Jak zabránit pouštění barvy z oblečení?

bercam
7.2.10 10:00

Jak zabránit pouštění barvy z oblečení?

Maminky,prosím o radu jak zabránit pouštění barvy z oblečení.Koupila jsem malé červenou tuničku.U krku to při koupeníé bylo bílé.Jenže když jsem to vyprala,je z bílího růžové a vypadá to příšerně.Dala jsem malé pod tuniku bílé bodýčko s dlouhým rukávem a po sundání jsem zjistila,že je i bodýčko zabarveno do červena.Nevíte prosím někdo,jak tomuto zabránit.V čem to třeba vyprat.Děkuji za odpověď.Blanka :-)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7.2.10 10:10

ahojky a nevyprala si to na vyšší stupeň než je psáno? mně se to ještě nepodařilo, ale prý pomáhá Woolite. Já používám rakouský Dixan a vždy jsou barvy takové, jak mají být:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13101
7.2.10 10:11

Ahojky, já jsem si koupila asi před rokem červené tričko a bílým pruhem u krku a u rukávů, na radu zkušené mamky jsem to vyprala jen na máchání, asi 2× a od té doby to peru normálně s barevným prádlem a nepustilo to. Ale jak se teď zbavit již obarvené látky, to nevím :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5943
7.2.10 10:17

Zkus to namočit do octu s vodou, vysušit a pak vyprat. Tak to dělám s batikovanýma trikama, co mají děti do skautu a funguje to. M

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17503
7.2.10 12:00

Mně pomáhá Woolite na barevné, pokud peru v něm, tak se mi nestane, že bych měla něco obarvené. Nedávno jsem dala do pračky Ariel na barevné prádlo a žluté tričko bylo takové do oranžova, takže už žádné experimenty, ale je fakt, že růžové s červeným peru důsledně zvlášť, protože to je nejblbější barva. Jestli je to blbě obarvené, tak to prostě pouští, taky mám jedno tričko s „růžovým“ u krku. Jedině snad reklamovat, myslím, že teď už s tím nic neuděláš :evil:
Dceři pouští plavky!!!! Žluté s růžovým lemováním. Vykoupala je 14dní na dovolené - od rána do večera v moři nebo bazénu, teď 10lekcí plavání se školou a přesto, když je vymáchám a pověsím na topení, tak ho mám růžové, nechápu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12160
7.2.10 13:02
mado píše:
Zkus to namočit do octu s vodou, vysušit a pak vyprat. Tak to dělám s batikovanýma trikama, co mají děti do skautu a funguje to. M

Souhlas, ocet je na nebarvení nepřekonatelný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
bercam
8.2.10 13:54

Děkuji maminky za rady.Určitě vyzkouším. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
bercam
14.2.10 09:41

Děkuji maminkám za rady,ale bohužel ani ocet nezabral.Stejně tunika pouští barvu i při ručním praní.Takže asi dost nekvalitní barva.

• Nahlásit
  • Citovat
2
7.6.11 10:58

pomoc

Dobrý den prosím vás nějakou dobrou dušičku o pomoc,prala jsem teplakovou soupravu černou s bílýma pruhama značky Adidas a ten nápis,který je z nitek se mi zabarvil do černošeda,prosím o radu nevím co s tím děkujiii :-? :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
794
26.7.12 19:33

Milé kecalky, rozhodla jsem se oživit diskuzi, než abych zakládala novou. Snad mi poradíte. Koupila jsem si v Londýně úchvatné zelené šaty, ale když jsem je poprvé prala, tak mi pustily barvu. A teď mám hrůzu dát je do pračky podruhé (jinak jsem je prala v Perwollu, přidala aviváž Lovelu a vše se pralo na 40°, což je i teplota na štítku).
A teď jsem navíc od manžela dostala krásné neonově růžové šaty a po zkušenosti se zelenými šaty mám strach dát je prát do pračky.
Existuje něco na zafixování barvy? Oboje šaty jsou z čisté bavlny s malou příměsí elastanu.
Díky za všechny případné rady :kytka: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Sayonare
26.7.12 19:59
@montchitchi píše:
Milé kecalky, rozhodla jsem se oživit diskuzi, než abych zakládala novou. Snad mi poradíte. Koupila jsem si v Londýně úchvatné zelené šaty, ale když jsem je poprvé prala, tak mi pustily barvu. A teď mám hrůzu dát je do pračky podruhé (jinak jsem je prala v Perwollu, přidala aviváž Lovelu a vše se pralo na 40°, což je i teplota na štítku).
A teď jsem navíc od manžela dostala krásné neonově růžové šaty a po zkušenosti se zelenými šaty mám strach dát je prát do pračky.
Existuje něco na zafixování barvy? Oboje šaty jsou z čisté bavlny s malou příměsí elastanu.
Díky za všechny případné rady :kytka: :kytka:

mám vyzkoušeno namočit oblečení do octa, pak oblečení nepouští barvu :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
12658
26.7.12 20:03
@Sayonare píše:
mám vyzkoušeno namočit oblečení do octa, pak oblečení nepouští barvu :palec:
:palec: to opravdu funguje :)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
794
26.7.12 20:35

A v jakém poměru voda / ocet by ten roztok měl být? A můžu to po namočení hned strčit do pračky a vyprat? Jinak díky za super nápad!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18259
26.7.12 20:54

Ano, souhlasim, ocet pomaha :palec: Ja si treba napustim plne umyvadlo a dam do toho tricko apod. a naliju trochu octa..nevim, tak dve 1-2lzice? delam to od oka ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
736
26.7.12 21:12

Ocet je zaručený, já dávám docela dost, ale od oka, 5-6 lžic?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama