Jak zachovat důstojnost konce vztahu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.18 23:46
jak zachovat důstojnost konce vztahu?

Zdravím. Asi to znáte, konce vztahu nebývají většinou moc pěkné a příjemné, ale teď mě štve jedna věc. S chlapem jsme spolu 3 roky žili, řekla bych, že je hodně na co vzpomínat - pěkného. Ale samozřejmě byly i problémy, které jsme nedokázali vyřešit - podobná povaha, on urážlivec, komunikace při vážnějších problémech z jeho strany 0. Naposled jsme se pohádali a já v hádce (neskutečně překročil mé hranice). Nikdy se za nic neomluvil, vlastně ani nechci řešit, proč jsme se rozešli. Spíš že jsem mu nějakou dobu psala, že mě mrzí tato situace, co mi vadí a jestli si promluvíme (o tom, že oba musíme pracovat na vztahu) - odepsal, že pracovat na tom chce. Na pár dnů bylo však vše jinak. Konverzace začla z jeho strany, že mě ani nepozdravil a ať mu oznámím, kdo si hledá byt a ať se domluvíme na podrobnostech. Víte, neštve mě zpětně to, že jsme od sebe - už jsem přestěhovaná, ale to, jak to skončilo. Z jeho strany ignor, přišlo mi, že je mu to jedno. Když jsem odcházela, řekla jsem, že mě to mrzí jak to vše dopadlo, on nereagoval, ignorace. Nebyl doma když jsem se stěhovala, nechala mu tam vzkaz, že mu za vše děkuji. Chtěla jsem z toho vyjít trochu v lepším světle. Jak to máte s rozchody vy? Mrzí mě, když s někým strávím kus života, během nějakého období se vše změní a člověk vás ani nepozdraví na ulici. Myslíte, že jsem s tím vzkazem udělala dobře?

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.18 23:56

omlouvám se - v hádce jsem se s ním rozešla*

P4ja
Kelišová 7142 příspěvků 1 inzerát 29.12.18 00:07

Tak rozešla ses s ním, tak na to hodil bobek. Nepřekvapilo mě to. Málokterý chlap chce dobrovolně řešit takovéhle věci i ve vztahu, natož někde, kde ví, že je konec… Spíš mě překvapuje, že jsi to ještě chtěla řešit, když jsi to ukončila.

Bubla_Bučková
Závislačka 4504 příspěvků 29.12.18 00:08

No jo… A co bys jako chtěla, scházet se na kafíčka, psát si párkrát měsíčně jak se kdo má a nextce tvrdit, jak mezi vámi nic není.. No jdi mi z dílny :lol: Udělala si to dobře a vůbec nevím kde si vzala, že by mu to mělo být líto a bla bla… Rozchod, konec, zapomenout, nechat být a jít dál :kytka:

Janli
Kelišová 6844 příspěvků 29.12.18 00:08

Udělala jsi dobře. Chtěla by jsi snad takhle žít celý život? Já jsem se s manželem rozešla 3×. Poprvé na týden, podruhé na rok a potřetí na 4 roky - to jsme měli za sebou tři roky společného života a zrekonstruovaný dům. Vždycky jsme spolu při rozchodu komunikovali ve vší slušnosti, nikdy jsme si nenadávali, neřekli křivé slovo. Uražená ješitnost byla z obou stran, ale vážili jsme si jeden druhého natolik, že jsme to chtěli zvládnout. Díky tomu jsme se taky k sobě dokázali vrátit a dneska máme dvě děti. Ve chvíli, kdy se s tím člověkem rozcházíš se ukáže jeho charakter, už nemá potřebu se jakkoliv přetvařovat, pak teprve poznáš koho jsi měla roky vedle sebe.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.18 00:15

@Janli Ano, děkuji za příspěvek. Také to tak vnímám. Viděla jsem, jak byl úžasný, když bylo vše v pořádku. Nastal problém a úplně se změnil a nepoznávala jsem jej. Pořád však vzpomínám na to krásné, co jsme zažili.

Pro ostatní: ne, nečekám, že půjdem na kafíčka, nejsme v kontaktu - vůbec v žádném a ani jsem nenavrhla, ať jsme přátelé. Ale trochu mě mrzí fakt, že nedokázal ani říct, že jej to mrzí nebo že třeba taky děkuje, protože já mám za co děkovat a určitě by se mnou celou tu dobu nebyl, kdybych byla tak hrozná. Ale myslím, že je to prostě jen mužské ego a že by se tím „shodil“ :nevim:

Ou
Kelišová 5848 příspěvků 29.12.18 00:17

Pokud vám ten vzkaz pomohl s uzavíráním, tak jste udělala dobře. Pokud on na to reaguje jako magor, tak vám to alespoň pomůže odstřihnout se a připravit se na další etapu života.

Zvládáte to celkem úspěšně.

A upřímně - lidé co se hned po rozchodu pokouší být rozumní a kamarádi se většinou trápí daleko déle, než lidi co se prostě přestanou kontaktovat. Ona se líp hojí jedna ostrá, čistá řezná rána, než když něco neustále utloukáte tupým předmětem a tváříte se že jste racionální a konstruktivní.

Mimochodem - bez fáze upřímného naštvání se na toho druhého se málokdy podaří ukončené vztahy vážně uzavřít a dočistit. Bez toho vzteku se blbě odpouští a smiřuje. Aby někdo mohl dostat milost, musí být nejdřív odsouzen.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >