Reklama

Jak zachránit těsto na perníčky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Levandule121
Ukecaná baba ;) 2460 příspěvků 25.03.18 13:29
Jak zachránit těsto na perníčky? Moc mléka.

Ahoj holky, chtěla jsem dělat s dětmi perníčky - tento recept:
Ingredience:

300 g máslo
300 g med
1 lžička anýz
1 lžička drcený hřebíček
1 lžíce kakao
300 g cukr moučka
1 lžička mletá skořice
2 lžičky soda bikarbona
4 ks vejce
100 ml mléko
1 lžička badyán
800 g hladká mouka

Z bílků se dělá sníh.

Bohužel jsem dala omylem 150 ml mléka a je to tekuté skoro jako na litý perník. Přitom je to těsta jako pro armádu, přidávat ještě půl dávky se mi nechce. Myslíte, že těsto v lednici ztuhne a vyschne nebo mám přidat mouku - ale potom co soda atd.? Jsem z toho špatná.

díky za rady.

Reklama

Reakce:

Heivka
Závislačka 2970 příspěvků 25.03.18 13:44

Nalít těsto buď do hodně hustého cedníku a lehce propasírovat nebo nalít do utěrky a lehce vyždímat.

aiwwa
Neúnavná pisatelka 15955 příspěvků 25.03.18 13:44

Tak mě jedině napadá to upéct na plechu a pak z toho ty tvary co chceš mít vykrájet. ale to jsi asi slyšet nechtěla. 800 g mouky je teda dost na to ještě přisypávat. jedině mě napadlo dát hrubou moukou nebo krupici, ta by to možná lépe zahustila, ale aby to pak nebylo hnusný…

lucynka25
Kelišová 7116 příspěvků 2 inzeráty 25.03.18 13:44

@Levandule121 ježiš to je opravdu mooooc perníčků z 800g mouky 8o
Jak zachránit nevím, ale já bych přidala teda ještě poloviční dávku (na 1200g mouky), aby to bylo jak má být a cukroví zamrazila, nebo odebrat polovinu na litý perník a polovinu ještě přidat do receptu dle návodu a mít perníčky a perník.
Zamrazit těsto jsem nezkoušela, tak nevím.

Karleon
Kelišová 5276 příspěvků 25.03.18 13:44

Přidala bych trochu mouky s kakaem a sodou a snad to bude držet.

aiwwa
Neúnavná pisatelka 15955 příspěvků 25.03.18 13:47

Nebo přidat mouku a rozdělit se se sousedkou :lol:

Helileli
Závislačka 2764 příspěvků 25.03.18 13:50

Moje zkušenost je, že těsto na perníčky poměrně dlouho vydrží v lednici. Takže bych do těsta dodala ingredience tak, aby z toho bylo 1,5 dávky, půlku bych zabalila do fólie, dala do lednice a za pár dnů, až se budou děti nudit, tak jen vytáhnout, rozvádět a můžou vykrajovat ;) Hotové perníčky vydrží klidně dva měsíce, to bych se nebála, že se to nesni ;)

Monchichik
Závislačka 4145 příspěvků 25.03.18 13:51

50ml navíc ti přece neudělá až tak řídké těsto :think:, přidala bych trochu mouky, kakaa a uvidíš

Příspěvek upraven 25.03.18 v 13:53

Tableta
Závislačka 3964 příspěvků 25.03.18 13:52

Přidala bych na 1,5 a část dala do mrazáku

Levandule121
Ukecaná baba ;) 2460 příspěvků 25.03.18 15:44
@Monchichik píše:
50ml navíc ti přece neudělá až tak řídké těsto :think:, přidala bych trochu mouky, kakaa a uvidíšPříspěvek upraven 25.03.18 v 13:53

Díky, holky. No právě, je divné, že je to tak tekuté. Teď v lednici to trochu zatuhli, tak na to mrknu. Já právě dělala původně jen poloviční porci a už jsem jednou tolik přidala (takže teď už je tam víc, než 1 máslo a 800 g mouky).

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Gondík, Měcháček a Hanuš ve hře Zkurvení havlisti: Nazí muži, co rozumí všemu

Kouzelná komedie o třech mužích, kteří rozumí všemu. Přesně tak mluví tvůrci... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama