Jak začít podnikat - rady, zkušenosti

Anonymní
6.9.21 11:16

Jak začít podnikat - rady, zkušenosti

Ahojte, už dlouho uvažuju že začnu podnikat, mám docela dobrou práci v kanclu, sice málo peněz za moc odpovědnosti, ale dá se to. Chtěla bych začít podnikat buď (mám víc plánů, ještě nejsem moc rozhodlá na 100% :lol: ) jako kosmetička, udělat si kurz ( stojí dost peněz), nebo si udělat obchůdek se skandinávským stylem (doplňky a tak), nebo vinotéku. Nejvíc se asi přikláním k tomu obchůdku, nic v okolí tady takového není, prostory jsem si našla za docela rozumnou cenu a velkoobchod z kterého bych nakupovala jsem si už taky našla.
Nikoho kdo podniká v okolí neznám, takže moc nevím co to obnáší. Tak bych se vás chtěla zeptat, jestli vy aspoň tak zhruba víte, nebo spíš jestli má někdo zkušenosti (s tím jak začít, co očekávat, nějaké pozitivní i negativní stránky a tak) - abych si to nepředstavovala jak Hurvínek válku :mrgreen:
Prosím anonym nebo smazat

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3245
6.9.21 11:24

Ty si to ale opravdu jako Hurvínek představuješ. Chceš podnikat v něčem ( vlastně ani nevíš v čem), o čem nemáš ani páru, ani zkušenost, ani praxi. Já jsem šla na volnou nohu po letech praxe v oboru, s vysokou školou v oboru a po období, kdy jsem si vedle zaměstnání ověřila, že se opravdu uživím a že mi to půjde. Jak to dělají ti, co chtějí podnikat v něčem, co vůbec neumí, to nevím. Možná mně napadá k tomu obchůdku, aby ses nejdřív v nějakém nechala zaměstnat ( třeba na pár hodin jako brigádu), abys měla aspoň tucha, co to obnáší a jak se musí obchod otáčet, aby vynášel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1557
6.9.21 11:29

Jak velký máš kapitál? Můžeš si dovolit o tyto peníze přijít? V dnešní době potřebuješ dobrý nápad, což vinotéka/kosmetické studio/skandinávské doplňky není, dostatek peněz na rozjezd, odhodlání, vůli a „koule“. Ne každý má na podnikání vlohy. Pokud máš pochybnosti, raději bych zůstala zaměstnanec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2013
6.9.21 11:49
@Anonymní píše:
Ahojte, už dlouho uvažuju že začnu podnikat, mám docela dobrou práci v kanclu, sice málo peněz za moc odpovědnosti, ale dá se to. Chtěla bych začít podnikat buď (mám víc plánů, ještě nejsem moc rozhodlá na 100% :lol: ) jako kosmetička, udělat si kurz ( stojí dost peněz), nebo si udělat obchůdek se skandinávským stylem (doplňky a tak), nebo vinotéku. Nejvíc se asi přikláním k tomu obchůdku, nic v okolí tady takového není, prostory jsem si našla za docela rozumnou cenu a velkoobchod z kterého bych nakupovala jsem si už taky našla.
Nikoho kdo podniká v okolí neznám, takže moc nevím co to obnáší. Tak bych se vás chtěla zeptat, jestli vy aspoň tak zhruba víte, nebo spíš jestli má někdo zkušenosti (s tím jak začít, co očekávat, nějaké pozitivní i negativní stránky a tak) - abych si to nepředstavovala jak Hurvínek válku :mrgreen:
Prosím anonym nebo smazat

Může tě to uživit, ale nemusí to musíš vědět sama co z toho si vybrat, ale hlavně mít do začátku našetřeno. Ze začátku budou peníze jen lítat - pronájem, zboží, energie a peníze zpátky se budou vracet velmi pomalu…
Znám jednu velké oči, podnikala sice ve svém oboru, ale v dnešní době už neperspektivní a zůstali ji jen půjčky x let poté, co už nepodniká

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10778
6.9.21 12:31

A kolik na to máš peněz? Jestli min jak půl mega tak na to rychle zapomeň. V práci máš hodně zodpovednosti, ale pořád je do nějaké finanční výšky. Takto by to bylo celý na tvoje triko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1557
6.9.21 12:57
@JancaS84 píše:
A kolik na to máš peněz? Jestli min jak půl megatak na to rychle zapomeň. V práci máš hodně zodpovednosti, ale pořád je do nějaké finanční výšky. Takto by to bylo celý na tvoje triko.

půl mega je žalostně málo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
434
6.9.21 12:57
@Anonymní píše:

Změň práci a nech se zaměstnat v oboru, ve kterém bys chtěla podnikat. Když to uvidíš zblízka a zjistíš, že to co Tvůj zaměstnavatel bys zvládla taky, tak má smysl do toho nacpat peníze a zkusit to. Bez znalostí a zkušeností v oboru sotva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.9.21 13:04

@JancaS84
No míň jak půl mega teda mám :zed: A nejde si třeba vzít na podnikání úvěr, nebo něco podobného? Pardon za blbé otázky, ale já se fakt houby vyznám :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.9.21 13:05
@catch-22 píše:
Změň práci a nech se zaměstnat v oboru, ve kterém bys chtěla podnikat. Když to uvidíš zblízka a zjistíš, že to co Tvůj zaměstnavatel bys zvládla taky, tak má smysl do toho nacpat peníze a zkusit to. Bez znalostí a zkušeností v oboru sotva.

Chtěla jsem, aspoň na brigádu, ale bohužel nikde nehledají

• Citovat
  • Nahlásit
434
6.9.21 13:08
@Anonymní píše:
No míň jak půl mega teda mám :zed: A nejde si třeba vzít na podnikání úvěr, nebo něco podobného? Pardon za blbé otázky, ale já se fakt houby vyznám :)

Tak nelez do oboru, kde musíš profinancovat zásoby (vinotéka). Zbývají spíš služby, kde jsi investovala do vlastních znalostí a dovedností, ty Ti zůstanou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
6.9.21 13:18
@Anonymní píše:
@JancaS84
No míň jak půl mega teda mám :zed: A nejde si třeba vzít na podnikání úvěr, nebo něco podobného? Pardon za blbé otázky, ale já se fakt houby vyznám :)

Záleží na nákladech. Spočítej si, kolik budeš mít měsíční náklady. A nezapomeň na takové věci, které zaměstnanci neřeší a ty je budeš muset najednou platit sama, jako sociální a zdravotní pojištění. Hodně podnikatelů si myslí, jak docela vychází s penězi do první exekuce ze socky a zdrávky, kterou nějak „zapomněli“ platit. Když k tomu přihodíš nájem prostor, energie, telefony, topení a pořád ti to vyjde, že pár měsíců přežiješ, i když nevyděláš korunu, tak proč to nezkusit. Někde nepřežiješ se stejným obnosem ani pár měsíců, zatímco jinde v nájmu za pár korun, jen aby malá obec neměla nevyužité prostory, s tím vystačíš na dlouhou dobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33099
6.9.21 13:29
@Anonymní píše:

Ty prostory jsou zkolaudované na obchod?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1557
6.9.21 13:31
@Anonymní píše:
@JancaS84

Zůstaň zaměstnaná. Nezkušená s holým pozadím, je nejlepší volba pracovat pro někoho, kdo to umí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33099
6.9.21 13:33
@Anonymní píše:
@JancaS84

Do půjčky bych fakt nešla.

A nezapomen, že nikdo neví, co bude na podzim, v zimě, jak to bude s koronou.

Když bude víc případů, tak i když to nezavřou, tak spousta lidí nepůjde do města zbytečně, budou se bát.

Ted si obchodníci už šetří peníze, aby přežili případné problémy, kdyby se zase dělo něco nepříjemného, co neovlivní, nyní do půjček a úvěrů může jít jen blázen…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1557
6.9.21 13:33
@rmot píše:
Záleží na nákladech. Spočítej si, kolik budeš mít měsíční náklady. A nezapomeň na takové věci, které zaměstnanci neřeší a ty je budeš muset najednou platit sama, jako sociální a zdravotní pojištění. Hodně podnikatelů si myslí, jak docela vychází s penězi do první exekuce ze socky a zdrávky, kterou nějak „zapomněli“ platit. Když k tomu přihodíš nájem prostor, energie, telefony, topení a pořád ti to vyjde, že pár měsíců přežiješ, i když nevyděláš korunu, tak proč to nezkusit. Někde nepřežiješ se stejným obnosem ani pár měsíců, zatímco jinde v nájmu za pár korun, jen aby malá obec neměla nevyužité prostory, s tím vystačíš na dlouhou dobu.

s částkou menší než půl milionu, je to sebevražda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat