Reklama

Jak začínají roupy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 26.02.09 21:40
jak začínají roupy??

Ahoj, nedá mi to a musím se Vás zeptat. Já blázen do čistoty a sterilního prostředí mám strach, že náš tříletý syn začíná mít roupy :cry: :cry: . Dnes po kakaní jsem mu koukla na stolici a v ní měl bílé krupičky, ale žádne hýbající se ocásky. Tak mě napadlo, zda to jsou larvy, nebo nakladená vajíčka :roll: . No vubec netušim, ale nikdy to neměl až dnes. Kaka do nočníku a včera to tam neměl. Jaká je šance, že se roupy vyskytují ve školkách? Ještě vši a mužu se jit klouzat :cry: :roll: V zadečku se nedrbe a jsem z toho opravdu na nervy :roll: :cry:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 26.02.09 22:58

Děti odčervi, kup preventivně něco na vši a dej si panáka ;)

Promiň, dělám si bohapustou srandu, jen jsem si představila jak stojíš nad tím nočníkem… Roupy, vši a podobné radosti k dětem patří…

L.

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 26.02.09 23:10

:lol: To je fakt, ale já přemýšlím, jak se asi hýbou na prostěradle… no jsem blázen do čistoty :lol: . Jéjda, já se z toho zblázním. Hlavou mi prolétaji mikroby, viry, houby, plísně, bakterie… nemá někdo číslo na psychologa??

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 26.02.09 23:19

A hlavně by se dětem nemělo zakazovat chovat si nějaké to domácí zvířátko 8) .

Roup dětský - úplně mě přepadla nostalgie, jak jsem se vrátila ve vzpomínkách :lol: .
Roupi se snad ovšem vyskytují v jídle, ne?

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.09 23:21

A neměli k jídlu rýži? Mě už se taky stalo že to malý nějak špatně strávil. J*

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 26.02.09 23:26

No, představa je to fakt hnusná, to uznávám. Fakt malého odčervi, sourozence možná raději taky - a doporučuje se více zeleniny a vlákniny, omezit rafinovaný cukr a dodat laktobacilus. Roupy kolují jen mezi lidmi, zvířata se na jejich přenosu nepodílí.

Pokud se malý neškrábe, nejspíš je nemá - takže pokud ho nechceš odčervit preventivně, dej jeho stolici na rozbor. Nevím jak u dětí, u psů se shromažďují vzorky z několika dní - například do zavařovačky nebo do plastové krabičky. Je ideální roční doba, dají se skladovat v chladu venku…

My teď řešíme jiný problém, Eli nám chodí na granule… Miluje je a já šílím. Bere i psí i kočičí, ale raději má ty méně kvalitní… Uaaaaaaauuuu!!! Já vím, že jsou zdravotně nezávadné, starší holky je braly taky, ale jen chvilku, Eluši to drží už hodně dlouho. Co jsou proti tomu roupy, ne?

L.

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 26.02.09 23:35

Hele, jak to je - jsou to roupi nebo roupy?

L.

jirabobes
Neúnavná pisatelka 19170 příspěvků 26.02.09 23:40

Ahoj
Tak napřed roupy.......roup dětský trápí hlavně v noci.To by prcek špatně spal.To samička veleze na kraj konečníku a kolem klade vajíčka…vajíčka v hovínku nepostřehneš......a to svědí.Ani škrábat se nemusí.Nám Gabka v noci brečela,že ji bolí dupka. Kuba je neměl,já taky ne,manžel nevím a Raďulka je měl taky.A „chytnou“ to děti kdekoliv.Stačí,když venku na cokoliv sáhnou a bude tam vajíčko roupa a pak se nají nebo střčí ruku do pusy. :roll: Já mám hrůzu ze všeho co se hemží a co považuju za nechutné(nítěn­ky,vši,roupy brrr,klíšťata,švá­by,štěnice...­.........) No bylo to pro mě peklo.Naštěstí ty tabletky na ty roupy zabírají rychle.Brrrrr.

A teď granule......nám všechny děti baštily granule.Kočičí­.A jsou v pohodě. :wink: Ale ti sterší jen chvilku a byl klid.Nejdříve jsme měli Kitekat a teď máme nějaké zdravotní proti močovým kamenům. :lol: Radečka to drží nejdýl.Tak hned jak vztaneme,odklízíme granule pryč a číča je bez bašty (teda pokud si nevyskočí na sporák nebo na linku.....ale tam nesmí a ještě jsem ji tam nenačapala) a hned jak jdeme ven nebo jde Ráďa spát,dáváme misku na místo. Jen voda je pořád na zemi a pořád odháníme od ní prcka.Ti dva starší se nečabrali.

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 26.02.09 23:50
jirabobes píše:
Ahoj
Tak napřed roupy.......roup dětský trápí hlavně v noci.To by prcek špatně spal.To samička veleze na kraj konečníku a kolem klade vajíčka…vajíčka v hovínku nepostřehneš......a to svědí.Ani škrábat se nemusí.Nám Gabka v noci brečela,že ji bolí dupka. Kuba je neměl,já taky ne,manžel nevím a Raďulka je měl taky.A „chytnou“ to děti kdekoliv.Stačí,když venku na cokoliv sáhnou a bude tam vajíčko roupa a pak se nají nebo střčí ruku do pusy. :roll: Já mám hrůzu ze všeho co se hemží a co považuju za nechutné(nítěn­ky,vši,roupy brrr,klíšťata,švá­by,štěnice...­.........) No bylo to pro mě peklo.Naštěstí ty tabletky na ty roupy zabírají rychle.Brrrrr.A teď granule......nám všechny děti baštily granule.Kočičí­.A jsou v .pohodě. :wink: Ale ti sterší jen chvilku a byl klid.Nejdříve jsme měli Kitekat a teď máme nějaké zdravotní proti močovým kamenům. :lol: Radečka to drží nejdýl.Tak hned jak vztaneme,odklízíme granule pryč a číča je bez bašty (teda pokud si nevyskočí na sporák nebo na linku.....ale tam nesmí a ještě jsem ji tam nenačapala) a hned jak jdeme ven nebo jde Ráďa spát,dáváme misku na místo. Jen voda je pořád na zemi a pořád odháníme od ní prcka.Ti dva starší se nečabrali.

Jenže Eluši je už rok a půl!!! A už na ně chodí fikaně tak, abysme to neviděli. A najde si je všude. To je to, co mě štve - přece je to hnusnýýýýýý. A ve vodě se čabrá taky - posledních několik dní zjistila, že voda je i záchodě. Užíváme si.

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 26.02.09 23:51

Lesino - právě jsem si říkala, že asi píšu blbost, že? Ale že by roup byl neživotný… chudák malý :P . Vždyť se tak živě vrtí :lol: .

Jak se odčervuje? Sím sím.

EDIT: Ale vygooglila jsem toto, tak zas nejsem chytrá
 http://www.pravidla.cz/hledej.php?…

Můžem říkat hlísti :lol: .

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 26.02.09 23:58
Len-til-kah píše:
Lesino - právě jsem si říkala, že asi píšu blbost, že? Ale že by roup byl neživotný… chudák malý :P . Vždyť se tak živě vrtí :lol: .Jak se odčervuje? Sím sím.

Stejně jako psa - narveš do dítěte tabletu, nejlíp celou. A za dva týdny znovu.

A roup dle pravidel: http://www.pravidla.cz/hledej.php?… - průser je, že jsem v pravidlech nikdy neuměla hledat, takže kdyby to tam bylo svahilsky, vyšlo by to skoro nastejno… Jsem zvyklá na jiné definice ;)

L.

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 27.02.09 00:02

Já to mezitím editovala. Moc se mi ta pravdila ale nezdají. Co to jako je - skřoupat?

Psy právě nevedem. Nám říkala přírodopisářka, že vyšpulit zadek a vytahovat pinzetou 8O .

Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 27.02.09 05:26

Tento problém s roupy jsme řešili vloni koncem (vlastně předloni prosinec 2007), já matka všímavá, když byla Eli doma, nechodila do školky, tak jsme ji dupku utírali my a ona i přes to chodila a neustále se škrábala a škrábala. Tak jsme od dr vyfásli sklíčko s lepící páskou, ráno po probuzení se páska lepne na konečník, přilípne na sklíčko a zanese dr. My jsme tam neviděli pouhým okem nic, le prý měla roupy. Takže tabletky, odčervit a když jsem to šla říct do školky, tak mi ředitelka moc děkovala, že řekne uklízečkám o větší desinfekci v dané třídě, ale co z toho, když se děti v poledne na spaní stěhovaly do jiných tříd, kde spávaly v cizích peřinách (to jsem ji také řekla). Říkala, že dnes vlastně je na zodpovědnosti rodičů, jestli tooznámí nebo ne, kdysi za „komára“ přišla sestra ze střediska, všehy děti dostaly sirup, za 14 dní znova a bylo po problému. Doma jsme do Eli ládovali česnek, bylo to u nás, jak prevence proti upírům, ale je to za námi.

jirabobes
Neúnavná pisatelka 19170 příspěvků 27.02.09 08:26
Lesina píše:
jirabobes píše:
Ahoj
Tak napřed roupy.......roup dětský trápí hlavně v noci.To by prcek špatně spal.To samička veleze na kraj konečníku a kolem klade vajíčka…vajíčka v hovínku nepostřehneš......a to svědí.Ani škrábat se nemusí.Nám Gabka v noci brečela,že ji bolí dupka. Kuba je neměl,já taky ne,manžel nevím a Raďulka je měl taky.A „chytnou“ to děti kdekoliv.Stačí,když venku na cokoliv sáhnou a bude tam vajíčko roupa a pak se nají nebo střčí ruku do pusy. :roll: Já mám hrůzu ze všeho co se hemží a co považuju za nechutné(nítěn­ky,vši,roupy brrr,klíšťata,švá­by,štěnice...­.........) No bylo to pro mě peklo.Naštěstí ty tabletky na ty roupy zabírají rychle.Brrrrr.A teď granule......nám všechny děti baštily granule.Kočičí­.A jsou v .pohodě. :wink: Ale ti sterší jen chvilku a byl klid.Nejdříve jsme měli Kitekat a teď máme nějaké zdravotní proti močovým kamenům. :lol: Radečka to drží nejdýl.Tak hned jak vztaneme,odklízíme granule pryč a číča je bez bašty (teda pokud si nevyskočí na sporák nebo na linku.....ale tam nesmí a ještě jsem ji tam nenačapala) a hned jak jdeme ven nebo jde Ráďa spát,dáváme misku na místo. Jen voda je pořád na zemi a pořád odháníme od ní prcka.Ti dva starší se nečabrali.
Jenže Eluši je už rok a půl!!! A už na ně chodí fikaně tak, abysme to neviděli. A najde si je všude. To je to, co mě štve - přece je to hnusnýýýýýý. A ve vodě se čabrá taky - posledních několik dní zjistila, že voda je i záchodě. Užíváme si.

Voda na záchodě.Bléééé.Eli si umí otevřít dveře sama? Radeček naštěstí ještě nedosáhne. (úlevouoddychu­jícísmajlík)
Pokud už dosáhne na kliku,tak je tu každá rada drahá,ale pokud ne,tak bych krmení zavřela někam kam nechodí a zvířátka by baštila na příděl.

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.09 09:10

Jestli to jsou jen malé krupičky, někde jsem četla, že to může být údajně nějaký nestrávený tuk. Petra

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Rytmus a jeho nové hnízdečko: Luxusní bungalov objevil úplnou náhodou

„Miluju život a jeho plány,“ vyznal se Patrik Vrbovský (41) alias Rytmus.... číst dále >

Novak Djokovič je v Praze! Na rozlučku Štěpánka si přivezl manželku Jelenu

Legendární český tenista Radek Štěpánek sice kariéru ukončil už loni v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >