Jak zabezpečit sporák při dítěti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pocker
Zasloužilá kecalka 685 příspěvků 29.04.19 10:50
Jak zabezpečit sporák při dítěti?

Ahoj holky, malej rok a půl ho poslední dobou zajímá bohužel sporák a trouba, jak tuhle věc zabezpečit, aby malej nedosáhl na vypínače a za chvíli i na plotnu. Když ho odtáhnu a řekne že se to nedělá, že to au au pálí, nedá si říct. Jak jste to řešily vy?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Russet
Neúnavná pisatelka 15971 příspěvků 29.04.19 10:51
@pocker píše:
Ahoj holky, malej rok a půl ho poslední dobou zajímá bohužel sporák a trouba, jak tuhle věc zabezpečit, aby malej nedosáhl na vypínače a za chvíli i na plotnu. Když ho odtáhnu a řekne že se to nedělá, že to au au pálí, nedá si říct. Jak jste to řešily vy?

Nijak jsem nezabezpečovala a hlídala ho. Stejně jsem ho měla za zadkem.

Aduš8
Závislačka 4496 příspěvků 29.04.19 10:52

Záleží na typu sporáku, kolem desek dělají takové speciální mantinely. My máme knoflíky na troubě, takže je potřeba prostě hlídat :nevim: do kuchyně ho samotného prostě nepustím a zamykám ji, když tam nejsem, protože už dosáhne na kliku.

Tichošlápek
Extra třída :D 14361 příspěvků 29.04.19 10:52

Troubu máme docela vysoko, takže tam se dostanou až jako starší, když už vědí, ze nesmí nic mackat a na varné desce máme dětskou pojistku, takže to nezapnou.

rokris
Kelišová 7414 příspěvků 29.04.19 10:53

Nijak. Dítě se musí hlídat.

kacakaca
Závislačka 2719 příspěvků 29.04.19 10:53

Duslednym opakovanim. Kontrolovane priblizit ruku ke zdroji tepla, aby videli, ze nekecam a opravdu to hreje.

Kriss Tina
Extra třída :D 10172 příspěvků 29.04.19 10:57

Máme troubu vysoko a sporák indukci kde se dá zapnout pojistka, když vařím tak to hlídám. Jinak se musí hlídat dítě no, v kuchyni sou i jiné nástrahy nejen sporák :D

ka2ka
Extra třída :D 14947 příspěvků 29.04.19 10:58

Nijak druhé dítě je všetečka, takže se ho snažím naučit že pálí a je to au, jako jeho práh bolesti je docela vysoko takže si v klidu sáhne na horkou troubu, tedy na to sklo pak mi poví au a u sporáku používám jen zadní plotýnky

rokris
Kelišová 7414 příspěvků 29.04.19 11:00
@pocker píše:
Ahoj holky, malej rok a půl ho poslední dobou zajímá bohužel sporák a trouba, jak tuhle věc zabezpečit, aby malej nedosáhl na vypínače a za chvíli i na plotnu. Když ho odtáhnu a řekne že se to nedělá, že to au au pálí, nedá si říct. Jak jste to řešily vy?

Vzala jsem párkrát ručičku a přidržela tak blízko, aby to už hodně hřálo a řekla pálí.

lucenka
Hvězda diskuse 35946 příspěvků 29.04.19 11:19

Nijak. Vysvětlovala jsem, jak se má chovat a v kuchyni ho hlídala.

Tableta
Závislačka 4895 příspěvků 29.04.19 11:21

My máme indukci, takže tam nějaký dramatický popálení nehrozí. Troubu nevedu, jen remosku, a o tu už se dítě popálilo, museli jsme měsíc docházet 3× týdně na popáleniny :(

chaela
Ukecaná baba ;) 2111 příspěvků 2 inzeráty 29.04.19 11:21

Prostě hlídat, nenechávat tam dítě samotný a neustále opakovat. U nas se i osvedcilo nechat kluly, at si troubu prozkoumaji, kdyz nejede. Pak, kdyz byla zapnuta, byl zakaz. Ale zkušenosti jsou neprenosne. Nejvetsi respekt z horkých věci a nejbystrejsi reakcí na slovo pálí kluci získali až poté, co se spálili. Nijak hrozně, ale zabolelo to, takže už ví.

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1464 příspěvků 29.04.19 11:28

@pocker na zavřenou troubu si sáhla, když se rozehrivala a asi ji to stačilo :D už se nezajima. Občas se jde podívat na světýlko a sáhne si na knoflíky, zkouší, co s tím, ale snad to neotoci.. I když jednou jsem měla podezření, že to možná přetočila, protože to bylo nesmyslně nastavený. Ale mohla jsem to udělat i já, bezmyšlenkovitě. :nevim: a vařím na plotynkach vzadu, máme elektrický a hodně se rozehřeje i okolí té plotýnky.

barbuchablond
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 29.04.19 11:29

Hlídat. Máme linku naštěstí hodně vysokou, takže na varnou desku mladší zatím nedosáhne (ale stejně vařím hlavně na zadních hořácích). Troubu moc neřeším, je výš, dvířka mají ochlazování, ale jakmile něco vyndávám, tak dělám dukladné bububu, že to pálí. Ve starém bytě, kde byl úplně strašný plynový sporák a o troubu jsem se kolikrát spálila i já, jsem v tomhle kritickém období téměř nepekla nebo aspoň zabarikádovala dveře do kuchyně.

tulipán
Závislačka 4275 příspěvků 29.04.19 11:37

Hlidala jsem a v kritickem veku jsem radeji varila na vzdalenych plotynkach, velmi opatrne jsem ukazala, ze ohen pali. Deti jsem pri zajmu brala do naruce a mohly michat vzdaleny hrnec a byly spokojene nebo kdyz se chtely podivat, co se vari, tak jsem je zvedla, zajem opadl a byl klid. Trouba zvenku neni tak horka, brzy zjistily, ze se nemusi opirat a jde videt skrz. Ted uz mi petilety mlsoun podle zkuseneho zraku hlasi, kdy uz buchta je hotova.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama