Jak zabavit sourozence 1 a 3 roky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Vendy31
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 01.10.14 10:09
Jak zabavit sourozence 1 a 3 roky

Zdravim vsechny kreativni rodice. Mam 2 kluky, 14 mesicu a 3 roky a starsi je casto doma kvuli nachlazeni a uz mi dochazi napady, jak je oba zabavit naraz. Zvlast to jde, ale starsi nespi pres den vubec a mladsi tak 90 min, tak zbyva spoustu casu na spolecne hrani. Hrajeme si s autama, honime se a hazime micem, jinak to moc nedopada dobre, protoze jeden je na hru moc maly, nebo druhy moc velky a vetsinou se zacnou rvat ;-). Jak si hrajete vy?

Reakce:
mooch
Extra třída :D 13857 příspěvků 01.10.14 10:15

Mam cerstve rocni a 4 letou, skladaji spolu duplo, kresli si (teda mladsi cmara), vyhrajou si spolu s plysakama, barbinama,…moji asistence netreba. Kdyz chce mit starsi klid, tak si vleze do ohradky.

elen-ka
Extra třída :D 13155 příspěvků 16 inzerátů 01.10.14 10:16

Tak u nás většinou syn se snažil napodobit starší dceru (přibližně mám stejný věkový rozdíl). Takže oba malovali, stavěli z lega (syn dostal podložku a snažil se tam dávat sám kostičky, nebo jsem postavila komín a on ho bořil).

janicka.ocet
Zasloužilá kecalka 524 příspěvků 01.10.14 10:17

Nech je, ať se zabaví chvilku sami. Myslí, že potřebují i prostor sami pro sebe. Jen občas mrkni, jestli se nervou.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23164 příspěvků 01.10.14 10:19

Co třeba modelína? Akorát budeš muset hlídat mladšího, aby jí nejedl.

Rentom
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 01.10.14 10:20

Já mám kluky od sebe rok a půl a většinou si spolu hází nebo starší staví komíny a mladší je boří a nebo si spolu malujeme jen pastelkama, štětec se mladšímu ještě bojím dát a nebo si ukazujeme v knížkách a většinou strarší říká mladšímu co tam vidí a co které zvířátko dělá.

A za další nápady budu taky ráda :-)

Jo a taky jsme malovali v mouce - dala jsem do plechů mouku a kluci si tam malovali nebo jezdili autama, moc je to bavilo. byl klid, ale ten nepořádek po tom :roll:

Levandule121
Závislačka 2562 příspěvků 01.10.14 10:20
@mooch píše:
Mam cerstve rocni a 4 letou, skladaji spolu duplo, kresli si (teda mladsi cmara), vyhrajou si spolu s plysakama, barbinama,…moji asistence netreba. Kdyz chce mit starsi klid, tak si vleze do ohradky.

Jj. také jsem to tak dělala. Přehrazovala jsem pokoj, ohrádku jsme neměli. Starší si kreslil nebo stavěl nebo skládal a mladšího jsem si vzala já. Jinak to nešlo.

lucka_mac
Ukecaná baba ;) 1879 příspěvků 01.10.14 10:29

Mám dva kluky 14 měsíců a 2,5 roku. Starší nespí přes den vůbec a mladší max. 2 hodiny, ale spíš také tu hodinu a půl. Společně vymýšlejí akorát hlouposti, dělají nepořádek (vyhazují knihy z knihovny, boty z botníku, hrnce z šuplíků, oblečení ze skříněk, atd.), běhají s míčem, hrají si na písku, koukají na pohádky. Snažím se s nimi hrát, např. s duplem - se starším něco postavím, mladší to zbourá a následuje řev. Kreslení, mladší čmárá všude jen ne na papír a okusuje pastelky a fixy, starší kreslí rád. Baví je se mnou umývat nádobí = vytopená kuchyň. :jazyk: U nás je teď hit „Kolo kolo mlýnský“Snažím se s nimi hodně času trávit venku, procházka, zahrada, hřiště, jezdí na cestě před domem na odrážedle a na koloodážedle, skáčí v gumácích v kalužích, pouštíme v kalužích lodičky z papíru. Venku jsou relativně hodní. A vydrží si v klidu hrát, mají prostor na běhání. Ale doma si s nimi taky neumím moc hrát a pokud je škaredě a nedá se jít ven, tak kluci neustále kvůli něčemu ječí, perou se, atd. Taky moc nevím, co s nimi a jak přežijeme podzim a zimu. :zed:

lucka_mac
Ukecaná baba ;) 1879 příspěvků 01.10.14 10:30

@Levandule121 Rozdělit je třeba u nás nejde, oba chtějí být se mnou. A oba si chtějí hrát přesně s tím, co má ten druhý.

Levandule121
Závislačka 2562 příspěvků 01.10.14 10:43

@lucka_mac Tak u nás to byl také proces. Malý staršího zbožňuje, chtěl pořád za ním. Ale nepovolila jsem a postupně si zvykl, že se musí zabavit sám. Když starší kreslil, mladší se zabavil aspoň na chvilku kreslící magnetickou tabulkou. Pastelky u nás též nešly, malý jak se jich zmocnil, okamžitě uhryzl tuhu a rozkousal a naházel na zem. Výhodu jsem tedy měla, že starší vydržel si hrát ve druhé půlce pokoje. Nebo koukal na pohádku, holt se to nějak muselo přežít. Malý se mnou hodně vyndaval z myčky, hraje si s vodou ve dřezu - nechám trochu téct a modlím se, ať nás účty za vodu nezruinují. Malého hračky také neberou. Co tak ještě, když jsem s ním vkládala do vkládaček - různé tvary do direk. Nebo modelína…

WaIl
Kelišová 5724 příspěvků 01.10.14 10:49
Ali-Ali
Extra třída :D 11138 příspěvků 01.10.14 10:53
@lucka_mac píše:
@Levandule121 Rozdělit je třeba u nás nejde, oba chtějí být se mnou. A oba si chtějí hrát přesně s tím, co má ten druhý.

no, tak to mame uplne to same :roll:
nejradeji by na me viseli oba a kdyz uz se jeden necim zabavi, tak mu to druhy veme :zed:

@Vendy31 @mooch
ja mam zatim deti mensi 9m a 2r. co jste tak podnikali v tu dobu? protoze ja s nima moc ani nemuzu ven. repsektive mi to za ty nervy nestoji :roll: :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >