Jak zabavit děti při nemoci

252
25.11.18 10:04

Jak zabavit děti při nemoci

Ahoj, mám dvě děti (necelé 2 roky a 3,5), jsou často nemocné a já přemýšlím, jak je doma zabavit. Ven chodíme max. na hodinu v tomto čase (a při nemoci), jsme sami ve třech od osmi ráno cca do šesti večer. Poradíte prosím, jak děti zabavit? Nějak mi dochází inspirace. Děláme: čtení knížek a leporel, malování, stavění kostek, stavění kolejí, zpíváme, koukáme na ulici na auta, koukají na TV. Díky moc. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23633
25.11.18 10:15

My platíme paní na hlídání, je to nový prvek, děti jsou krásně zabavené

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
25.11.18 10:15

U nas (syn 2,5) frci plastelina, omalovanky (s pastelkami nebo vodove), nalepky, vystrihovacky, vkladacky, puzzle, pexeso. Vyborne veci na tvoreni maji v Levnych knihach, v Albertu jsou pekne sesity s nalepkami. Ted se blizi Vanoce, treba peceni cukrovi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
252
25.11.18 10:21

@Mango_Lassi díky za tip. Naše poslední slečna na hlídání nechtěla hlídat při nemoci…tak to je fajn, že některé paní na hlídání hlídají i nemocné děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13198
25.11.18 10:32

@mystiq u nas silene frci od Albi kouzelna tuzka,dcerka ma spoustu knizek a vydrzi u toho hodiny ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
488
25.11.18 10:56

My hodně pečeme, třeba každý druhý den upečeme buchty, uklizíme (to můžeme několikrát za den, protože to stejně není za chvíli vidět), modelují, malují, čteme, už jsme psali Ježíškovi, příští týden začneme s cukrovím a pomalu s výzdobou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2082
25.11.18 11:44

Vyrabeli jsme ted vanocni pranicka,ale tvoje jsou asi jeste male a dlouho nevydrzi vid?Bohuzel nejvic ty pohadky,aby lezely.Kdyz je lip,delala jsem jim male piratske vypravy za pokladem,plneni ukolu,meli jsme princeznovsky bal,olympiadu s hymnou a medailema :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1718
25.11.18 12:23

Kreslící tabulka a teď u nás frčí lepící mozaika. Děti u toho posedi i polezi a nadšeně lepí i naše tříletá :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
799
25.11.18 12:26

Moje ma teprve 15mesicu, takze cinnosti jsou zatim hodne omezeny. Funguje prochazeni mistnosti, kam normalne nejdeme, kramareni skrini, kam se kazdy den nedostane. Tak „utopime“ hodiny v nemoci my - mimo veci, ktere se uz zminily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44983
25.11.18 12:34

Už by mohly zvládnout nějakou jednoduchou stolní hru… Třeba Krtek moje první hra, Barevný dinosaurus, jednoduché pexeso s pár obrázky (dřevěné)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1745
25.11.18 12:40

@mystiq pro takhle staré děti modelína, navlíkání korálků (nebo třeba těstovin s dírkou), omalovánky,
Vyrobit třeba vánoční svícínek( jablko, dřevěná párátka, rozinky-žluté i červené, svíčka- jak je bubák, trochu vydlábnout, zastrčit svíčku a na párátka ať děti dají rozinky a třeba čtverečky z pomerančové kůry…)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama