Jak z toho ven? Dva kohouti na smetišti

Anonymní
1.1.21 20:48

Jak z toho ven? 2 kohouti

Zdravim :mavam:
Já 22 let, přítel 35 let. Jsme spolu necelé dva roky..
nebudu to nějak příliš rozepisovat. Jde o to, že jsme 2 kohouti v jednom bytě.
Oba jsme sobci, egoisté, musíme vyhrát.. já si to dokážu přiznat, ale on bohužel ne a veškerou vinu v hadkach hází na mě, že je to moje chyba a že já mám chyby a já se mám změnit.. a on ze za nic nemuze..
Plánujeme spolu koupi domu a rekonstrukci..
Poslední dobou mám vážně obavy.. chlapy se prý nemění a ani měnit nechtějí.
Co bych na Vašem místě měla dělat? Změnit se já a jeho nechat být tak jak je a nějak se to snažit udržet?
Jsem poslední dobou zoufalá.. miluji ho, nechci o nej přijít, ale tohle je na prášky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26589
1.1.21 20:57

Buď rodinná terapie a makat na sobě, což asi chtít nebude. Nebo rozejít. Představ si s takovým žít, až přijdou problémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
788
1.1.21 21:06
@Anonymní píše:
Oba jsme sobci, egoisté, musíme vyhrát.. já si to dokážu přiznat, ale on bohužel ne a veškerou vinu v hadkach hází na mě, že je to moje chyba a že já mám chyby a já se mám změnit.. a on ze za nic nemuze..
Co bych na Vašem místě měla dělat? Změnit se já a jeho nechat být tak jak je a nějak se to snažit udržet?
Jsem poslední dobou zoufalá.. miluji ho, nechci o nej přijít, ale tohle je na prášky

Nic nekupovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
1.1.21 21:07

Mám to samé a fakt se to dlouhodobě nedá vydržet nic se nezmeni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17183
1.1.21 21:09

Pryč…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.21 21:13
@šupsem šuptam píše:
Nic nekupovat.

Já mám strach, ze toho jednou budu litovat, když to nekoupíme.. víš, ze se třeba situace mezi námi zlepší a my budeme furt tam kde jsme (v bytě), protože ten dům je výhodný koupit
Samozřejmě je i druhá strana.. ze to bude stejné a zblaznime se z toho

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.21 21:13
@Pavlusa 84 píše:
Mám to samé a fakt se to dlouhodobě nedá vydržet nic se nezmeni

Ani když se změním já?

• Citovat
  • Nahlásit
2062
1.1.21 21:18
@Anonymní píše:
Ani když se změním já?

A to se chceš změnit od základu, komplet sebe? Chceš se přetvařovat? Myslíš, že ty pocity smutku a naštvání už nepocítíš?

Možná kdybys byla nějaká ušlápnutá chudinka, ale to nejsi. Jak se chceš změnit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
788
1.1.21 21:22
@Anonymní píše:
Já mám strach, ze toho jednou budu litovat, když to nekoupíme.. víš, ze se třeba situace mezi námi zlepší a my budeme furt tam kde jsme (v bytě), protože ten dům je výhodný koupit
Samozřejmě je i druhá strana.. ze to bude stejné a zblaznime se z toho

Nebudete, tam, kde jste. Určitě ne, spolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
282
1.1.21 21:34
@Anonymní píše:
Ani když se změním já?

Chceš se změnit, nebo chceš zkoušet, jak dlouho budeš popírat svou podstatu? Změnu budeš muset nejspíš realizovat v terapii nebo se hodně vzdělávat a být vždy ta, která víc analyzuje situaci a v podstatě mysli za oba, abyste byli oba spokojeni, podle mě bude velmi psychicky náročné. Ty budeš muset neustále ustupovat.
A až toho jednou budeš mít plný kecky a budeš chtít odejít, tak už teď je dobře myslet, na to, jak si ošetřís, že tvůj podíl na koupi domu dostaneš zpátky.
Nikdo se nemění jen tak a ten tvůj nemá důvod. Takže se změnou nepočítej a promysli si, jestli jsi v tom vztahu jak je, schopná a ochotná pokračovat, i kdybyste nekupoval ten dům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.21 21:39
@Altavista píše:
A to se chceš změnit od základu, komplet sebe? Chceš se přetvařovat? Myslíš, že ty pocity smutku a naštvání už nepocítíš?Možná kdybys byla nějaká ušlápnutá chudinka, ale to nejsi. Jak se chceš změnit?

Já nevím.. na jednu stranu si říkám. Když jsem taková (trochu sobec, egoista).. samozřejmě mám i ty pozitivní stránky nejen ty špatně.. jestli se mnou někdy někdo jako zůstane.
Nikdo nechce být s takovým člověkem 8o

• Citovat
  • Nahlásit
6223
1.1.21 21:50
@Anonymní píše:
Ani když se změním já?

To nedokazes. Nema to zadny smysl. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
642
1.1.21 22:14

Mě by spíš zajímalo, jestli tě bude „slabší“ osobnost přitahovat a bavit? Aby i další muž, do kterého se zamiluješ, nebyl povahové podobný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.21 22:38
@řeřicha píše:
Mě by spíš zajímalo, jestli tě bude „slabší“ osobnost přitahovat a bavit? Aby i další muž, do kterého se zamiluješ, nebyl povahové podobný.

To vůbec netuším.. spis aby odeme třeba povahové jiný muž neutekl..
Nechci myslet na tohle, chci to nějak vyřešit nebo změnit :(

• Citovat
  • Nahlásit
61659
2.1.21 05:53
@Anonymní píše:
Jsem poslední dobou zoufalá.. miluji ho, nechci o nej přijít, ale tohle je na prášky

Změnit chlapa, bude jen hůř.. Mmchdm, povahové rysy změnit nedokáže nikdo.. Můžeš potlačit hodně věcí, ale změnit se ne.. A tvůj nemá ani snahu, je to marný. Nešla bych do toho :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat