Jak zabránit půjčce na mé jméno

18
13.12.19 13:48

Jak zabránit půjčce na mé jméno

Ahoj. Chci se informovat, jak lze jednoduše zabranit tomu, aby na mé jméno byla evidována půjčka, pochopitelně po splatnosti. Pokud někdo má k dispozici né osobní údaje (ne všechny). Poučte mě prosím ohledně obrany.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10853
13.12.19 13:53

@eorminna Asi tomu moc nerozumím, ale jak by si mohl vzít někdo půjčku na tvé jméno?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1228
13.12.19 13:53

Asi to chce vic informaci. Jake osobni udaje ma? Jak je ziskal? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8336
13.12.19 13:56

Řešit to s tou společnosti kde je vedena půjčka. Asi budeš muset prokázat, že si ji vzal na tebe někdo podvodem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
13.12.19 13:57

Jediné, co nemá je č. op, podpis, č. úctu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31288
13.12.19 13:59
@eorminna píše:
Jediné, co nemá je č. op, podpis, č. úctu

Na tvé jméno si snad nikdo půjčku vzít nemůže. Leda na falešné doklady. Jestli sis nikde nepůjčila, podej trestní oznámení :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
13.12.19 14:00

@eorminna někdo by musel mít tvoje doklady, nebo přístup do bankovnictví… Když se nad tím zamyslím, kamarádka má hypo společně s manželem a v bance ji osobně nikdy neviděli, prostě poslala několik výplatních pásek, ofocené doklady a bylo. Ale kdyby to někdo chtěl udělat, musel by jí nakrást dost osobních údajů. Slyšela jsem o případech, kdy někomu přišla žádost o splátku půjčky, kterou si někdo vzal na ztracené doklady, ale osobně jsem nikoho takového nepotkala. Moje rada: nedávat doklady nikomu, zvlášť zde na emiminu natolik oblíbeným slevičkám po „ověření registrace“ zasláním dokladů.

• Citovat
  • Nahlásit
8336
13.12.19 14:01

A ta půjčka už teda existuje? Je po splatnosti a tobě přišla upomínka nebo jak? Můžeš to nějak rozepsat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
13.12.19 14:03
@Russet píše:
Na tvé jméno si snad nikdo půjčku vzít nemůže. Leda na falešné doklady. Jestli sis nikde nepůjčila, podej trestní oznámení :nevim:

To doufám, doklady ztracený nebyly, ale myslím si, že u některých pochybných společností není ani kopie op potřeba. Mimochodem, zatím si na mě půjčku nikdo nevzal, ale jedná se mi o server Centrální evidence dlužníků. Jsou to podvodníci, mají másla na hlavě až až, prot se logicky obávám, aby mé OÚ nebyly z jejich strany zneužity v můj neprospěch :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1134
13.12.19 14:10

Já to taky nechápu, ale u nebankovních společností to prý jde klidně i na cizí občanku. Minulý týden jsem stála ve frontě na poště a asi 80ti letá paní tam ztratila občanku. Všichni pomáhali hledat, no nešla se, i její kabelku, kapsy. Tak paní na přepážce - u které si vybírala důchod na tu občanku, takže ji sto pro měla předtím - jí hned hnala vedle na policii, ať to nahlásí, aby si na nikdo nevzal půjčku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31288
13.12.19 14:11
@eorminna píše:
To doufám, doklady ztracený nebyly, ale myslím si, že u některých pochybných společností není ani kopie op potřeba. Mimochodem, zatím si na mě půjčku nikdo nevzal, ale jedná se mi o server Centrální evidence dlužníků. Jsou to podvodníci, mají másla na hlavě až až, prot se logicky obávám, aby mé OÚ nebyly z jejich strany zneužity v můj neprospěch :nevim:

Tak je snad nějaka ochrana osobních údajů. To by si na mě mohla vzít půjčku moje mzdová účetní nebo nadřízený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
13.12.19 14:13
@LennyL1 píše:
Já to taky nechápu, ale u nebankovních společností to prý jde klidně i na cizí občanku. Minulý týden jsem stála ve frontě na poště a asi 80ti letá paní tam ztratila občanku. Všichni pomáhali hledat, no nešla se, i její kabelku, kapsy. Tak paní na přepážce - u které si vybírala důchod na tu občanku, takže ji sto pro měla předtím - jí hned hnala vedle na policii, ať to nahlásí, aby si na nikdo nevzal půjčku.

Jak říkám, op mám pořád u sebe, neztracený, nezneužitý, jde mi o to, zda není možné zneužít i když ty údaje z op nejsou kompletní. Zatím se nic neděje, jde mi o preventivní operační :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31288
13.12.19 14:23
@eorminna píše:
Jak říkám, op mám pořád u sebe, neztracený, nezneužitý, jde mi o to, zda není možné zneužít i když ty údaje z op nejsou kompletní. Zatím se nic neděje, jde mi o preventivní operační :oops:

Ne, tak jednoduché to není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
13.12.19 14:25
@Russet píše:
Ne, tak jednoduché to není.

Tím myslíš v můj prospěch a jejich neprospěch, rozumím tomu dobře :potlesk: :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31288
13.12.19 14:39
@eorminna píše:
Tím myslíš v můj prospěch a jejich neprospěch, rozumím tomu dobře :potlesk: :potlesk:

Jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat