem se dsotala o dost později a teprv v roce jsem to zrušila úplně:) Ale samozřejmě, že to lze:)
U nás to šloi bez řvaní. Píšeš, že dáváš o odměrku méně a dáváš 120ml. A projde to? Pokud ano, uber další odměrku a nějakou dobu to tak nech. A tak dál, až bude pít jen vodu. Až si na ni zvykne, začni omezovat i množství vody.
Další věc je, jak jí přes den. Ono až začne jíst víc, třeba se to taky zlepší. Žaludek se zaplácne přes den a v noci už to nemusí dohánět.
Hlavně trpělivost, ono se to podá:)
G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
122
20.7.06 10:09

Já nemám zkušenost s krmením UM, ale myslím, že u šestiměsíčního miminka dvě vzbuzení za noc není moc. V tomhle je každé dítě jiné. Některá prý spí celou noc už od druhého měsíce… :o . Tak to bych chtěla zažít :lol: .
Malý byl tedy kojený, ale celou noc spí až od 22 měsíců. Do 15 měsíců se budil dvakrát, a pak jednou, kolem druhé. A to měl občas období, že pak i dvě hodiny nespal :roll: .
Mě to jeho buzení nějak nevadilo :wink:, člověk si zvykne, a pak když děti odrostou to chybí :lol: :lol: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
569
20.7.06 12:41

:lol:
Malej přestal baštit v noci až ve 2letech.
Už jsem z toho byla pěkně nervní a tak jsem zkusila dát sunar do normálního hrnku.Jak byl ospalej a chtěl jen dudlat flašku nechtělo se mu pít normálně.Během týdne na sunar zapoměl ted se probere max 1× za noc a občas si jen cucne ze sklenky vody. :lol:
Jouda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
987
20.7.06 12:58

Myslím, že v 6ti měsících je to určitě ještě ok. My jsme malou „odstříhli“ od nočního krmení (byla tedy kojená) v 9ti měsících. Už toho zneužívala a budila se jen na pomazlení a do toho si párkrát cucla (a to třeba 6× za noc). U nás byly 3 noci křiku a pláče, ale pak ze dne na den pohoda. Od té doby spí cca. od 20:00 do 6:00, kdy dostane UM, pak si ještě zdřímne a obvykle vstává mezi 7-8.

Do těch 9.měsíců nemůžu moc radit, ale od toho 9.měsíce jsem jí na noc dávala 210ml UM, brzy ráno dostala 150ml a pak ještě kolem 200ml k snídani. Přes den už žádné mléko nedostávala a tak to má vlastně až doteď.

Terka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
922
20.7.06 13:41

Ahoj,
tak mi připadá, že píšeš o našem Jiříčkovi. Zrovna jsem přemýšlela, že bych sem tenhle dotaz dala. Náš malý se budí už skoro 2 měsíce pravidelně ve 12 a pak kolem 5. Kojím a k tomu ještě vysosne 150ml UM. Taky bych to už ráda omezila, ale nejde to. Přesně jak píšeš, třeba se mi ho podaří uspat, ale to je na 5 minut a stejně bez jídla neusne a nakonec ho musí dostat…Zkoušela jsem také dávat kaše-to mi přišlo snad ještě horší-budil se i dřív a navíc ho asi bolelo bříško. Teď mi někdo poradil rozmixovat do večerního UM banán, tak to zkusím, třeba vydrží spát déle. I když si myslím, že to buzení je spíš zvyk.
Doufám, že se to zlepší časem. Asi jsem neporadila ale aspoň víš, že v tom nejsi sama.
Berča a Jiříček

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2107
20.7.06 13:47

Ja neviem, ale mna to pravdu povediac ani nenapadlo riesit 8O … Kojim v noci 2-3× a som tomu rada … Myslim si, ze 6 mesacne dieta este ma narok byt v noci hladne, nie? A ked vam toho tolko vypiju, tak je to hlad a nie zneuzivanie a len pomaznanie sa, o ktorom pise Therra …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
20.7.06 14:05

Ani já si nemyslím, že dítě v tomto věku nemůže mít hlad, ale - pokud si Povídálek myslí, že je čas s tím něco udělat, myslím, že si to musí rozhodnout sama. Řekla bych, že není první ani poslední, některé maminy to dokonce řeší ještě dřív.
Zkrátka myslím, že pokud jí to vadí, hledá radu, jak na to.
Sama napsala, že ví, že je na to brzy, ale přesto by prcka ráda odnaučila a tak určitě nepomůže rada typu já to vydržela, mě to vyhovuje, tak proč bys odnaučovala.
Holky nic proti…
G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2107
20.7.06 14:24

Gabinko, jasne, musi si rozhodnut sama. Neradila som, ze to ma robit ako ja, ja som len napisala moju skusenost, aby videla, ze v tom rozhodne nie je sama a ze to je v tomto veku este podla mna normalne. A popripade este to mozno zvazila :wink: ale to je samozrejme tiez na nej.
Kazdopadne teda aspon prajem pevne nervy pri oducani (ale ak to teda je hlad a nie zlozvyk, tak fakt neviem, ci sa da hlad oducit … :lol:)
Nie je to v zlom, naozaj. Dufam, ze sa najde niekto, kto pride s lepsou radou ako ja :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
551
20.7.06 14:48

A co dudlík? Nepomáhá?
Manžel dal malýmu před 3dny v noci, když jsem se nevzbudila dudlíka, spal od 8 do 12, pak dostal dudika a spal až do 5, mě by teda ani nenapadlo ho to odnaučovat, vstával sice v noci klidně i 6krát i víc, ale občas stačilo prso, který přes den už odmítá a v noci bohužel někdy taky, ale vyšlo to tak půl na půl, 3krát UM a 3krát prso.
No a teď jak mu mažel dal dudlíka už spí sám, ve 12 se vzbudí, dám mu dudlíka, 2krát dudne a spí do 5.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lanasim
2.1.12 21:31

papá víc v noci

Ahoj mám 4,5 měsíčního synka, je již měsíc a půl na UM mléčku ( nechtěl prso, tak jsem odstříkávala přes měsíc, jenže moje mlíčko došlo). Teď papá jen UM 7× za 24 hodin (6 hod,9-10 hod, 12-13 hod, 16 hod, 18:30 po koupání a jde hned spinkat, 22-23 hod a 3 hod). Takhle je to pravidelně necelí měsíc. Ale posledních pár ní vypije víc v noci a přes den moc nechce. Před 2 dny se mi stalo že nepapal od rána 6 hod až do 16 hod. Prý měl překyselený žaludek a netrávilo mu. Poraďte, chtěla bych aby papal víc přes den a v noci míň.
Jinak prospívá 67 cm a 8kg. Předem díky za tipy.

• Nahlásit
  • Citovat
lanasim
2.1.12 21:32

Ještě chci podotknout, že mu dávám 5 odměrek tj 160ml v noci, přes den vipije méně.

• Nahlásit
  • Citovat
2311
2.1.12 21:47

Ahojky, koukám že ještě nikdo nereagoval.. Mému synovi bylo na Vánoce 5 měsíců a plně jsem ho kojila jen 8 týdnů, pak jsem to měla úplně stejně jako ty. Já taky marně čekám na to, až se jednoju přihlásí o jídlo až ráno, ale myslím že to jsou určitě typy dětí.. Možná taky ne. My to máme tak, že krmíme okolo 19-20hod něčím hutnějším (kaší, nebo mlíčkem smíchaným s odvarem z vloček - to je super), pak někdy dám koupené rýžové mlíčko s kaší, kde je 90% mlíčka a pak se mi probudí okolo 2h a pak až ráno cca v 6-7:30. Ale není to pravdilo, že když dáš kaši, tak bude spinkat déle.. Spíše možná později. A třeba to zabere. Jinak já už přikrmuju zeleninkou a masíčkem, protože mlíčko přes den taky nemá potřebu pije ho ráno v těch 7h a pak třeba až v 16h protože mezi tím dám příkrm už i masový.. a přibýrá normálně. Teda každý říká že je tlustý i když není :mrgreen: má 7300g a 64cm a metřík mám dole… Jsem se trochu rozpovídala. Ty ještě nepřikrmuješ? A taky víš jistě, že když se probudí v noci tak je to vždy hlady? Třeba by stačil čajík, můj syn je na něm doslova závislý :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lanasim
2.1.12 21:57

No doktorka říkala, že až k ní přijdu ke konci ledna zač. února, tak mi řekne už o příkrmech. Já mám již nějaké kašičky nakoupené, ale čekala jsem co řekne pediatrička. No tlustý není můj Kuba má víc :) Čaj zkouším ale moc ho nechce, jak kdy. Už jsem si koupila jiný granulovaný a ten mu šmakuje víc. A kolik mu dáváš kašičky před spinkáním? A jaké množstvé vypije UM?

• Nahlásit
  • Citovat
2311
2.1.12 22:11

No já na Mudr. nečekala, protože měl 4 měsíce a tak jsem chtěla změnu, koupila jsem mu bio mrkev a brambory a zkoušela nejdříve to a v pohodě no a pak jsem i bez dr. dala masíčko, ale ze skleničky. Moc mu to chutná. Dala jsem mu maso jen proto že mi nepil moc mlíčka přes den, tak aby pak nebyl blbej protože v tom mlíčku je všechno a kdybych mu dávala furt jen zeleninu,tak by mu to výživně nestačilo, a dr. mi to potvrdila. Ale dávám jen bílé maso, buď skleničku nebo jsem si nakoupila bio zeleninu (lilek, mrkev, brambor, hrášek, cuketu a dýni bio králíka a kuře :D a přes den mu dávám mlíčka 180ml ale téměř vždycky tam nechá tak 20-30ml a té kaše večer pokud mu to dávám přes cumel, tak u toho vždycky vytuhne a když papaá přes lžičku,tak mi ji někdy sní celou tzn. 150ml vody a 4vrchovaté lžíce té sypké směsi. Kupuju rýžové od hami ale jsou teda dost sladké, ale předevčírem jsem mu dala od Hipp ovesnou a ta nebyla sladká vůbec a normálně ji jedl, ale bylo ji tak 25é tak ji nesnědl celou… A myslím že je to normální že se v noci ještě budí. Jo a čajík kupuju od Hipp maminčino pohlazení je ve skleničce a je mooooc dobrý :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama