Jak zabránit přetočení na břicho ze spaní?

280
13.7.20 04:19

Jak zabránit přetočení na břicho ze spaní

Ahoj, už jsem vážně zoufalá. Synovi je téměř 8 měsíců, od té doby co se přetáčí na břicho (tak od 4m). Se neustále točí na břicho ze spaní. Ze začátku brečel, protože to neuměl zpět. Pak přišlo asi měsíc období kdy na něm usnul a teď jsme zase ve fázi breku. Je to fakt náročný, protože už tak blbě spí a když mě k tomu ještě 4× za noc probudí to, že začne brečet protože se otočí na břicho, tak je to fakt něco. Vzbudí mě tak 10× za noc…mlíko nemá a nevyzaduje ho už asi měsíc a kousek.
Máte nějaký nápad jak ho" „zabarikádovat“ aby se nemohl otočit? Dávám před něj dva vcelku těžké plyšáky (ty do mikrovlnky na nahráti) jenže on se odstrka nohama a stejně nakonec otočí.
Všude jsem četla, že to děti dělají ze začátku, protože je to něco nového, ale tohle už trvá skoro 4 měsíce.
Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13003
13.7.20 06:26

Co kojící polštář jako mantinel?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
280
13.7.20 06:34

@lucynka25 mantinel má, ale když narazí na mantinel tak se otočí na druhou stranu a pokračuje dál v přetáčení :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
227
13.7.20 07:10

A umí se přetočit zpátky, že jo? To je fakt blbé, člověk by doufal, že dítě se s trochou pohybové zdatnosti v tomhle trochu osamostatní, co? Zkoušela jsi mu dát nějaký časový prostor, aby se otočil sám a přišel na to, že to umí a nepotřebuje asistenci? Má spací pytel nebo peřinu? Našemu v tom otáčení většinou brání peřina - nějak se tam zamotá a pak se vztekne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
280
13.7.20 07:15

@Bamace umí to zpět, teď to normálně dělal. Usnul tam a pak se otočil zpět a našel jinou polohu. Říkám, spí mizerně od začátku, pořád se mele, válí sudy ze strany na stranu, kolikrát se na hodinu vzbudí. Ale že se vrátilo tohle už je třešnička na dortu.. otočí se na břicho, napůl ho to probere a začne brečet. Já musím vstát, dát mu dudlika, upravit ho v posteli a pak alespoň nějak usne. dokud nezačne brečet nebo se budit tak ho nechávám ať si tam dělá co chce. Peřinu nemá jen velkou bavlněnou plinu. Bývá hned zpocený takže peřina nebyla ani v zimě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
227
13.7.20 07:21

Je fakt, že nám nějakou dobu dělal to, když se naučil stoupat, že se vzbudil, rozespaly postavil a kňoural, dokud jsme ho zase nepoložili… takže je to možná taková obměna toho točení na břicho… já se jednou sekla, že už ho pokládat nebudu, tak tam stál, já jsem se ani nehla a měla jsem zavřené oči, on si za chvíli lehl a postupem času to vymizelo, no…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
280
13.7.20 07:23

On pak jde na 4 a stoupnul by si kdybych ho nevzala no. Kdyby do teď spal normalne tak to klidně zkusím pár nocí, nechat ho…jenže teď na to asi nemám sílu už :nevim: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3263
13.7.20 07:47

Vydržet :lol: dcera to začala zničehonic dělat taky. Dávám okolo ní peřiny, polštáře.. Jak se naštve že se nemůže přetočit, a tak to začne vyhazovat.. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
445
13.7.20 07:50

Spací pytel?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1395
13.7.20 07:54

Nezkousela sis ho dát k sobe na noc do postele? Ja mam 17 měsíční dvojcata, vždycky když se něco nového naučili, tak taky blbli, znam to, o cem mluvíš. Ale už nekolik měsíců se taky dost válí a jeden extra, tak když nechci vstavat, tak si ho nechávám na manzelovo pulce postele a on se může roztahovat a oba se velmi dobře vyspime. Chápu, že si unavená a abych to drobet odlehcila-mysli na to, ze mivaji maminky dvojčátka i trojcatka a ty deti dělají to samé co tvoje mimi :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
111
13.7.20 08:00

U nás to bylo to samé trvalo to měsíc pak se to zase dalo do normálu :) je třeba to asi přetrpět ale trochu pomohlo dávat do postýlky kojící polštář malá neměla tolik prostoru a líp spala :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.7.20 08:26

Gratuluji, mám doma stejného poděsa. zombie smajlík :mrgreen: Nepomáhá nic. Spací pytel mu nebrání v ničem. Spí se mnou v posteli, budí se každou hodinu nebo dvě. Z jedné strany má podsedák z gauče, aby nespadl, z druhé strany dělám zarážku já. Když se otočí, řve. Když mu nejde se otočit, řve. Jako bonus se teď snaží lézt, takže mi obvykle ve tři, ve čtyři ráno ještě leze pryč. A řve. Já tedy kojím, takže dostane prso, aby se uklidnil a spí dál… Hodinu. Radu nemám. Neurol? Nebo sedativa pro mimino? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.7.20 08:28

A trvá to dlouho. Hodně dlouho. Od doby, co se začal točit na břicho, což už je dávno. Teď mu bude 9 měsíců. Akorát se to stupňuje. Dřív spával obvykle 3 hodinové intervaly. Otočit zpátky se umí. Na břiše neusne, to hned zvedá hlavu a plazí se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
280
13.7.20 08:32

Spací pytel nic, ten máme a akorát mu vadí, že se nemůže odkopat nohy..k sobě do postele ho dávam kolem 4 ráno, protože jinak by byl schopný už vstávat. (Stejně vstává v půl 6 nejdýl)
@Myšové mizerní přesně, Neurol :D syn se už staví, takže už se mi párkrát i postavil než mě vzbudil (ale to bylo v tom období kdy na břiše aspoň chvíli spal). Je to fakt mazec s nima :D 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama