Jak začít dělat hospodyni?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Soničks
Nováček 5 příspěvků 18.05.19 11:29
Jak začít dělat hospodyni

Zdravím dámy :).. Přemýšlela jsem, že po rodičovské bych začala pracovat jako hospodyně/uklízečka domů a bytů. Nechci dělat klasickou uklízečku, která by uklízela hajzlíky ve fabrice nebo paneláky pod nějakou uklízecí firmou. Jen prostě mít svých pár domácnosti a tam pravidelně docházet. Dělat asi nějak na sebe. Nemáte někdo zkušenosti, jestli je třeba k tomu ŽL, nebo prostě celkově co je k tomu potřeba? Děkuji :) :andel:

Reakce:
divine woman
Extra třída :D 12024 příspěvků 18.05.19 11:41

Dělat hospodyni ve více domácnostech? No nevím. Spíš si založ firmu hodinová manželka. Poklidím, navařím, napeču. Nebo jakou máš o tom představu? Moje představa hospodyně je, že mi někdo každý den uklidí, uvaří, vypere, vyžehlí.

Soničks
Nováček 5 příspěvků 18.05.19 11:55

Tak já jsem si to spíše představovala tak, ze k někomu třeba dvakrát týdně dojdu, uklidim, vysaju, třeba vyperu, vyzehlim. Bez vaření a bez věci ostatního běžného provozu jako třeba nákup potravin, vyzvednout, pohlídat děti apod. Ale asi je fakt, že to vice sedí na tu hodinovou manželku no.

Katka372
Kecalka 158 příspěvků 18.05.19 11:57

@divine woman tak paní měla na mysli spíše tu uklízečku než hospodyni. Já jsem si takto na úklid našla 3 rodiny, 2 z facebooku a jednu tady. Nakonec se jsem ale našla práci a tak jsem jejich nabídky nevyužila. Ale kdyby se mi tam nedařilo, tak se k tomu uklízení také vrátím.
A jinak ano, musíte mít ŽL, platit si zdravotní, sociální pojištění.. Pro mě by to bylo fajn, protože mám občas nemocný dítě a o takovou pracovní sílu moc není zájem tak uvidím, jak se mi teď bude dařit. Jinak mě to taky čeká.

sediza
Ukecaná baba ;) 2457 příspěvků 18.05.19 12:31

Nejdrív si spočítejte, zdali se vam to vyplatí. Ja mam zkusenosti, ze vsichni to delaji na cerno, protože se jim to jinak nevyplatí. Stači, kdyz jste nemocná a nemate nic, stejne tak, když vam odrekne rodina úklid treba kvuli dovolene apod.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.05.19 12:56

Toto dela příbuzná, pracuje uz skoro 15 let v jedné domacnosti, starala se i o děti. Ted už to nemusí resit, je v ID, ale pred tím jí zdravotní i sociální platila ta rodina. Mají dve rodinne firmy, oficialne byla zaměstnancem firmy na jiné pozici. Chápu, ze každý takové štěstí nemá.

Soničks
Nováček 5 příspěvků 19.05.19 18:50

A víte prosím někdo, kolik se platí za povinné pojištění, a asi každý měsíc, že? A bude asi třeba nějaká účetní, co? Nebo prostě jak je to prakticky s živností. díky moc :)

Hanula1212
Kelišová 5585 příspěvků 20.05.19 11:08

@Soničks základní info najdeš na www.jakpodnikat.cz

Soničks
Nováček 5 příspěvků 20.05.19 19:27

@Hanula1212 Díky :).. Mrknu na to :)

Váš příspěvek
Reklama