Jak zabránit žlutým skvrnám na oblečení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alpaca
Nováček 2 příspěvky 03.03.17 08:07
Jak zabránit žlutým skvrnám na oblečení?

Ahoj holky! Jdu si pro radu, kamarádka mi schovávala oblečení po dětech (bylo to tam tak 5 let) a když to teď vytáhla tak tam byly ty žluté skvrny a ani nešly vyprat. Měla to normálně v papírové krabici ve skříni. Teď si chci po prvním miminku toho taky spoustu schovat a byla by opravdu škoda, kdyby se to zničilo. Nemáte nějaký tip jak skladovat? Není na to nějaká vychytávka? Moc děkuji. :hug:

Reakce:

barbuchablond
Zasloužilá kecalka 960 příspěvků 03.03.17 08:19

Asi pořádně vyprat? Já měla od mamky 30 let staré oblečky po nás a nic jim nebylo. Jen na zavinovačce byly skvrny, které nejdou vyprat.
Teď budu vytahovat věci uskladněné 2 roky, tak jsme zvědavá, jak dopadly. :lol:

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1711 příspěvků 03.03.17 08:20

Ja mam taky podedene oblečení stejne slouhou dobu a zadne skvrny na tom nemam. Bud na to nekdo jodil bobek, nebo tam neco prosaklo, nebo to bylo spatne vyprane. Skladuju ve vakuovych pytlich. Jinak to zkuste preprav ve slabem roztoku amoniaku (čpavek ), ale silene to smrdi.

ugluk
Hvězda diskuse 43079 příspěvků 03.03.17 08:39

Ty bile na to trpi, pokud tam predtim byly nejake lbe skvrny (mrkev apod.). Clovek ulozi do krabice snehobile oblecky bez poskvrnky a casem prestanou pusobit opticke rozjasnovace v prasku a ty skvrny se proste znovu objevi a uz nejdou vyprat. To neni spatnym pranim ani skladovanim. Osobne se snazim, aby mi ty skvrny spis nez zazracne praci prasky vytahlo slunicko, takove se uz neobjevuji.

Káťa19
Kelišová 7359 příspěvků 20 inzerátů 03.03.17 08:42

Me se taky prave udelaly skvrny na bilem obleceni, mela jsem to rok a pul ve skrini. :( a to jsem poctive prepirala zlucovym mydlem kazdou skvrnu… :?

Lambisko
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 03.03.17 09:07

Taky jsem to tak mela, pomohlo az vyprat a nechat uschnout na slunicku :/ ale nezmizelo vsechno.

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2232 příspěvků 03.03.17 09:36

Žluté skvrny na oblečení dělá hlavně Lovela a Batole. Pokud budeš používat Ariel Sensitiv nebo Persil Sensitiv, tak ty to nedělají. Nevím proč, ale je to tak. A já teda ještě před používáním pro druhé jsem to namočila do nějakého eco běliče na 24 hodin a pak vyprala a bodýčka jako nový.

A hlavně ne jen do krabice, ale taky do igelitu.

nani77
Kecalka 411 příspěvků 03.03.17 10:43

Někdo tvrdí, že žluté skvrny dělá aviváž, ale já jsem vytahovala cca 2 roky uskladněné prádlo pro malé (v igelitovém pytli v papírové krabici na teplé půdě), všechno prané v aviváži, a dobré, bez fleků.
Zkus to namočit do Vanishe a potom pořádně vyprat s předpírkou (do hlavního praní bych také přidala Vanish). Pořádně vymáchat, mělo by to zabrat. Mně Vanish vždycky pomohl, i na mrkvičky aj.

Marfuscha
Ukecaná baba ;) 1399 příspěvků 03.03.17 12:57

@Janina81 Já peru jen v Persilu sensitiv a skvrny jsem na uskladněným oblečení měla taky. Ale jen na těch věcech pro hodně malé miminko, dokud bylo pravidelně mazané olejíčkem. Prostě se do toho vsákl a i když jsem uskladňovala vyprané a bylo to v igelitu, tak za necelé dva roky zežloutlo. Většinu jsem zachránila-pomohlo opakované praní a jak píšou holky výš, zázraky dělá usušení na sluníčku. Je to loterie, buď zežloutne nebo ne :lol:

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2232 příspěvků 03.03.17 13:41

@Marfuscha
Vidíš a já byla přesvědčená, že je to Lovelou.

Já bělila tímhle https://www.branakdetem.cz/…sek-puer.htm
Nechala jsem to namočené skoro 24 hodin a bylo to super.

Katcha
Ukecaná baba ;) 2247 příspěvků 03.03.17 13:53

Taky jsem dostala od kamarádky věci po dětech a byly flekaté přestože ukládala na 100% čisté. Myslím, že je to od všelijakého mazání a praní v šetrných prostředcích. Takže jsem namočila do Vanishe, vyprala na 60 v Arielu a bylo krásně čisté. Sušení na slunci zlikviduje poslední zbytky. Ty nejmenší věcičky jsem pak ještě vyprala v miminkovském prášku.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Nejodvážnější národní kroj všech dob? V tomhle poletí Šteflíčková na Miss Universe!

Pokud Lea Šteflíčková na nadcházející Miss Universe nenadchne svou krásou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >