Jak zabavit roční dítě v autě - brek

6
1.9.21 12:52

Jak zabavit roční dítě v autě - brek

Dobrý den, poradil by někdo jak zabavit dítě v autě? Cca od čtvrt roku, co jí auto přestalo uspávat, každou jízdu provází hysterický řev. Hračky zabaví na 5 minut. Vždy s ní někdo musí sedět a vymýšlet všechno možné i nemožné. Moje představa, že budu sama odjíždět na chalupu cca 2 hodiny cesty vzala za své. Někdo tvrdí, že se to zlepší otočením sedačky po směru jízdy, ale správně by měla takto proti směru být asi až do 3 let.diky za každý tip

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
687
1.9.21 12:55

Zpivanky k albi tuzce, tablet a pohadky. Nejsem zastance zirani na pohadky, ale v aute proste potrebuju klid za cenu jakehokoliv ustupku. Po smeru bych v zadnem pripade neotocila, dekuju za moznost vozit v protismeru co nejdele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12287
1.9.21 12:57

@clematis1 Tablet na sedačku a pustit pohádky? Jet v dobu, kdy bude unavená a cestu prospí? Pustit písničky, obrnit se trpělivostí? Chápu že je to dost nepříjemné, když prcek v autě řve, tak třeba něco zabere a časem se to zlepší.
Možná by pomohlo i to otočení sedačky, když uvidí dopředu, tak to taky třeba bude lepší.

Příspěvek upraven 01.09.21 v 12:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2452
1.9.21 12:57

Zkus ji otočit ať vidí na cestu a co se kolem děje, třeba bude spokojenější, nedokážu si představit, že bych měla ty naše zvířata držet do 3 let v protisměru 😀 nebo ji tam nějak nastavit tablet aby viděla na pohádky :nevim:
Nemůže se ji z tý jízdy pozpátku třeba dělat špatně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1789
1.9.21 12:58

U nás pomohl tablet s písničkami a otočit sedačku po směru jízdy. Neumím si představit dítě kterému je více jak dva roky, jak sedí proti směru jízdy. Naše by nám to auto zdemolovala, kdyby byla otočená proti směru jízdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1400
1.9.21 13:00

Je to blbý, ale tablet a pohádky nebo písničky. Dvouleťačka taky jezdí v protisměru a delší cesty jsou prostě takovýhle. Krátký zvládá - tak cca 30 minut je v pohodě. A taky se snažíme jezdit v době poledního spánku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
687
1.9.21 13:00

@karmen1 mam tam deti 6,6,2. Starsi jsem vracela do protismeru v 5 letech, protoze jsem hod driv neznala. Deti normalne vidi ven bocnik a zadnim okynkem. A je to 5× bezpecnejsi nez posmer, coz za to fakt stoji vzhledem k tomu, co se na silnicich deje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lucenka
1.9.21 13:01
@karmen1 píše:
U nás pomohl tablet s písničkami a otočit sedačku po směru jízdy. Neumím si představit dítě kterému je více jak dva roky, jak sedí proti směru jízdy. Naše by nám to auto zdemolovala, kdyby byla otočená proti směru jízdy.

Náš by ho ještě totálně pozvracel. Od toho roku se mu v protisměru dělalo špatně (a ani se mu nedivím, většina dospělých by tak taky nezvládla jet delší dobu).

• Citovat
  • Nahlásit
6
1.9.21 13:03

Díky, zkusíme tedy tablet a nějaké písničky. Pohádka jí zatím nezajímá, zkoušeli jsme krtečka. Otočit zatím nechci, přeci jen při nárazu je krční páteř dítěte takto lépe chráněna. Ale kdo řídí, jistě chápe jak je to nervově náročné při tom řevu udržet klid a chladnou hlavu. Když jedem kousek pomůže pár krupek, ale to na delší trasy už nepomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
1.9.21 13:06

@Nickjmeno že by se jí dělalo špatně si nemyslím, Krupku nebo ovocnou kapsičku si dá. Nezvraci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
184
1.9.21 13:08

U starsi zabiral jen tablet s Teletubbies :zed: dodnes z nich mam nocni muru, ale u ostatnich pohadek do nekolika minut zacala rvat. A neco do ruky na zuzlani. Mladsi nastesti pobirala Krtka to se dalo prezit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32759
1.9.21 13:10

@clematis1 na našeho zabírá jídlo :mrgreen: Před cestou ho zasypu hračkama, nějaký sušenky, nebo něco, co může zobat do krabičky a máme zpětný zrcátko. Nevím, co tam vidí :lol: Ae baví ho to chvíli.
Delší trasy jezdíme na spaní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14449
1.9.21 13:30
@clematis1 píše:
@Nickjmeno že by se jí dělalo špatně si nemyslím, Krupku nebo ovocnou kapsičku si dá. Nezvraci

Dcera nam zacala v aute zvracet ve 2r, do te doby prave v aute rvala a rvala, i si treba dala krupku, ale nejspis ji nebylo dobre… Mladsi deti byly vzdycky spokojeni cestujici a nikdy v aute nezvracely. Takze bych to uplne nevylucovala :hug:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1653
1.9.21 14:31

Roční určitě neotáčej po směru, to není bezpečné. Ještě má vajíčko, že? Možná jí vadí to ležení. Jinak není pravda, že v protisměru dítě nevidí ven, také máme roční a máme už pokračovací sedačku, je tedy na základně, takže je výš a ven se kouká asi od 10 měsíců. Normálně jako když sedíš po směru sleduje krajinu a ostatní auta a tak. U nás je nejlepší takový ovladač na baterky co hraje a zpívá a taky se jí líbí zrcátko, které jsem dala na opěrku, abych viděla, co tam dělá. Má hračky extra do auta, aby si je doma neokoukala. Pokud jedu dál než půl hodiny, snažím se jezdit v době spaní. Taky pozor jestli není dítě moc oblečený, v autosedačce se hrozně potí jak jsou položený na těch polstrováních, já malou i v zimě vozila jen v body a v legínách, jinak ječela kvůli horku. Ani teď nedávám mikinu, až když vylejzá. Přitom já ve svetru 8o No a dbám, aby byla napitá, najezená, plena suchá, pásy aby nikde netlačily, no a ideálně unavená :D Ale taky jsme měli období, že řvala půl hodiny a já zpívala a kdesicosi, hrůza. To bylo když se začala víc hýbat, přešlo to. I když teď se taky občas nudí a řve, ale většinou si najde zábavu nebo kouká ven. Možná i ten tablet bych u vás zkusila, ale nevím, roční stejně nevydrží koukat na pohádku, možná tak na nějaký video koťat nebo jak padá klobouk z hlavy :mrgreen: Hlavně prostě jezdím já řidič a ona vzadu sama a zvyká si na to. Jen když fakt jedeme dál, ke konci cesty se k ní třeba přesadím, to jedeme s manželem. Ale jinak jezdí vždy vzadu sama, aby se tak naučila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat