Reklama

Jak z pánve odstranit opotřebený teflon?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Fluidus
Nováček 4 příspěvky 18.01.18 13:56
Jak z pánve odstranit opotřebený teflon?

Ahoj, neporadil by mi někdo, prosím, jak z pánvičky odstranit teflonovou vrstvu? Je to již starší pánev a teflon je opotřebený, loupe se, ale pánev je jinak ve dobrém stavu, není vůbec prohnutá a ani jinak poničená, kromě toho teflonu. Rád bych se proto pokusil teflon odstranit a pánev používat dál jako obyčejnou kovovou bez nepřilnavé vrstvy. Před lety jsem na internetu viděl článek, jak se dá jednoduchý trikem starý teflon odstranit, ale bohužel postup jsem si nezapamatoval a článek se mi nedaří najít. Neví někdo, jak na to? Díky.

Reklama

Reakce:

Janli
Kelišová 5682 příspěvků 9 inzerátů 18.01.18 14:00

Proboha, vyhoď to! Vždyť je to zdravotně závadné. Nová pánev zase tolik nestojí.

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 18.01.18 14:05

@Fluidus Fuj, tak to dobré chutnání :lol:

VikiRiki
Kecalka 178 příspěvků 18.01.18 14:12

Urychlene vyhodit! Uz na ni nic nesmaz!!! Kupte si za par kacek novou…Janli ma pravdu, loupajici se teflon je zdravotne zavadny!

Fluidus
Nováček 4 příspěvky 18.01.18 14:18

Asi nikdo z vás nepochopil mou otázku. Neptám se, zda je vhodné smažit na opotřebeném teflonu. Ptám se, jakým způsobem ten teflon zcela odstranit, aby mi zbyla jen prostá kovová pánev bez teflonu.

Heivka
Závislačka 3103 příspěvků 18.01.18 14:19

Já bych se bála, že pod teflonem bude hliník, který není v potravinářství považovaný za bezpečný, takže ideálně vyhodit. Jinak teflon sundáte tak, že pánev rozpálíte na sucho a hodíte do ní led. Teflon se sloupne.

weyky
Neúnavná pisatelka 19174 příspěvků 64 inzerátů 18.01.18 14:39

Vyhodit pánev a koupit neteflonovou? :roll:

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28730 příspěvků 18.01.18 17:11
@Janli píše:
Proboha, vyhoď to! Vždyť je to zdravotně závadné. Nová pánev zase tolik nestojí.

přesně! Nová pánev není takový výdaj.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16506 příspěvků 18.01.18 17:28
@Fluidus píše:
Asi nikdo z vás nepochopil mou otázku. Neptám se, zda je vhodné smažit na opotřebeném teflonu. Ptám se, jakým způsobem ten teflon zcela odstranit, aby mi zbyla jen prostá kovová pánev bez teflonu.

Někdy pro sirku nevidíme strom. :zed: :zed:

Janli
Kelišová 5682 příspěvků 9 inzerátů 18.01.18 19:10
@Fluidus píše:

Pochopil. Ale nejsme ochotní sponzorovat ze svých daní milionovou léčbu rakoviny, protože nějaký ťululum nechce dát tři stovky za novou pánev. Takže buď tak laskav a nedělej to!

klenott
Kecalka 257 příspěvků 18.01.18 19:14

@Fluidus Pod teflonem je hlinik a ten je zdravi nebezpecny!! Vyhodit a nejlepe teflonove panve vubec nepouzivat!

Čajová.panenka
Kecalka 122 příspěvků 18.01.18 20:24

Teflon se dá odstranit termicky při vysokých teplotách. Takže odmontuj z pánve plastové úchyty a dej to do trouby na nejvyšší možnou teplotu. Osobně vyzkoušeno a funguje. Ekologické to tedy není.

Fluidus
Nováček 4 příspěvky 19.01.18 14:10

@Čajová.panenka Díky za radu. Ale mám ještě dotaz, jak dlouho to asi trvalo, než se tím pečením v troubě všechen teflon od pánve uvolnil. Díky.

Fluidus
Nováček 4 příspěvky 19.01.18 14:15

@Heivka Taktéž díky za radu. Pokud jste tenhle postup sama zkoušela, pak by mně zajímalo, zda tím velmi silným zahřátím a následným prudkým zchlazením nedošlo k tvarové deformaci pánve, třeba k vyboulení jejího středu. A také zda se teflon sloupnul z celé plochy a ne například pouze z té nejvíce nahřáté části u dna, zatímco okraje, které neprošly takovým zahřátím, už třeba tak snadno sloupnout nešly? Díky.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Starosta italského Riace čachroval s migranty, teď má zákaz do svého města

Měla to být výkladní skříň soužití místních a migrantů, kteří sem proudí z... číst dále >

Rytmus a jeho nové hnízdečko: Luxusní bungalov objevil úplnou náhodou

„Miluju život a jeho plány,“ vyznal se Patrik Vrbovský (41) alias Rytmus.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >