Reklama

Jak zabavit 14m dítě, když je hnusně?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

katka-m
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 15.04.10 09:55
Jak zabavit 14m dítě, když je hnusně?

Sem s nápady :)

Ondrovi je 14 měsíců, chodí zatím jen kolem nábytku. Je strašně společenský, nejspokojenější je mezi dětmi. Chodíme na plavání, cvičení, zpívánky, …
Ale přesto jsou dny, kdy nemáme žádnou takovouhle aktivitu. Když je hezky, jdeme na hřiště, zhoupnu ho na houpačce, svezeme se na skluzavce, sní kus trávy a pár kamínků a je spokojený.
Ale když je hnusně a musíme být celý den doma, je na něm vidět, že se se mnou začíná nudit… Co s ním? S hračkami si moc nehraje, zpívám mu, tancuju s ním v náruči, stavíme věže z kelímků, prohlížíme si knížky, jezdí s autíčky… Dalo by se s ním už jít do nějakého toho centra typu „Človíčkov“? Není problém, že nechodí? Aby byl mezi dětmi a přitom jsem nemusela mít strach, že mi ho někdo zašlápne ;).

Reklama

Reakce:

Jana H.
Stálice 61 příspěvků 15.04.10 10:05

nebojte,on chodit začne.Zabavit dítko je problém v jakémkoli věku,jestli má rok nebo pět.Já se snažím mít vždy nějaké hračky schované a pak,když je potřeba je vytáhnu a jsou zajímavé.

katka-m
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 15.04.10 10:08

Jasně, já vím, že začne chodit, to mě nijak netrápí :). Spíš to, že nás to omezuje v některých „společenských“ aktivitách, když je někde moc dětí, tak se jim prostě plete pod nohy, a přitom je ve společnosti tak strašně rád…
Nějak ho zabavím, není to tak, že by doma seděl a brečel, ale vidím na něm, že by chtěl něco jiného, nového, a havně mezi lidi. Ačkoli jsme ho první asi tři měsíce snad permanentně nosili v náručí a pořád ho hodně chováme, je to nejmíň mamánek ze všech dětí, co znám, já jsem pro něj jen takový výchozí bod k zábavě, ale jakmile je v dosahu někdo jiný (i lidi v tramvaji, děti na cvičení, maminky v šatně na plavání, děti na hřišti, psi, …), na mě úplně kašle a dělá cukrbliky na cizí :) :srdce:

laducha
Generální žvanilka 21575 příspěvků 15.04.10 10:21

Taky to zrovna řešíme, děti máme skoro stejně staré. Včera jsme s malou byly v dětském centru a byly tam i lezoucí dětičky, jen se na ně musí dávat větší pozor, líbily se jim třeba míčky…u nás to byl jiný problém, Vikča je drak, všude vyleze a nejvíc se jí líbila atrakce pro školkové děti. Dokud tam byla sama, bylo to v klidu, jenže pak došla školka a děti nekoukaly, měla jsem strach, že ji sejmou, tak jsme šly domů.
Můžete to zkusit a uvidíte.

Jinak malá je taky společenská, má ráda návštěvy, směje se na prodavačky, na lidi v autobuse, pořád pokřikuje…je s nimi sranda, co?

nozu
Extra třída :D 11572 příspěvků 15.04.10 10:28

myslím, že výlet do človíčkova je v pohodě. maminka tam může být společně s dítkem. je vždy sázka do loterie, jak tam bude plno. mám vyzkoušeno, že dopoledne tam bývá volněji. super je také dětský koutek v centru Chodov, tam berou samotné děti od 3 let, ale v určité hodiny je tam možný pobyt rodičů a menšími dětmi (myslím že mezi 10 a 14, ale nejsem si jistá, už mám dítko starší :-) ).

noemmi
Kelišová 7342 příspěvků 15.04.10 10:39

myslím, že v nacpaných centrech typu človíčkov bys ho musela rozhodně hlídat. Ale není to tam problém.

myslím, že toho děláte víc než dost. Co ho směrovat k samostatnému hra­ní?

Osobně jsem celkem hotová, když jsem s mladší sama, jelikož nevím co s ní. Chtěla bych asi se naučila si hrát i sama, ale e by to šlo :roll:

katka-m
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 15.04.10 10:49

Noemi, já se snažím, aby si hrál i sám, ale to je vždycky tak na 5 minut, a to ještě jedině, pokud ho nechám krámovat DVDčka a tak, s hračkami se prostě nezabaví. Nebo něco dělám špatně :nevim: . Nejspokojenější je, když si vleze do sušičky na prádlo, tam dokáže sám těch 5 min klidně strávit jen tím, že se pokouší se tam zavřít :roll: . Takže na něj stejně musím koukat :).
Teď navíc začal horolezit, jeho oblíbená aktivita je balancovat na jorním opěradle křesla a odtamtud se snaží shodit na zem kytky z parapetu… :cert: .
Takže z něj nemůžu sputit oka, pokud se nepinoží s autíčkem přímo kolem mě :).

micinka29
Ukecaná baba ;) 1835 příspěvků 15.04.10 11:12

ahoj katko,

s tema cukrblikama na cizi to znam :twisted: treba v mhd je to sranda :mrgreen:

mala se zabavi sama, ale kdyz uz jsme dlouho doma a venku je skarede na to, aby litala po venku, vezmu kocar a jde se na prochazku.

jinak detsky koutek bych taky vyzkousela, jen maleho musis hlidat (sama jsem to zazila kdyz bylo male asi 15 mesicu a teprv zacala chodit, starsi deti tam litaly jak das, tak jsem musela davat pozor, aby ji nekdo nesrazil :-D )

nakukovatelka
Závislačka 4175 příspěvků 15.04.10 11:24

Ja myslim, ze neni nutne, i kdyz je osklivo, byt cely den doma ne ? Jestli mu nevadi prochazky pod plastenkou na kocarku, tak bych vyrazila i tak. Ja si neumim predstavit, ze bych zustala sedet doma kvuli tomu, ze prsi, my proste chodime za kazdyho pocasi. Malej kouka z okynka v plastence :lol: , povykuje, nakonec usne, ja si koupim coffee to go nekde a chodime po venku, me to bavi. Nez sedet doma … :zed: Par dni takhle prezijete, ty 2 hodinky s tim stravite a den lip utece, co myslis ?
Samozrejme zalezi na zvycich kazdyho.
Teda a jestli vylozene nevyzaduje vyndavat z kocaru.

laducha
Generální žvanilka 21575 příspěvků 15.04.10 11:29

Já bych se ráda i procházela v dešti, ale malá řve, jen když vidí, že nesu pláštěnku na kočár, pak se snaží tím průduchem dostat ven…holínky už máme, ještě pidipláštěnku a můžeme chodit za každého počasí, už vidím, jak vymele všechny kaluže.

Napadla mě třeba velká krabice a udělat z ní domeček, to malou zaručeně zabaví.

Příspěvek upraven 15.04.10 v 11:29

petra79
Echt Kelišová 9906 příspěvků 15.04.10 11:29

katkaMto jsme natom úplně stejně.máme i skoro stejně staré děti.my taky ještě nechodíme,ale jen pouze lezeme.Teď poslední měsíc se z něj stává společenský člověk a na dětičky je jak žhavej,pořád na ně huláká a mazlikoval by se s nima.my jsem teď už na plavání skončily tak přemýšlím čím ho zabavit,protože když je doma tak ho to nebaví a je dosti protivnej a zabývá se vyhazováním věcma ze skříně a schazování CD. :cert: Vydrží si hrát tak 5 minut odhodí hračku a leze mi po topení atd.no někdy jsem z něj vyšťavená.A taky jsem přemýšlela o človíčkovi už se tam chystám dlouho.

katka-m
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 15.04.10 11:45

Jenže on pod pláštěnkou řve. Tedy když neusne, ale to není účelem, chci ho zabavit, ne uspat, spí prostě po obědě a je to :).
Lado, on má doma stan s tunelem, chvíli si v něm hraje tím, že vyhazuje míčky nejdřív do vzduchu a pak ven ze stanu, ale na dlouho to taky není… Spíš potřebuje někde lozit a někam se drápat, být na jednom místě ho nebaví…
Petro79, a nechceš je/nás seznámit? ;)

petra79
Echt Kelišová 9906 příspěvků 15.04.10 11:52

To by jsme mohly viď?

petra79
Echt Kelišová 9906 příspěvků 15.04.10 11:56

katka:a koukám že se budeš vdávat?já taky :mrgreen:

katka-m
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 15.04.10 12:15

Petro, jj :mrgreen: .
Poslala jsem ti SZ :)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Novak Djokovič je v Praze! Na rozlučku Štěpánka si přivezl manželku Jelenu

Legendární český tenista Radek Štěpánek sice kariéru ukončil už loni v... číst dále >

Zkroušená pašeračka Tereza: Soud se chýlí ke konci, soudce si vzal dovolenou

Je tomu už několik měsíců, co pákistánský soudce přislíbil pašeračce Tereze,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >