Jak začíná porod?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

DaviAn
Nováček 7 příspěvků 24.11.17 11:03
Jak začíná vlastně porod?

Dobrý den, chci se zeptat, jak u vás vlastně začal porod? Jsem 31tt a doufám, že se mýlím. Předevčírem u Dr. Krátký čípek 21mm den před tím dost stresova situace, nedostatek spanku… Včera stresova situace, dost velké poslicky a opar, přímo uprostřed rtů. Dnes druhý opar, malá hrozně tlačí na kyčle a průjem. Zatku zatím mám. Tak doufám… Někde jsem četla, že zrovna prujmem tohle všechno začíná q na miminko je ještě brzy :(

Přečtěte si článek: Jak poznám, že rodím?

Reakce:

Popokatepetla
Závislačka 3180 příspěvků 24.11.17 11:07

Jestli jsi v 31tt a něco se ti nezdá, zajeď si raději do porodnice. Je to opravdu brzy, raději zbytečně než něco zanedbat. držím palce :kytka:

Icestar
Závislačka 4219 příspěvků 1 inzerát 24.11.17 11:09

@DaviAn Průjem patří mezi průvodní jevy, tělo se vyčistí před porodem. Současně je ale průjem průvodním jevem miliardy virových onemocnění, třeba i chřipky. Opar tomu nasvědčuje, že se tělo potýká s nějakým sajrajtem.
Rozbíhající porod poznáš podle zpravidelňujících se sílících kontrakcí, které nezaženeš ve vaně a bolí tak, že se musíš zastavit a prodýchávat

MaminkaLucka
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 24.11.17 11:20

Průjem jsem neměla ani u jednoho z tři porodů.
Začínalo mi to bolestmi v podbřišku.

Helca729
Kecalka 359 příspěvků 24.11.17 11:24

Měla jsem teď také průjem a na rtech se mi vyrazil opar, zřejmě " něco ve vzduchu". Podotýkám, že těhotná nejsem..

mag12
Kecalka 331 příspěvků 24.11.17 11:25
@Popokatepetla píše:
Jestli jsi v 31tt a něco se ti nezdá, zajeď si raději do porodnice. Je to opravdu brzy, raději zbytečně než něco zanedbat. držím palce :kytka:

Souhlasím. Radši bych jela do porodnice, pokud by se porod rozjížděl, pokusí se jej zastavit, pripadne ti podaji kortikoidy na dovyvinutí plic. Jinak na opary by ti dali roušku, novorozenec by se fakt nemel nakazit herpetickym onemocněním. Ke tvé otázce, prvni porod mi klasicky praskla voda, druhy se rozjel po Hamiltonu (přenášela jsem). Přeji at mimco jeste počká. :kytka:

Uživatel je onlineJana206
Nadpozemská drbna 26540 příspěvků 24.11.17 11:31

Tak já jsem vlivem snížené imunity trpěla na opary pouze v těhotenství a šestinedělí, už několikrát, jindy je neznám. Nikdy mi roušku nedávali a děti jsou zdravé. Toto neplatí o obyčejném oparu na rtu, ale spí o pásovém oparu nebo kdyby měla matka herpetickou stomatitidu.

Zakladatelko, spíš bych to u Tebe viděla na nějakou virozu, lítá to teď všude, ale pokud se Ti něco nezdá, zajeď na kontrolu. Porod může začít odtokem vody nebo pravidelnými kontrakcemi. V tomto týdnu by museli ještě podat léky na dozrání plic miminka.

mag12
Kecalka 331 příspěvků 24.11.17 11:44

@Jana206 Byla jsem u Apolinare na pokoji s maminkou, ktera měla opar na rtu a dost to tam řešili, při kojeni musela mít roušku, dokonce ji pry při příjmu kontrolovali, jestli uz je opar zahojeny :nevim:.

iiiv
Extra třída :D 10974 příspěvků 24.11.17 11:54

No já neměla kontrakce pravidelný, ale za to jsem měla průjem a později, když jsem se začala otvírat tak jsem krvácela, u druhého jsem měla alespoň pravidelné kontrakce a pomaličku mi odtékala plodová voda. Jinak průjem a krvácení.
takže jestli se ti něco nezdá, neváhala bych a jela do porodnice

Envie 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.17 12:23

Oparu jsem mela plnou pusu kdyz jsem rodila. V porodnici byli zdeseni, ale rousku jak je tu zmunovany mi nedali. Mimco od tebe ma protilatky, takze jej nechytne. Jinak byt tebou bych jela se nechat zkontrolovat. Prujem je na zacatku snad 90% porodu (to neni statistika to je muj osobni pohled co mam vypozorovane od okoli). A pokud mas zkraceny cipek, tak bych se teochu bala.

Envie 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.17 12:25

Blbe jsem se vyjadrila. Byli zdeseni ze me, rikali ze su chudak rodit s takovou pusou, ale ne zdeseni z prenosu na mimco.

Lerista
Ukecaná baba ;) 1405 příspěvků 24.11.17 12:34

U mě porod začal přesně na termín takovým lupnutím v břiše. Do té doby vůbec nic, žádné poslíčky, prostě nic. Pak to lupnutí a dcera byla za 4 hodiny na světě. Ale takhle brzy? To bych raději jela do porodnice na kontrolu.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >