Reklama

Jak zabránit, aby z toho byla exekuce ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Geralt4
Nováček 4 příspěvky 09.01.17 16:15
Jak zabránit aby z toho byla exekuce ?

Ahoj všichni.

Před cca 2 roky jsem si díky své blbosti ještě spolu s jednou osobou nadělal dluh. Ten dluh pak spolu s úroky a náklady řízení dělal kolem 80 000. Soud určil, že se má částka zaplatit do 14 dnů, ale domluvil jsem se slovně na splátkách. Za 15 měsíců jsem splatil více jak polovinu. Problém je, že jsem nehradil pravidelně, ale třeba 2 měsíce nezaplatil a pak ten 3. to zpětně dohnal. Ted jsem ve stejné situaci, ale věřitel už chce dluh podstoupit exekutorovi pokud do 16.1. neuhradím celou částku. Já před 16.1. uhradím ještě 15000 a zbylou částku mohu uhradit, ale až 15.2. Věřitel je neoblomný a trvá na celé částce. Potřebuji poradit, co udělat aby se to nepředalo k exekuci.

Jinak než jak jsem psal si peníze sehnat nemůžu a druhá osoba platit nemůže. Navýšení částky o exekuci si dovolit nemohu.

Děkuji za vaše rady.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

adam75
Ukecaná baba ;) 2439 příspěvků 09.01.17 16:25

@Geralt4 myslim, ze tvuj veritel ma opravdu furu trpelivosti, kdyz na tak malou castku musi cekat tak dlouho…

Kikuška90
Neúnavná pisatelka 19137 příspěvků 09.01.17 16:30

@Geralt4 Zabráníš tomu jedině tak, že to uhradíš, tak jak po Tobě věřitel chce. Jiná možnost není. Já být věřitelem tak už to na té exekuci dávno je.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19292 příspěvků 09.01.17 16:32

Při nepravidelných splátkách si mohl čekat exekuci i dřív, bohužel. Jak se nějaký splátkový kalendář domluví, musí se dodržovat, kdyby na chleba nebylo :think:
Co poradit nevím. Ono než to exekutor začne vymáhat, tak to nějakou chvilku trvá, takže bys to asi stihl zaplatit, průšvih je v tom, že ve chvíli, kdy to exekutor přijme jako pohledávku, ti jedou odměny exekutorovi.
Za téhle situace (budeš na to mít 15.2., doopravdy) bych šla i směrem nějaké nevýhodné, nicméně i najednou splatitelné půjčky. U exekutora ti dluh o dvaceti tisících může skočit třeba o dalších osm. Tolik asi na úroku za ty čtyři týdny nedáš…

Geralt4
Nováček 4 příspěvky 09.01.17 16:42

Jiný peníze sehnat nejde. Nikdo mi nepůjčí. Četl jsem, že jde podat i odklad exekuce?

Kikuška90
Neúnavná pisatelka 19137 příspěvků 09.01.17 16:44
@Geralt4 píše:
Jiný peníze sehnat nejde. Nikdo mi nepůjčí. Četl jsem, že jde podat i odklad exekuce?

Odklad si klidně podat můžeš, ale náklady a odměna exekutora ( + věřitele)vzniká v exekučním řízení podáním návrhu. Takže těm se nevyhneš.

Winkys
Stálice 93 příspěvků 09.01.17 16:56

Exekutor by tě měl vyzvat, že pokud zaplatíš do 30 dnů pohledávku a vyčíslené náklady, snižují se náklady na polovinu. To říká zákon, otázka je, co na to praxe. :nevim: Ale tvůj věřitel je teda opravdu svatý, jinde bys byl v exekuci už dávno.

terinka4444
Hvězda diskuse 66535 příspěvků 09.01.17 17:06

Neuděláš s tím nic, on to pravděpodobně podá, tím vzniknou náklady exekuce, než to podá, než to proběhne, uběhne ten měsíc, kdy dorovnáš celý dluh, pokud s tím exekutor nebude mít práci, může jít až na polovinu svých nákladů. Jinou možnost nemáš.

Geralt4
Nováček 4 příspěvky 09.01.17 17:09

A ty náklady dělají kolik? 8000 cca? A jak dlouho trvá teda exekutorovi než může začít vykonávat? Jako skočit na výplatu, zablokovat účet?

Iustitia omnibus
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 09.01.17 17:14

Ufff, člověk, který dostane od soudu poslední šanci splácet a vynechává splátky, tak to je docela střelec a exekuce bude dobrým poučením do budoucna :lol:

terinka4444
Hvězda diskuse 66535 příspěvků 09.01.17 17:22
@Geralt4 píše:
A ty náklady dělají kolik? 8000 cca? A jak dlouho trvá teda exekutorovi než může začít vykonávat? Jako skočit na výplatu, zablokovat účet?

http://www.penize.cz/…oji-exekutor

a ne, tak rychlé to nebude, jestliže on toho 16.1. to dá exekutorovi, než ten to nějak přeber a zpracuje je minimálně 14 dnů, pak ti pošle dopis, ten můžeš nechat na poště ležet minimálně 7 dnů, pak ho převezmeš, dostaneš lhůtu k zaplacení dalších 14 dnů…to zvládneš. Zaplatíš. Spojíš se s exekutrem, poprosíš, jestli je možno snížit poplatky za vymáhání a popřípadě počkat do další výplaty s doplacení, když bude uhrazen dluh, exekutor ti na to určitě kývne. Další otázkou jsou ale úroky, pokud to věřitel začne vymáhat, neplatí dohoda o splátkovém kalendáři a může chtít a asi bude chtít, zákonně úroky. Nemůžeš si ty peníze na měsíc někde půjčit?

Padme93
Závislačka 2511 příspěvků 09.01.17 17:29

No upřímně, pokud jsi na splácení dluhů kašlal, tak exekuce bude jedině dobré ponaučení do příště.

Věřitel má svatou trpělivost.

Geralt4
Nováček 4 příspěvky 09.01.17 17:32

Tak já žádný splátkový kalendář neměl písemně. Peníze si jinde sehnat nemůžu. A jelikož je ten platební příkaz veden na mě a druhou osobu společně, tak náklady se budou počítat jen jednou ne?

adam75
Ukecaná baba ;) 2439 příspěvků 09.01.17 18:26
@Geralt4 píše:
Tak já žádný splátkový kalendář neměl písemně. Peníze si jinde sehnat nemůžu. A jelikož je ten platební příkaz veden na mě a druhou osobu společně, tak náklady se budou počítat jen jednou ne?

V tom případě jsi měl všechno zaplatit najednou hned na začátku a věřitel mohl podat exekuci hned, jak jsi to neudělal…

Amellia19
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 09.01.17 18:31

No tomu se asi nevyhneš…před­pokládám, že jiné půjčky už asi nemáš a tedy osobní bankrot u tebe není možný. Jinak vždy je lepší se jít poradit do právní poradny než skončit takto..

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama