Jak zabavit děti při nemoci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mystiq
Kecalka 169 příspěvků 25.11.18 10:04
Jak zabavit děti při nemoci

Ahoj, mám dvě děti (necelé 2 roky a 3,5), jsou často nemocné a já přemýšlím, jak je doma zabavit. Ven chodíme max. na hodinu v tomto čase (a při nemoci), jsme sami ve třech od osmi ráno cca do šesti večer. Poradíte prosím, jak děti zabavit? Nějak mi dochází inspirace. Děláme: čtení knížek a leporel, malování, stavění kostek, stavění kolejí, zpíváme, koukáme na ulici na auta, koukají na TV. Díky moc. 8)

Reakce:
Mango_Lassi
Neúnavná pisatelka 17142 příspěvků 25.11.18 10:15

My platíme paní na hlídání, je to nový prvek, děti jsou krásně zabavené

ovetru
Povídálka 45 příspěvků 25.11.18 10:15

U nas (syn 2,5) frci plastelina, omalovanky (s pastelkami nebo vodove), nalepky, vystrihovacky, vkladacky, puzzle, pexeso. Vyborne veci na tvoreni maji v Levnych knihach, v Albertu jsou pekne sesity s nalepkami. Ted se blizi Vanoce, treba peceni cukrovi?

mystiq
Kecalka 169 příspěvků 25.11.18 10:21

@Mango_Lassi díky za tip. Naše poslední slečna na hlídání nechtěla hlídat při nemoci…tak to je fajn, že některé paní na hlídání hlídají i nemocné děti.

lucynka25
Extra třída :D 10287 příspěvků 25.11.18 10:32

@mystiq u nas silene frci od Albi kouzelna tuzka,dcerka ma spoustu knizek a vydrzi u toho hodiny ;)

Martanka92
Kecalka 401 příspěvků 25.11.18 10:56

My hodně pečeme, třeba každý druhý den upečeme buchty, uklizíme (to můžeme několikrát za den, protože to stejně není za chvíli vidět), modelují, malují, čteme, už jsme psali Ježíškovi, příští týden začneme s cukrovím a pomalu s výzdobou.

tini
Ukecaná baba ;) 1643 příspěvků 25.11.18 11:44

Vyrabeli jsme ted vanocni pranicka,ale tvoje jsou asi jeste male a dlouho nevydrzi vid?Bohuzel nejvic ty pohadky,aby lezely.Kdyz je lip,delala jsem jim male piratske vypravy za pokladem,plneni ukolu,meli jsme princeznovsky bal,olympiadu s hymnou a medailema :-)

mayecka
Ukecaná baba ;) 1483 příspěvků 25.11.18 12:23

Kreslící tabulka a teď u nás frčí lepící mozaika. Děti u toho posedi i polezi a nadšeně lepí i naše tříletá :srdce:

Capretta
Zasloužilá kecalka 535 příspěvků 25.11.18 12:26

Moje ma teprve 15mesicu, takze cinnosti jsou zatim hodne omezeny. Funguje prochazeni mistnosti, kam normalne nejdeme, kramareni skrini, kam se kazdy den nedostane. Tak „utopime“ hodiny v nemoci my - mimo veci, ktere se uz zminily.

lucenka
Hvězda diskuse 37672 příspěvků 25.11.18 12:34

Už by mohly zvládnout nějakou jednoduchou stolní hru… Třeba Krtek moje první hra, Barevný dinosaurus, jednoduché pexeso s pár obrázky (dřevěné)

123Soňa
Ukecaná baba ;) 1500 příspěvků 25.11.18 12:40

@mystiq pro takhle staré děti modelína, navlíkání korálků (nebo třeba těstovin s dírkou), omalovánky,
Vyrobit třeba vánoční svícínek( jablko, dřevěná párátka, rozinky-žluté i červené, svíčka- jak je bubák, trochu vydlábnout, zastrčit svíčku a na párátka ať děti dají rozinky a třeba čtverečky z pomerančové kůry…)

Váš příspěvek
Reklama