Reklama

Jak zabavit 3 roční aktivní dítě? Holka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.17 15:49
Jak zabavit 3 roční aktivní dítě ?Holka

Zdravím všechny, prosím vás co děláte z mrňaty v tomto věku? Jí absolutně nic nebaví, u všeho jen chvili. Hračky má a moc si snemi nehraje, Panenky miminka naháže do kočárku a proveze je, zábava na 3 min, kostky prostě ať je to cokoli tak jen chvili.ji aj vymýšlí samé lumpárny, pomalu ji nemůžu nechat chvíli o samotě furt vymýšlí blbosti (skáče ze stolu, leze po topení…) Sem zní utahaná jako kotě, navíc mě moc neposlouchá, jakmile nezvýšim hlas dlabe na mě. nechci po ní jen bekat to nedělej to nemůžeš a podobně. I když si sní chci hrát něco tvořit strčí to mě ať to udělám, nic jí nebaví dlouho.jo pohádky na pc ale to jen když tam sedím taky. a nechci aby trávila dlouho u pc, vyhanim ji z tama…
:nevim: :nevim: :nevim: už nevim

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Hobitka
Závislačka 3040 příspěvků 20.01.17 15:55

Pises o moji dceri :mrgreen:? No, my jsme maximum casu venku, tam to jde. Trochu mi s ni vypomuze mladsi bracha, ten se s ni aspon obcas porve. Ted se to zacalo trochu lamat, ale je ji uz 4,5. Jinak holt kratka aktivita stridala kratkou aktivitu… a ja s nima porad nekam chodila/jezdila - botanicka, ZOO, muzea - mela jsem vyhodu velkeho mesta. Doma to proste stalo a stoji za prd.

Hobitka
Závislačka 3040 příspěvků 20.01.17 15:59

P. S. A co se mi osvedcilo:

hodne zapojovat do domacnosti - clovek aspon to nejnutnejsi udelal - pradlo do pracky/ z pracky, povesit a kolickovat, utirat stolecky, dvere na balkon lestit, vytirani podlahy, peceni, krajeni zeleniny

domaci modelina, nechat ji patlat testo z mouky a vody

pokud ma rada vodu, tak dlouhy pobyt ve vane - nase deti jsou tam denne klidne hodinu…

mareškaa
Kecalka 140 příspěvků 20.01.17 16:02

@Hobitka děkuju jenže sem na vesnici tak pořádně není kam i když chodíme, ale teď je marod kW všemu. ale i ve školce SOU zní hotový

mareškaa
Kecalka 140 příspěvků 20.01.17 16:04

@Hobitka děkuju jenže sem na vesnici tak pořádně není kam i když chodíme, ale teď je marod kW všemu. ale i ve školce SOU zní hotový

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.17 16:10

ka2ka
Extra třída :D 12663 příspěvků 1 inzerát 20.01.17 16:12

Tak syn normálně pomáhá v domácnosti, pomůže mi nandat a zapnout pračku, to samý s myčkou sám umí uklidit kastroly atd pomůže mi zamést. Hodně ho ted baví malovat vodové omalovánky, modelína, a nálepkové knížky mezitím pomáhá přikládat a občas koukne na pohádku

Bella13
Kecalka 218 příspěvků 20.01.17 16:25
@engai píše:
Já jsem pro svou dcerku (3roky) vytvořila užitečné hry na PC (jedou i na tabletu). Když už má čučet do počítače, tak ať se aspoň něco naučí. Baví ji to a sama se tak naučila písmenka. Cití se jak velká když ťuká do klávesnice :) Hodila jsem to na net pro kamarády rodiče: http://skola.zolta.cz/ (sekce vpravo dole)Jinak četla jsem článek jedné maminky, která se jednou naštvala a vyhodila dcerám skoro všechny hračky. Nechala jen pár a dcerky byly jako vyměněné. Nebyly tak rostěkané, soustředily se lépe a dokázaly si pak hodinu hrát s jednou hračkou. Možná fakt neví s čím si hrát dřív.. Zkouším taky omezovat množství hraček, ale babičky a nejrůznější návštěvy mi to kazí! :D

Ahoj, dobrý nápad, hned jsem vyzkoušela, barvy a housenky jsou super, tvary taky ale:

• u písmenek a číslic slyším jenom číslice, nevíš čím to může být?

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 20.01.17 16:46

Modelína, společné vaření a pečení (může třeba krájet banán, máslo) nebo vykrajovat perníčky. Malovat vodovkama.

Kamikadze
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 20.01.17 17:19
@Hobitka píše:
P. S. A co se mi osvedcilo:

hodne zapojovat do domacnosti - clovek aspon to nejnutnejsi udelal - pradlo do pracky/ z pracky, povesit a kolickovat, utirat stolecky, dvere na balkon lestit, vytirani podlahy, peceni, krajeni zeleniny

domaci modelina, nechat ji patlat testo z mouky a vody

pokud ma rada vodu, tak dlouhy pobyt ve vane - nase deti jsou tam denne klidne hodinu…

Presne tak. Mala mi pomaha doma, bavi ji se mnou varit, prat, uklizet (takze neco stirat a zametat), ale ja to musim po ni udelat poradne:-)) Sama neco rozleje, dojde si pro ubrousek a utre si to a dalsi veci. (kdyz ji to vydrzi tak to bude super :-D ) tohle dela od roka a pul. Ale je fakt, ze jakmile si muze hrat jakkoli s vodou, tak to muze cele hodiny:-D Co chces vymyslet z aktivity diteti? Nejlepsi jsou ty venku! Tak sup, muzeum, les, prochazka kdekoli, povidat si prohlizet, zkoumat…

Jo a na starem mobilu jsem ji dala naucne hry a to je taky neco u ceho vydrzi:-)

a0b9
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 20.01.17 17:30

Taky mě zajímá…

milwinka
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 32 inzerátů 20.01.17 17:40

Mám tříletého syna a taky se ho snažím zapojit do běžných činností, buď mi pomáhá např. dávat prádlo do pračky, nasypat tam prášek, zapnout pračku, totéž s myčkou, nebo mě napodobuje- např. když vařím, tak mu dám prázdný hrnec, on si do něho nasype drobné hračky, dám mu vařečku- míchá, nandává to do misky a pak mě jako krmí… atd. Když se potřebuje vyblbnout tak cvičíme např. hlava ramena kolena palce, kolo kolo mlýnský, vozím ho na zádech jako koník. Pohádkové leporela miluje, to čteme stále dokola. Stavění z lega- to vydrží i sám nějakou dobu. Autíčka (ale je to kluk. :-) Kreslení, plastelína. Hry s vodou taky miluje- třeba mu dám dvě misky a přelévá vodu z jedné do druhé naběračkou. Ve vaně večer vydrží taky skoro hodinu. Skládá takové ty nejjednodušší puzzle. Ale chce to střídat ty aktivity, určitě mu nedávám každý den všechny hračky, to by ho taky nebavilo. Jako nouzovka taky počítač.

Berousik
Nadpozemská drbna 26470 příspěvků 20.01.17 17:41

Omalovánky, to ji baví. Nebo vůbec malovat. Teď nedávno jsem koupila A1 čtvrtky, slepila tři k sobě a ona si na to lehla, já jsem jí obkreslila, dala jsem jí vodovky a byl od ní pokoj. Malovala samu sebe, co měla zrovna na sobě…nakonec dostala úklidové ubrousky a utřela si po sobě podlahu od barvy. Já to pak vystřihla a ona měla kámošku :mrgreen:
Nebo rozváží nákup, vezme si auto s korbičkou, já jí na to přivážu provázek a ona v kuchyni vybaluje nákup a rozváží věci po kuchyni, toaleťáky na záchod…
Vyndává myčku
Hodně zpíváme a tancujeme. Pouštíme si na youtube zpívánky a zpíváme.
Hrajeme schovku, pexeso…
Opakujeme po sobě zvuky. To je děsná sranda :mrgreen:
A tak. Dceři je 3,5, to už se dá podnikat mraky věcí :palec:

Ornwen
Závislačka 4252 příspěvků 1 inzerát 20.01.17 18:54

Mam kluka 2r, ale puzzle i celkem narocne (6*6), hodne cteme-knizky s okynky a komiksove, kde teda nectu primo text ale ve zkratce vypravim. Ted uz par dnu vydrzi i pul hodiny u atlasu ukazovat a ja musim rikat, co tam je-svetadily a velke ostrovy. Kresleni ho ted trochu preslo, ale omalovanky jdou furt. A domecky. Kdyz si chci dachnout. Postavime nejaky ukryt. On se ta schovava, bafa, nebo dela, ze chrape. To mu taky vydrzi dlouho.

Jinak samozrejme skace po posteli, leze vsude a beha dokola po byte. Pere se a ruzne cvici, ale to ted jen s tatkou, ja to na konci tehotenstvi nedavam, i kdyz me to mrzi, tak si to celkem necha vysvetlit.

dana.dv
Zasloužilá kecalka 689 příspěvků 20.01.17 19:16

Neteř baví stolní hry - Dobble, Paní pavouková, skákající králíček. Hodně se vyhraje s Playdough modelínou - má různá tvořítka a formičky.
Třeba by už šel zkusit i Brainbox pro nejmenší.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama