Jak zabavit synka ve vlaku

494
8.8.15 18:51

Jak zabavit synka ve vlaku

Prosím o rady a zkušenosti, jak zabavit 5ti letého ve vlaku, jedeme zítra z Prahy leo expresem do Č. Těšína, mám chytrý telefon, ale nechci, ať hraje celou cestu hry! Jaké máte zkušenosti s wifi v Leu, že bych mu pustila ppohádku online ze Seznamu…? díky za příspěvky!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13047
8.8.15 19:00

Wifi tam vypadává. to online pohádku nedá. spíš si stáhni film do mobilu nebo tabletu nebo vem notebook. My jezdíme s tablety - děti si na střídačku shrají a koukajoí na nahrané filmy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
494
8.8.15 19:02

@nozu
Aha, dík…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5526
8.8.15 19:06

V Leošovi oni mají i svoje pohádky a hry, když se člověk připojí. Nezkoušela jsem ale pouštět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
8.8.15 19:11

V LEOvi mají na zapůjčení i společenské hry, tak by ho něco mohlo bavit :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38984
8.8.15 19:18

Klukovi ve vlaku stačí sledovat okolí, jídlo, časopis a pár her na mobilu.

A moc nevím v čem je pasivní sledování pohádek lepší než hraní her, kde si může něco procvičovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3772
8.8.15 19:20

A co si takhle cestou povídat?
Vzít nějakou dětskou encyklopedii se zvířátky?
Vědět, co zajímavého je v městech, kde vlak zastavuje? apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4232
8.8.15 19:30

@Jannnča Přesně, na co wifi a tablety? Z okýnka toho bude k vidění habaděj a o všem se dá povídat. Pětileté dítě je zvídavé, cesta vlakem bezva příležitost k nalití něco málo vědomostí do hlavy a v mezičase se dá třeba zahrát slovní fotbal, když už nic jiného :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5812
8.8.15 19:31

Počítat mosty, tunely..? pohádku bych taky spíš stáhla, i když oproti hrám mi to takovej rozdíl nepříjde, ale pokud to budeš prokládat jinou zábavou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
494
8.8.15 19:39

@Gosi
No právě, určitě to chci kombinovat, povídat, koukat z okna, hry v telef, pohádka..chtěla jsem koupit nějakou cestovní hru, na netu jsem jich pár pěkných viděla, ale jedeme na poslední chvíli, nestihla jsem nic sehnat a v našem Dráčiku bylo dnes zavřeno!!!Ale výš někdo píše, že lze v Leoši půjčit stolní hry, tak se poptáme…díky za příspěvky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
8.8.15 19:43

http://www.le.cz/…-servis.html?… A jak píšou, dcerka dostala balíček omalovánek a pastelek - jsou tam i úkoly a tak, tak to taky jistě zabaví :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
494
8.8.15 19:44
@Maty1989 píše:
http://www.le.cz/…-servis.html?… A jak píšou, dcerka dostala balíček omalovánek a pastelek - jsou tam i úkoly a tak, tak to taky jistě zabaví :)

tak to je fajn, díky za info!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47199
8.8.15 19:48

Karty, pexeso, omalovanky, hry na tabletu/mobilu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
8.8.15 19:49
@rsisa píše:
tak to je fajn, díky za info!!!

Není za co, rozhodně tu dlouhou cestu nezávidím. S dcerkou mi někdy stačí jet 2h a už se docela nudí :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56528
8.8.15 20:13

Jaký je rozdíl jestli bude hrát hry nebo čučet na pohádku?
bud to pojmeš tak, že aktivně se baví jindy a nějaké to čučení na pohádku nebo hry ho jednou nezabijou. a nebo to pojmi aktivně- nějakou společenskou hru, čtení knížky, povídání, slovní fotbal, omalovánku…
já tydle cesty beru jako ideální příležitost pro nějakou vlstivědnou osvětu- vezmu mapu, sledujeme kudy vlak jede. koupíme pohledy z významných míst, kudy projíždíme, případně vystříháme jen obrázky z informačních letáků, nalepí si je do prázdninového deníku, spolu s lístkem, k tomu razítko od průvodčího, nakreslí zážitek z cesty… někdy jde najít i tématické omalovánky at už zcílových míst ) Praha určitě), vlaky, nádraží…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama