Jak zabavit roční dítě v tomhle počasí

485
19.11.15 15:21

Jak zabavit roční dítě v tomhle počasí

Ahoj maminky, chci se jen pro inspiraci zeptat co děláte se svými dětmi, když se nedá jít ven. Můj chlapeček byl zvyklý chodit 2× denně ven, ale teď když je tak ošklivě, tak jdeme max. jednou. A doma ho nic moc nebaví. Tak se ptám, čím zabavujete? Na co si třeba hrajete a tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7304
19.11.15 15:27

@Adis89 Loni touhle dobou bylo ještě ošklivěji (aspoň ve Francii, kde jsme tehdy byli), bylo hodně mokro, ven jsme museli kvůli psovi (a taky proto, že se mi nechtělo sedět doma), malý se teprv učil chodit, ale sedět v kočárku už ho moc nebavilo, takže jsem koupila malému nepromokavé rukavice, vyteplené šusťákové capáčky, pogumovanou soupravu a lozil si a stoupal i venku na hřišti. Byl nadšený.
Jinak si doma hodně hrál s takovými těmi dětskými skládačkami a vkládačkami (třeba dřevěná kostka aktivit), chodili jsme na plavání miminek, na skupinku zpívání dětských písniček (já sama od sebe nerada zpívám, ale v té skupince mi to nějak nevadí, tam se ztratím „v davu“) a do MC do herničky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26247
19.11.15 15:36

Chodila sem do dětských koutků.
Asi to není na nominaci na matku roku, ale pomáhalo mi to přežít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.11.15 15:40

My jsme chodili do mateřského centra do herny-děti i ty malinké si hráli a maminky pokecaly :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19239
19.11.15 15:40

@Adis89 Kroužek, hernicka (= dvě dopohledně vyresene).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.11.15 15:41

@Adis89 většinou ho nechám, ať si vystačí sám, baví ho kuličkodráha, zatloukačka, mluvící hrnec, krabička s dírkou, kam háže víčka od PET lahví, kalíšky, autíčka a odpoledne ho zabavuje starší brácha. Občas pustím televizi(fakt vyjímečně, hlavně když potřebuju uklidit), baví ho posílat míč. Hračky střídám a když vytáhnu nějakou po týdnu, je z ní nadšený, jak kdyby byla nová.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
485
19.11.15 15:43

@lleennttiillkkaa To zkusím s tím schovat hračky a pak zase vytáhnou :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.11.15 15:47

Tak jestli ted je ošklivě, tak co budeš říkat za měsíc :-D Normálně bych mazala ven :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9716
19.11.15 16:10

Vystačí si sama u nás jede celý den televize hraje si a když je reklama tak na ní čučí, pozoruje pračku, kouše hračky otvírá šuplíky taky otvírá a zavírá dveře krámuje honí psa nebo spí. Taky občas pochovám a zazpívám :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
847
19.11.15 16:12

NOrmálně, oblíknout a ven. Děti chtějí a potřebují být venku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
19.11.15 16:15

@kopejka celý den TV? :roll: já vím, že u toho nesedí, ale stejně…já tu mám roční dítě a TV nezná a nevyžaduje. Jinak byli jsme venku v kočárku (ještě vydrží), jinak ona si vyhraje s hračkama, má ty hrací psy od Fisherprice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2344
19.11.15 16:42

Malý se celé dopoledne zabaví sám, protože já vařím nebo uklízím. Jinak rád pomáhá, vyndavá talíře z myčky. Vysypu mu koš čistého prádla ze sušáku a on se tím zabaví na hodinu :lol:. Má rád takové ty nehračky, jako třeba to prádlo. Jinak kostičky, jezdí s autíčkama, hodně se zabaví tím, že vylézá na postel, chvíli se tam rochní, zase sleze, pohraje si a zase leze na postel. Lítá po bytě s letadýlkem v ruce, atd. Mám štěstí, že se zabaví většinou sám, ale je pravda, že se taky začne nudit, když nemůžeme ven. Jinak já chodím i v dešti a větru. to už musí být, abysme nešli. Hodně oblíku a malého to baví. Dám holínky, šlape do louží a když se venku hezky vyfouká, krásně pak spí :lol:. Jinak se mi osvědčilo mu nějaké hračky schovat a když se pak začne nudit, tak je vyndám a jak je to něco nového, tak se s tím zabaví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9716
19.11.15 16:58

@zpevanda a? Jsem zvyklá mám to jako kulisu, nevidím v tom problém nehledě na to, že je to každého věc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama