Jak z pánve odstranit opotřebený teflon?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Fluidus
Nováček 4 příspěvky 18.01.18 13:56
Jak z pánve odstranit opotřebený teflon?

Ahoj, neporadil by mi někdo, prosím, jak z pánvičky odstranit teflonovou vrstvu? Je to již starší pánev a teflon je opotřebený, loupe se, ale pánev je jinak ve dobrém stavu, není vůbec prohnutá a ani jinak poničená, kromě toho teflonu. Rád bych se proto pokusil teflon odstranit a pánev používat dál jako obyčejnou kovovou bez nepřilnavé vrstvy. Před lety jsem na internetu viděl článek, jak se dá jednoduchý trikem starý teflon odstranit, ale bohužel postup jsem si nezapamatoval a článek se mi nedaří najít. Neví někdo, jak na to? Díky.

Reakce:
Janli
Kelišová 6295 příspěvků 18.01.18 14:00

Proboha, vyhoď to! Vždyť je to zdravotně závadné. Nová pánev zase tolik nestojí.

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 18.01.18 14:05

@Fluidus Fuj, tak to dobré chutnání :lol:

VikiRiki
Kecalka 180 příspěvků 18.01.18 14:12

Urychlene vyhodit! Uz na ni nic nesmaz!!! Kupte si za par kacek novou…Janli ma pravdu, loupajici se teflon je zdravotne zavadny!

Fluidus
Nováček 4 příspěvky 18.01.18 14:18

Asi nikdo z vás nepochopil mou otázku. Neptám se, zda je vhodné smažit na opotřebeném teflonu. Ptám se, jakým způsobem ten teflon zcela odstranit, aby mi zbyla jen prostá kovová pánev bez teflonu.

Heivka
Závislačka 3252 příspěvků 18.01.18 14:19

Já bych se bála, že pod teflonem bude hliník, který není v potravinářství považovaný za bezpečný, takže ideálně vyhodit. Jinak teflon sundáte tak, že pánev rozpálíte na sucho a hodíte do ní led. Teflon se sloupne.

weyky
Neúnavná pisatelka 19216 příspěvků 64 inzerátů 18.01.18 14:39

Vyhodit pánev a koupit neteflonovou? :roll:

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29276 příspěvků 18.01.18 17:11
@Janli píše:
Proboha, vyhoď to! Vždyť je to zdravotně závadné. Nová pánev zase tolik nestojí.

přesně! Nová pánev není takový výdaj.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16951 příspěvků 18.01.18 17:28
@Fluidus píše:
Asi nikdo z vás nepochopil mou otázku. Neptám se, zda je vhodné smažit na opotřebeném teflonu. Ptám se, jakým způsobem ten teflon zcela odstranit, aby mi zbyla jen prostá kovová pánev bez teflonu.

Někdy pro sirku nevidíme strom. :zed: :zed:

Janli
Kelišová 6295 příspěvků 18.01.18 19:10
@Fluidus píše:

Pochopil. Ale nejsme ochotní sponzorovat ze svých daní milionovou léčbu rakoviny, protože nějaký ťululum nechce dát tři stovky za novou pánev. Takže buď tak laskav a nedělej to!

klenott
Kecalka 268 příspěvků 18.01.18 19:14

@Fluidus Pod teflonem je hlinik a ten je zdravi nebezpecny!! Vyhodit a nejlepe teflonove panve vubec nepouzivat!

Čajová.panenka
Kecalka 122 příspěvků 18.01.18 20:24

Teflon se dá odstranit termicky při vysokých teplotách. Takže odmontuj z pánve plastové úchyty a dej to do trouby na nejvyšší možnou teplotu. Osobně vyzkoušeno a funguje. Ekologické to tedy není.

Fluidus
Nováček 4 příspěvky 19.01.18 14:10

@Čajová.panenka Díky za radu. Ale mám ještě dotaz, jak dlouho to asi trvalo, než se tím pečením v troubě všechen teflon od pánve uvolnil. Díky.

Fluidus
Nováček 4 příspěvky 19.01.18 14:15

@Heivka Taktéž díky za radu. Pokud jste tenhle postup sama zkoušela, pak by mně zajímalo, zda tím velmi silným zahřátím a následným prudkým zchlazením nedošlo k tvarové deformaci pánve, třeba k vyboulení jejího středu. A také zda se teflon sloupnul z celé plochy a ne například pouze z té nejvíce nahřáté části u dna, zatímco okraje, které neprošly takovým zahřátím, už třeba tak snadno sloupnout nešly? Díky.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >