Jak zabránit vzniku oparu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Elvinerha
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 08.03.17 13:20
Jak zabránit vzniku oparu

Ahoj, máte něco osvědčeného jak zabránit vzniku oparu? Naštěstí jsem ho neměla už od prvního trimestru, ale bojím se, že se objeví, aby ho malá nechytla, nedej bože aby se neobjevil zrovna ve chvíli kdy by měla mít nějaké očkování.
Beru stále mamavit, tak snad to má trochu účinek na imunitu, občas když mě svědí ret, tak to potřu herpesinem.
Zajímá mě ale něco, co bych mohla užívat dlouhodobě. Máte zkušenost například s nějakým balzámem na rty proti oparům?
Případně nějaké tabletky, co by se daly zobat dlouhodobě?

Reakce:

paandatko
Ukecaná baba ;) 1195 příspěvků 4 inzeráty 08.03.17 13:26

Jen chci napsat, na opary jsem trpela hodne. Kazde jaro, zimu jsem minimalne jeden mela.
Od tehotenstvi se tadny neobjevil, jsem pres dva roky po porodu.
Tukam :)

Elvinerha
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 08.03.17 13:28

Já jsem v prvním trimestru měla asi tři :( nevím jestli to souvisí s tím, že potom jsem začala brát ten mamavit, ale od té doby se mi neobjevil, ale mám hrůzu, že nějaký vyraší. Vždycky se mi udělal bez varování přes noc. :zed:

svatecnice
Kelišová 6014 příspěvků 08.03.17 13:33

@Elvinerha já na ně trpím taky dost. V těhotenství snad třikrát, potírala jsem jen Tea Tree olejem, vysušil. Kvůli starší jsem si ty nejrozjetejsi lepila compeed náplastmi. Myslím ale, že ten Tea Tree to dost zabrzdil, hned jsem si i dala víc vitamínů, céčko, multak, ovoce.

Maja1984
Stálice 87 příspěvků 08.03.17 14:04

Pomáhají béčka, takže mamavit je dobrá volba. Já měla v šestinedělí pořád, přidala jsem k mamavitu ještě b komplex a zlepšilo se to. Mažu to Tea tree oil, když mám tak nosím roušku a používám desinfekční gel na ruce. Zkusila jsem vše možné, ale stres a únava dělají své.

LKL
Zasloužilá kecalka 921 příspěvků 08.03.17 15:23

@Elvinerha

Ja mam opary neustale, uz od detstvi. Na kazdou vetsi akci jsem sla s touhle hruzou na obliceji - maturitni ples, venecek v tanecnich, cokoliv. Po puberte to trosku povolilo, v zime horsi, v lete lepsi. Spoustec je cokoliv, stres, jakakoli viroza, pretazeni atd. Kdyz ma kdokoli okolo mne rymu, ja misto rymy chytnu opar, totez s teplotou / horeckou.

Vyzkouseno vse (masticky - zovirax, herpesin, aciclovir, vectavir, oparen, kosmik atd - nepomaha mi zadna, vitaminove doplnky - B, E, pivovarske kvasnice, zensen atd, opet zadny pozorovatelny rozdil). z naplasti mi lepi jen Compeed, ostatni mi nevydrzi ani par hodin nebo se vubec neprilepi. Ten sice nic nevyleci, ale pri vcasnem nalepeni se dal nerozleze a da se pres nej dat makeup. doba hojeni stejna jako bez. kdyz citim ze to na mne leze a potrebuju to jen pozdrzet / odlozit, zabira mi rhus toxicodendron 5ch - dokud beru, opar nevyleze, jakmile prestanu, vyrasi. tea tree, zinek apod opet nezabira.

vyvinula jsem si nasledujici zpusob „osetreni“ po kterem se mi to zhoji nejrychleji - dokud bublaji nove puchyrky tak co nejvice lihovat (vysusi se), pak den dva compeed naplast, pak hodne mastit.

kamaradka co to mela stejne desny jako ja si nechala napsat isopronosine a mela vyrazne snizenou frekvenci oparu cca 2-3 roky, pak se ji to vratilo do vychoziho stavu.

pokud nekdo napise nejaky novy tip tak budu dost vdecna…

nostress
Extra třída :D 13393 příspěvků 08.03.17 19:49

Ihned v začátku nanést zubní pastu, ještě lépe gel/je průhledný/, takže z kosmetického hlediska přijatelnější. Pak ještě pomáhá natírat opar propolisovou tinkturou, pokud teda nemáte alergii na včelí produkty.Na posílení imunity je dobrá Echinacea.

Uživatel je onlineMalaga
Generální žvanilka 24690 příspěvků 08.03.17 19:56

@Elvinerha tak opar je už projev…takže spíš než balzám na rty nějaké imunoglukany

Mondousek
Kecalka 187 příspěvků 08.03.17 20:07

Já si koupila jako prevenci Eva Balzám na rty medový. Je proti oparům a přírodní.

Z.jev
Závislačka 3196 příspěvků 08.03.17 20:28

@Elvinerha vitamin B, což bude i v tom mamavitu. Jinak pokud už bys opar měla, tak náplast na opar compeed, zabrání přenosu

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Připravená kampaň, říká Babiš. Vysvětlil, jak je to s občanstvím syna a cestou na Krym

Premiér Andrej Babiš se znovu vyjádřil ke kauze Čapí hnízdo, která po... číst dále >

Muchlovačka dne: Modelka Němcová div nevytrhla tajemnému fešákovi jazyk

Slavná česká topmodelka Petra Němcová (39) si v současné chvíli užívá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >