JAK ZAČÍNAL TEN VÁŠ POROD?

860
8.11.05 12:22

JAK ZAČÍNAL TEN VÁŠ POROD?

Ahoj holky,
mám kamarádku, která je nyní v 37tt, no a pořád mě „otravuje“ :wink: , že už chce mimi a jak pozná, že už rodí. Já jsem rodila plánovaným CŘ, takže jí moc neporadím. Poslední dva dny mi píše, že má pocit jako při silné MS a jestli už to není ono… říkala jsem jí, jestli to nejsou poslíčky, ale ona říká, že je ještě asi neměla a že to nepozná :) tak vás prosím, JAK ZAČÍNAL TEN VÁŠ POROD?
DÍKY ZA RADY A ZKUŠENOSTI.

Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3743
8.11.05 12:37

Při bolestech podobných jako při MS se doporučuje horká koupel, buď to pomůže a bolesti přestanou, anebo se porod rozjede.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
464
8.11.05 13:00

Ahoj, můj porod vypadal zpočátku velmi „nevinně“ - vlastně jsem coby prvorodička ani nevěděla, že už rodím… :) asi od 10.00 jsem měla pravidelné bolesti zad,ale nic víc…Což mně (chronické stěžovatelce na bolest zad) nepřišlo až tak divné, neb jiné příznaky se absolutně neobjevovaly… :) Ve 12.00 jsme jela do porodnice, jestli by to nemohlo mít nějakou souvislost s porodem… :) ha, ha…mělo… :) Ani jsem se nestihla zúčastnit typických předporodních procedur a už jsem ležela na sále a malá vyletěla na svět… :) takže příznaky skoro žádné, kontrakce do břicha jsme měla až úplně při tom porodu samotném… Takže, těžko radit… :) Pohodový a rychlý porod přeje Ziza.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
8.11.05 13:18

Ahoj.

Rodila jsem naprosto nečekaně. Od 24 týdne jsem byla na nemocenské (po týdenní hospitalizaci pro tvrdnutí břicha), ale gynekolog označil aktuální stav za výborný.
Na začátku 35. týdne jsem měla jít na běžnou kontrolu. Už jsem tam nedorazila. Ráno mi z ničeho nic odtekla voda. Žádné poslíčky, bolesti, prostě nic. Taky jsem se bála, že to nepoznám a při každém koupání jsem dávala pozor. Splést se to nedá. I když mi voda nepraskla, ale odtékala, bylo jí dost a byla naprosto čirá (tedy v pořádku). Vložky nestačily. Porod se rozběhl pozvolna sám. (Že to pokračování bylo poněkud hektické, je kapitola sama pro sebe, po 14 hodinách akutní SC pro nepostupující porod.)
I když to byl porod předčasný, nějak jsem se nebála a na miminko moc těšila. Je v pořádku.

Beruška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
267
8.11.05 13:41

Ahoj. I já ti moc neporadím, ale snad něco jo. Včera jsem šla na křivku a tam mi sestřička řekla, že začínám mít kontrakce. Vůbec jsem si ničeho nevšimla. Jen mě píchalo sem tam jakoby v ledvině. Pustili mě domů s tím, že kdyby něco, tak at přijedu. Dneska mě opět píchá v ledvině a to na každé straně. Občas mě pobolívá podbřišek ale jinak nic víc. Břicho mám občas tvrdý občas měkký, ale nestahuje se. No tak nevím, jestli to je ‚ono‘, nebo ne. Neporadíte mi někdo? Čekám dvojčátka a nerada bych něco zanedbala. Jak poznám, že to je porod? Jsou ty bolesti pravidelné? Protože to je bud za 15 minut, pak za hodinu, potom zase za 5 minut. NO OPRAVDU SI NEVÍM RADY.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
98
8.11.05 13:45

Tak já jsem taky měla silné bolesti jako při MS (asi 14 dní před porodem) - bylo to večer, tak jsem si řekla, že to zkusím zaspat… Zaspala jsem a bolesti přestaly…

Před samotným porodem mě bolesti vzbudily asi ve 3:00 ráno, tak jsem zkusila znovu osvědčenou metodu - zaspat… bohužel tyto bolesti už zaspat nešly, tak jsem začala počítat, jak často se objevují - bylo to cca po 20 - 30 min… Tak to probíhalo celý den až do večera, akorát se intervaly zkracovaly zhruba na 5 min… to byl čas jít do porodnice, no a asi ve 2:35 v noci se narodil náš malý Ríša. Od prvních kontrakcí až do samotného porodu uběhlo skoro 24 hodin, takže jsem si fakt užila…

Jak tedy poznat, jestli je to porod? Zkusit bolesti zaspat, když se podaří, není to porod, když se je zaspat nepodaří, tak to porod je:-))

Zdraví

Gábina + malý Ríša (14m)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
379
8.11.05 14:02

tak ja jsem nevedela,ze rodim.od peti od rana jsem mela pravidelne desetiminutove bolesti jako pri menzes.

v osm jsem volala svagrovy,ze mam nejake bolesti a ta mi rekla,at zavolam do porodnice a zeptam se tam,ze ona to mela taky a pichli ji jenom nejakou injekci a jela domu.
hm,tak jsem jela do porodnice,tam mi zmerili tlak,poslali na vysetreni a doktorka rekla-vy rodite,otevrena na 3 cm!a ja byla v soku,protoze den pred tim jsem byla na prvni poradne v porodnici ve 36.tydnu.
byla jsem z toho pekne v soku.
nejlepsi jsou vety,ze kdyz zacnes rodit,tak to opravdu poznas:-)ale u kazdyho to probiha fakt jinak,bolesti by meli byt pravidelny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
157
8.11.05 15:23

Ahoj,
u nás to bylo tak, že ráno ve čtvrt na devět mi praskla plodová voda a tak jsme se vydali do porodnice. Bolesti jsem neměla. Otevřená jsem taky nebyla. Bolesti mi začaly kolem půl čtvrté nebo čtvrté odpoledne a v 17:57 byla malá na světě :-)
Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3321
8.11.05 16:13

Ahoj,

u mě to bylo tak ,že po 04h.ranní mě vzbudia bolest zad,jiná než po celé těhu.Šla jsem do vany…a boles neustoupila,spíše zesílila…pravidelnost byla co 5min.Malý se nakonec narodil v 16,45h.Bolesti byly křížové,zezačátku se to dalo docela dobře zvládnout-horší to bylo pak když se k tomu přidalo nutkání na tlačení,které jsem musela rozdýchávat..no ale přesto mám na porod úžasný zážitek a určitě to za ty naše prťata stojí :)

gabule

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
8.11.05 17:18

Ahoj, no ty kontrakce jsou v podstatě jako menstruační bolesti a postupně zesilují a frekvence se snižuje. Ale pozor-vůbec nemusí být na minutu pravidelné. Já je několik hodin měla 5-10 minut, až poslednícca dvě hodiny to bylo častější, ani nevím po kolika, to už jsem nestačila sledovat. A jinak, u každého je začátek porodu jiný, každý vnímá bolest jinak, někdo má bolesti jen v břichu, někdo křížové ( ty jsou mimochpodem dost hnusné), někdo obojí-můj případ. Radí se vlézt do vody, anebo zaspat-pokud se ve vodě ještě víc rozjedou anebo nejde usnout, asi rodíš:-) prostě chce to sledovat svou intuici, tělo si samo řekne. Samo že když rupne voda, tak je třeba do porodnice jet hned, i když třeba ještě nejsou žádné kontrakce.K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
8.11.05 19:01

Ahoj, muj nedavny porod zacal pravidelnymi stahy po 4min ktere se dostavili ve ST-pul hodiny pred pulnoci, ve CT rano jsem byla v porodnici to jsem byla otevrena na 2cm tak jsem sla domu, vecer jsem opet byla v porodnici opet otevrena jen na 2cm a opet sem sla domu i kdyz si me tam uz chteli nechat. V PA rano sem sla jen ke gynekologovi, uz sem byla na 8cm hnal me rychlou do porodnice(vzdalena 20km)tam sem rovnou hupsla na porodni postel a po hodine tlaceni byla mala venku. Takze po 35hod neustalych kontrakci po 4min, hodine tlaceni, a bez jakekoli predporodni pripravy(klystyr atd.). Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
8.11.05 19:49

Ahoj,

taky jsem si myslela, že to nepoznám, ale když to přišlo, moc jsem neváhala. Probudila jsem se ve 3 ráno, pak po 40 minutách a pak už šly kontrakce po 5 minutách. Nejlepší je asi opravdu zavolat do porodnice a poradit se. Nám po třech hodinách řekli, ať jedem a na příjmu jsem byla už na 5 cm.

Hodně štěstí

Lasička a Matýsek 10 m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
278
8.11.05 22:55

Ahoj,

v 1 v noci mi praskla voda (probuzení v bazénku), od 2 začaly slabé kontrakce co 3 min, vyjeli jsme do porodnice. Kontrakce postupně sílily, interval zůstával stejný. Malá se narodila v 9.32.

Rychlý a nekomplikovaný porod všem čekatelkám přeje
Hanka (23+3tt)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
178
9.11.05 06:33

Nám praskla o 14 dní dřív voda a bylo to :) Asi ve 4 odpoledne a v jedenáct večer byl venku…císařem,protože byl frajer pořád hlavičkou nahoru a ne a ne se otočit :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1207
9.11.05 08:15

Ahoj,

asi se to opravdu nedá splést. Já jsem rodila třikrát, pokaždí jiné příznaky, ale pokaždé jsem to poznala.
U první mi o půlnoci praskla voda a v pět ráno se narodila, u druhé jsem měla celou noc takové mini bolesti, ale protože to bylo už v termínu jeli jsme ráno do porodnice, co že se to dějě a už si nás tam nechali. V 8 hodin konstatovali, že je vše připraveno k porodu, akorát kontrakce by potřebovali.. Tak mi píchli v 12.30 vodu a ve 14.15 se narodila druhá proncezna. No a u třetí, v 20 začaly myslela jsem si poslíčci, vlezla jsem do vany a ono se to uklidnilo. Tak jsem přestala plašit. V devět večer se to ale rozjelo takovým způsobem, že jsme měli co dělat dojet do porodnice no a deset minut po půlnoci se nám narodila třetí holka.
Takže závěr je ten jak už tady psaly holky přede mnou, že se má zkusit koupel a pokud se to uklidnáí jsou to poslíčci, pokud se to rozběhne- je to tady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama