Reklama

Jak začít znovu od nuly?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.18 18:51
Jak začít od nuly znovu?

Ahoj.
Nevím, jestli hledám nějaké odpovědi nebo se spíše potřebuji svěřit, tak nebo tak, tady můj trosku delší příspěvek.

Mého současného partnera jsem potkala, když měl syn půl roku a druhého jsem čekala (ex byl lehce tyran - psychicky, docela hodně jsem byla jeho chováním manipulovana, neměla jsem kam ani jak utéct), v te době vlastně díky tomu háj..lovi jsem potkala přítele současného.
Prý se do mě na první pohled zamiloval.. ze začátku mi přišel jako strašný lhář a pohádkář.. pomohl mi však se vymanit se z bludneho kruhu a zbavit se vlivu bývalého, vlastně byl mi pak docela sympaticky… brzy jsme se začali scházet. Ze cekam dítě s ex, jsem se dozvěděla v začátku nového vztahu.. prý mě miluje a moje děti taky… finančně taky nestradal, hrozne moc mi dával najevo svou náklonnost, lásku, dnes uh jsem to po téměř jedenácti letech nazvala pravým jménem - závislost.
Pořídili jsme si spolu ještě třetí dítě, holčičku, vybudovali prosperující firmu, která stále roste, pracuje se mi s nim dobre.
Kamen úrazu je ten, ze když mě poznal, byla jsem vážně kvůli ex psychická troska. asi před pěti lety jsem se absolutne oprostila od minulosti, kdy se mi podařilo z hlavy všechny ošklivě věci dostat, jelikož jsme odstěhovali z místa mého bydliště a vymazala jsem ze života všechny, kdo se mě neustále na ex vyptávali.
Začala jsem se zase znovu poznávat, začala jsem zase žít, jako predtim. Jako silná a schopna zenska, co chlapa k životu nepotřebuje. A to se mému příteli asi nelíbí.. vlastně od začátku mi zakazoval kontakt s mými kamarády - muži, vyjma těch jeho. Ale moji kamarádi, včetně toho nejlepšího, museli jít stranou :/ což se na mě za ta léta značně podepisuje. Potkám kamaráda na ulici, nahodou, prohodit s nim par vět, a mám dva dny tichou domácnost a ve finále pak mám ještě dvouhodinovou přednášku o tom, co on mi všechno dal a stále dává (ano, finančně a materiálně opravdu nestradam, ale i já mám svůj podíl na tom, kde naše firma dnes je!), ze si jej nevazim, ze jej mám jen jako bankomat a rohozku.. za poslední půl rok jsme už asi třikrát malem rozešli a při poslední hádce - kdy jsem mu rekla, ze mi kamarádi proste chybí - jsem si po jeho slovech začala uvědomovat, jak se mě vlastně celých více než deset let snaží přetvářet ke svému obrazu, ze vlastně zase představám já být já a jsem nenapadne transformována do podoby, v jaké mě chce mit můj partner. Ale to nejsem já ????
V předchozích vztazích (sice byly bez děti a podstatně kratší), nikdy nikomu mi kamarádi nevadilo, předchozí partneři mi asi věřili… pochopte, nechci navazovat nové vztahy s cizími muži, byla jsme vždy spíše kluk než holka a nej kamoska byl proste kluk.. Jeden z kamarádů mi v létě napsal, po třech letech!!! jestli mě někde zahlédl.. slušně jsem odpověděla, prohodili jsme par obvyklých konverzacnich vět.. chlap mi vlezl do telefonu s byl oheň na střeše. Ze firmu prodá, ze mi vše nechá a už v životě ho neuvidim… :oops: já si po tomhle uvědomila, ze už tohle tak dal nechci.. ze už jej nemiluju.. je mým dětem nejlepším tátou na světě, jsem mu opravdu za milion věci vděčná, ale jsem zároveň pořad protivna, už i na děti, vždy když je na delší pracovni cestě, přeji si, aby se protáhla, už jsem ve fázi, kde jeho doteky nesnesu a už nemám výmluvy… ????
Myslet na sebe - a být šťastná… myslet na děti a zůstávat ve vztahu i za cenu sebezapreni… 8o

Reklama

Reakce:

Martha03
Kecalka 413 příspěvků 04.10.18 19:16

To je dost těžké. Sice si se vymanila ze vztahu s jedním majetnickym manipulátorem, ale bohužel jsi se zapletla s dalším jenž tě psychicky vydírá. Tohle musíš hlavně rozhodnout ty sama, ač jsi ve vztahu stále jsi to ty kdo řídí svůj život a kdo má právo na své zájmy, názory a štěstí. Chápu, že skrze děti deti je to pro tebe situace těžká nicméně jak píšeš už ho nemilujes a nejsi šťastná. Jsou dvě možnosti 1) upřímně si s ním promluvíš(pokud to jde) řekni mu narovinu jak to cítíš, že nehledáš nic/nikoho jiného jen chceš mít svůj život pod vlastní kontrolou, zkuste poradnu kde by vám nějaký mediator mohl pomoci ve vypjatých situacích při řešení tohoto problému bez zbytečných emočnich vylevu 2/ jestliže už jsi rozhodnuta odejdi, řekni mu totéž ale už nemusíš řešit poradnu či něco podobného.
Jinak vyhrožování prodejem firmy apod není dospělé chování je to manipulace, možná si to partner ani neuvědomuje a miluje tě tak moc že udělá cokoliv abys zůstala, musíš mu ale vysvětlit že toto není cesta zpet ke tvému srdci ale spíše tě to ještě více odrazuje. Přeji ať se daří.

flicek18
Kecalka 164 příspěvků 04.10.18 19:25

Určitě ve vztahu kde nejsi sama sebou a partnera ani mě miluješ nezustavej. Máš pravdu v tom, že to vypadá že si tě přítel chce přetvořit k obrazu svému ale o tom podle mě partnerství není. Já osobně bych měla problém i s tím odříznout se od svých kamarádů, takže chápu že se ti to nelíbí, i ta nedůvěra od partnera prostě není dobrá ve vztahu a to že Ti vlezl do telefonu je podle mě vrchol. Je úžasný že Ti pomohl a k dětem se choval jako k vlastním, ale toto by se mělo dělat bezpodmínečně a ne Ti to takto připomínat a vlastně Té tím citově vydírat. Příteli bych poděkovala za to co pro Tebe udělal a jak Ti pomohl atd a v klidu se a ním rozešla. Domluvte věci ohledně firmy a vse co je potřeba a věřím že se Ti pak uleví ;)

Perleť
Povídálka 14 příspěvků 04.10.18 20:49

Je to opravdu moc těžké. Ale nezůstávej. Promluvte si a pokud to nepůjde nezůstávej. Mela jsem to samé s prvním manželem. Dokonce jsem si ani neuvedomovala že jsem jen loutka co se boji návratu manžela z prace. Co doufá ze se něco stane a on zůstane v práci dyl. Do ted se z toho dostávám. Mela jsem o proti tobě výhodu - žádné děti. Tak nějak jsem povědome věděla že sním je nechci a radši žádné nikdy mit nebudu. Odejít a zvládnout to nejhorší mi pomohl současný manžel. Hodně toho se mnou vydržel a nebylo to uplne jednoduché. Naštěstí má za sebou podobnou zkušenost tchyně. Také mi hodně pomohla. No nic zkrátím to - odchod byl těžký a život po nemoci složitý, ale nelituji. Jsem šťastná a dokonce je ze me mamina :-) Držím ti palce a napiš jak ses rozhodla :hug:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.18 21:06

Holky je to strašně těžké prave kvůli dětem, děti ho miluji všechny tři a on mezi nimi nikdy nedělal žádné rozdíly, hrozne se bojím toho, ze mě budou vyčítat, ze jsem opustila jejich tatínka… ze jsem jim zničila zázemí… :zed:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.18 21:11

Sama za sebe ale vim, ze ten vztah je z moji strany už hodně pokažený… a s každou jeho další vycitkou víc a víc.. třeba například..kmitám v praci, kolem děti, škola, kroužky, úkoly, večeře… dvě hodiny mu nenapisu.. přijde mi zprava typu: hmm, tak aspoň ze jsi na messengeru aktivní .. “ sakra. Asi víte jak to s tím zobrazováním on-line statusu na mess je ???? a i kdyby nejsem jeho dítě, abych mu musela sdělovat každý svůj krok .. pak se mi diví, ze se muzu ani nechce mu vůbec něco psát :(

Káťa19
Kelišová 7079 příspěvků 36 inzerátů 05.10.18 09:55

poslední možnost asi poradna, jinak fakt nevím :think: :hug:

Martha03
Kecalka 413 příspěvků 05.10.18 13:38
@Anonymní píše:
Sama za sebe ale vim, ze ten vztah je z moji strany už hodně pokažený… a s každou jeho další vycitkou víc a víc.. třeba například..kmitám v praci, kolem děti, škola, kroužky, úkoly, večeře… dvě hodiny mu nenapisu.. přijde mi zprava typu: hmm, tak aspoň ze jsi na messengeru aktivní .. “ sakra. Asi víte jak to s tím zobrazováním on-line statusu na mess je ???? a i kdyby nejsem jeho dítě, abych mu musela sdělovat každý svůj krok .. pak se mi diví, ze se muzu ani nechce mu vůbec něco psát :(

Dá se s ním o tomhle vůbec mluvit? Když mu to vysvětlís tak jak to tady píšeš že máš starosti nad hlavu a nemáš čas mu pořád psát… Co ti na to řekne?
U dětí je to složité, oni hledají něco jiného neberou to jako ty nemají stejné potřeby ve vztahu. Takže určité riziko toho, že to nepochopí tu je. Můžeš jim to vysvětlit ale pokud tvůj partner s tebou nebude za jedno, nebude schopen to vysvětlení potvrdit nebo naopak bude přes ně emočně dal vydírat, pomlouvat tě apod tak to bude těžké, jelikož se ony ocitnou mezi kameny. Jedná strana bude vykládat to a druhá to. Opravdu bych si s ním sedla i v té pořádně třeba a vysvětlila si vše než to oznámite dětem. Ty jsou totiž nejdůležitější a měli by tím, že už nejste partneři, trpět co nejméně.

rosmarine
Kecalka 164 příspěvků 05.10.18 19:56

No vis,byla jsi na nem asi dlouho zavisla,nejspis si zvykl,ze se o tebe musi starat a vyhovovalo mu to. A ty se ted postavis na obe nohy a je z tebe sebevedoma zenska,najednou te dusi. Zenskou samostatnost chlapi dost tezko nesou. Navic on je asi trochu histerik,vid? Soudim podle toho jak reaguje.
Je to tezky rozhodovani,ja bych to ale kvuli zakazovanym kamaradum nebalila. Spis na to zapracuj,pokud uz jsi toho zvladla tolik,zvladnes i tohle. Kamaradu se nevzdavej ale i tvuj manzel musi vedet,ze ti na nem zalezi. On ten pocit jistoty od tebe asi taky potrebuje a tusi,ze ztraci pozici.

K92
Kecalka 162 příspěvků 05.10.18 20:21

Zniš trochu nevděčně. On ti pomohl v těžké životní situaci a pomohl ti najít správnou životní cestu a ty bys mu to teď měla oplatit. Řekni mu co ti vadí, mluvte o tom, jděte do poradny, pracujte na tom. Mám pocit, že je to taková klasická lidská vlastnost, že když máme všechno a jsme šťastní, tak se v tom svém štěstí začneme vrtat a hledat chyby a zároveň se nesnažíme opravovat rozbité věci.

sahrazad1
Povídálka 19 příspěvků 05.10.18 20:53

A kdy jsi mu naposledy řekla, že ho máš ráda? Copak to nevnimas? Cítím to z tvych vět každým porem, že jemu chybi tvoje láska…a je zoufalý, a zarli, a tak dělá zoufalé věci.
A není samozřejmostí, že bere i tvé děti z předchozího vztahu za své. To vážně není.
Tak trochu si i myslím, že je to i tou dnešní dobou, že ženy jsou i trochu muži.

Káťa19
Kelišová 7079 příspěvků 36 inzerátů 06.10.18 08:22

A prý je bezvadná kniha Pět jazyků lásky
je i na ulozto

Příspěvek upraven 06.10.18 v 09:24

Veveří
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 06.10.18 08:36

Zakladatelko, píšeš, že potřebuješ kamarády - muže. Zkus si to představit obráceně, že tvůj chlap by zase potřeboval kolem sebe výhradně kámošky, protože si vždy rozuměl spíše se ženskými. To by žárlil skoro každý. Já asi taky :oops: Společné přátelé nemáte? Rodinu bych nebourala, to je hodně unáhlené, snaž se to řešit. Ale v podstatě ti asi nikdo neporadí.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Věry Špinarové: Ta její socha je příšerná,jsem hrozně zklamaný!

Sto padesát dva centimetrů, tolik měřila Věra Špinarová (†65) a přesně tolik... číst dále >

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >