Jak zabavit 3 měsíční miminko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
baruanny
Stálice 65 příspěvků 10.09.19 18:31
jak zabavit 3 měsíční mominko

Ahoj mamky, jak zabavujete 3 měsíční miminka? mě už hrabe..pořád nosim, nebo řve

Reakce:
Kristynka22
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 10.09.19 18:40

Jo byla to hrůza :lol: Ve 3 měsících už chvilku vydržela na hrací podložce, nad kterou byly zavěšeny hračky… Koukala na ně, pak už je zkoušela i chytat. Vydrž, mojí je teď 5 měsíců a už to je super, obložím jí hračkama, ona se přetočí na břicho a bere si je/kouše a vydrží tak i půl hodiny. Pak ponosím když řve, zpívám, a třeba za 10 minut jí tam dám zas :D Když už jí nebaví hračky tak na mě kouká jak uklízím nebo vařím

bobda
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 10.09.19 18:46

@baruanny
Ahoj, dala jsem malou pod hrazdičku a hrála si sama. Kolikrát tam i usla…

Coda
Ukecaná baba ;) 1643 příspěvků 10.09.19 18:49

Co si tak vzpomínám, tak u nás strašně moc frčel kolotoč - chvílemi jsem i na něj žárlila, páč na něj malý pořád čučel :D pak hrací deka s hrazdičkou, kde měl zavěšené různé hračky. Taky je dobrý mimčo často, ale na přiměřenou dobu přetáčet na bříško a dávat před něj zase nějaké hračky, zrcátko, apod. Zpívání ho taky dost bavilo, básničky též. A asi bych tu bdělou část neprotahovala na dýl než 2 hodiny, pak dát miminko hezky spinkat. :) a taky jsme pravidelně každý den jezdili s kočárkem ven (tedy pokud vyloženě nepadali trakaře :mrgreen: )… věřím, že teď ti třeba přijde, že to žádný extra odvaz není, ale ono každým dnem bude veseleji :mrgreen: teď mám ročního raracha a je to teda fakt hoňka - ten prďola je prostě všude :jazyk:

Uživatel je onlinevcelka98
Povídálka 38 příspěvků 10.09.19 19:31

Moje malá vydrží dlouho sedět v dětském sedátku s hrazdičkou s hračkama. Myslím, že je také dobré, aby se miminko nenaučilo si vyřvat pozornost. Pokud ho často nosíš, ona se pak na to naučí a nebude chtít být samo a bude to vyžadovat. Mě malá řvala vždy večer, protože chtěla pořád vozit v košíčku, vozila jsem třeba deset minut, ale jak jsem přestala, tak zase začala kňučet. A vyřešila jsem to tak, že jsem ji nechala tři večery vyřvat, byla přebalená, napapaná, nic ji nescházelo, jen chtěla vozit, já jsem nevozila, nechala jsem ji ležet v košíčku, řvala, vždycky jsem jen po chvilce přišla pohladila ji, že o ní vím, že řve, ale že vozit se nebude. První den řvala hodinu, druhý den půl hodiny, třetí den asi jen deset minut, a čtvrtý den už skoro vůbec, naučila se, je hodná a vydrží dlouho sama, povozím ji občas během dne chvilku, některé dny vůbec, aby se jí to prostě nastalo zvykem, večer už je hodná a chodí spinkat po ukolébavce. Podle mě, by se mělo dát dítěti najevo, že máma nebude skákat podle něj, jak si pískne. Pro nás je důležitý režim dne, pozornost, pomazlit, pochovat, ale také si mušíš vystačit samo, když si máma potřebuje něco udělat. Když je miminko napapané, zdravé, nic ho nebolí, nic mu neschází, tak brečí právě proto, že si vyžaduje pozornost a když máma podlehne, tak to pak dělá pořád. :kytka:

Džejn295
Povídálka 18 příspěvků 10.09.19 19:32

Moje Miska si vzdy hraje na hraci dece s hrazdickou. Zatim ji to teda staci, jen teda se mi zacala otacet na brisko…jeste se neumi otocit nazpet, takze ju to pak zacne pekne stvat :D
Celkove zacina byt trosku protivna, protoze by uz se chtela rovnou i plazit nebo sedet, ale nejde ji to :D

hehehe
Extra třída :D 11652 příspěvků 1 inzerát 10.09.19 19:32

@baruanny
Nepotřebuje zabavovat… Potřebuje aby měl plné bříško, aby ho nebolelo, aby byl v suchu a taky vědět, že máma je blízko. :)

Kriss Tina
Extra třída :D 12224 příspěvků 10.09.19 19:46

Ve 3 mesicich už obe moje deti jevily zájem o hračky, takže položit pod hrazdičku a nechat je na to koukat, tahat za hračky a mlátit do nich :D taky mi vydrží v postýlce pod zaplym kolotočem. Případně položit na bříško na zem a ukazovat hračky a nechat past koníky. Jinak chápu, taky chvílema silim, náš malej zas musí všechno vidět, ale fakt všechno jinak řev. Jim, musim ho mít na klíně a musí vidět co si dávám do pusy, věšim prádlo, musí sedět v lehátku a koukat jak to dělám, venku nechce být v kočárku, nedej bože když mu ještě stáhnu strechu, aby na něj nesvitilo sluníčko, musí koukat ven, ale poslední dobou venku snese jedině šátek, z toho aspoň vidí ven a prohlíží si kudy jdeme. Prostě jak nemá výhled tak je to konec :D

ugluk
Hvězda diskuse 47626 příspěvků 10.09.19 20:02

Nijak zvlášť jsem nezabavovala. Ale pokud byly dny, kdy chtělo být dítě nalepené na mámě, tak jsem si ho navázala do šátku, bylo nalepené na mámě a mnohem spokojenější. S postupem věku se to lepší, už dokáže trávit dost času jen s hračkami, pozorováním, reaguje na akci kolem, směje se…

Váš příspěvek
Reklama