Reklama

Jak začít s příkrmem a jak přidávat zeleninu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lee92
Kecalka 103 příspěvků 02.02.18 07:23
Jak zacit s prikrmem a jak pridavat zeleninu?

Maminky, budeme zacinat s prikrmy a pro me je to zatim spanelska vesnice. A tak bych se chtela zeptat. Doktorka rikala zacit s mrkvi a po trech dnech pridat dalsi druh. Takze mam k te mrkvi jakoby zeleninu dalsi nabalovat? Nejdriv mrkev, pak mrkev a brambor a pak mrkev, brambor, broko? Nebo kazdou zeleninu zvlast? A take jsem cetla, ze mrkvicka stavi, mam vzdy do porce pridat lzicku masla? MOC dekuji :)

Reklama

Reakce:

mayunka
Zasloužilá kecalka 570 příspěvků 02.02.18 07:25

Ahoj, ja se ti sem nabouram, take to resim. :) @Lee92

mayunka
Zasloužilá kecalka 570 příspěvků 02.02.18 07:27

Mrkni sem https://www.emimino.cz/…-a-batolata/ @Lee92

Lee92
Kecalka 103 příspěvků 02.02.18 07:37

@mayunka dekuji :lol: snad tomu brzo prijdu na kloub

Teniska7
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 02.02.18 07:37

S mrkvi se zacina protoze je sladka a detem vetsinou chutna :) misto masla pridej kvalitni olej. Muzes bud po trech dnech vyzkouset novy druh zeleniny a nebo pridat k sobe jak pises. To je na tobe. Ja zkousela zvlast, at ochutna tu zeleninu samostatne, michala jsem je dohromady az kdyz ty chute poznal.

beruska9
Extra třída :D 10638 příspěvků 02.02.18 07:44

Ja zacinala vzdy s jednim druhem, aby dite ziskavalo zkusenosti s jednotlivymi chutemi, takze 3 dny jedna vec, pak 3 dny dalsi…ale jako samozrejme to nejde delat donekonecna, pac nez by ses dostala pres vsechna jidla, tak pujde dite na vysokou :mrgreen: Takze postupne davat mixy, idealne odskousene plus jedna nova vec, kvuli potencialnim alergiim…ale casem to uz pak pujde. Ja nezacinala mrkvi, ale dyni, ono je to v zasade jedno. Mrkev se davala, pac je sladsi, tak pry to deti docela dobre prijimaly, ale zase muze stavet…ja bych vybrala, co sezenes hezkeho, ono v zime to zadna hitparada nebude…a myslim, ze dnes uz se od pristupu „Radeji dam neco sladkeho“ i upousti, deti se zbytecne uci na sladke chute…a neni cilem do nich hned nacpat velke davky, kdyz to nevemou, zadny problem, mliko je zaklad stravy az do roku, takze spis jde o zvykani a ochutnavani. S druhym ditetem uz to nejspis nebudu ani tolik resit :mrgreen:

jana2381
Kecalka 282 příspěvků 02.02.18 07:56

@Lee92
já začala dýní, pak červená řepa, batáty - brambory, mrkev, cuketa, špetnát, fazolky, brokolice, květák, kedlubna, petržel…

abych to měla jednodušíí, tak jsem uvařila v páře nebo vodě celou dyni nebo jinou zeleninu a dala k ní vyvřit cca 3 zrnka kmínu a fenyklu. Pak jsem koření vyndala a ponorným šlehačem rozmixovala na pyré.( po měsici jsem už jen pasirovala přes cedník a teď se mi vůbec nenadavuje při kousíčkach. Tuhle směs jsem si dala do tvořítek na led a jak to zmrzlo, tak jsem to vyklepla do sáčku a nechala v mrazáku. Takhle jsem si v mezičase připravovalala všechnu zeleninu (jen se nadají mrazit brambory, okurka - batáty se mrazí dobře). pak jsem si jen z mrazáku vybírala a ruzně kombinovala.

začínala jsem první den 1 kostičku dýne, druhý den 2, pak 4, 3-4 den přidáš další zeleninu k dýni a opět se dává tak 2-3 dny, aby jsi věděla, že jestli není na nějakou alergická reakce. Syn měl na brambory - udělala jse mu na jedné ručičce malá vyrážka, tak jsem brambory pak znovu zaváděla až pozděj a nahradila je batátama. Maso jsem zavedla až po měsíci zeleniny a začala jsem telecím, kraličim (kruti, kuřecí). Stejně tak ovoce až po měsíci.

Po 2 tydnech zeleniny - 1× týdně jsem do rozmrazeného pyré důkladně zavařila žloutek (podle množství, ale ze začátku jen trošku žloutku - ne celý. Celý až od plných dávek jídla - jo a žloutek nahrazuje maso). Stejně lepek - svařit pyré s troškou mouky (na špičku lčičky a postupem času přidávat).Jak často ho dávat se poraď s mudr. Ja dávala jeden den, pak par dni pauza, pak 2 dny a zase pauza atd… Někdo zase doporučuje několik dní v kuse a někde jsem četla 1× týdně. :nevim: Mouku musíš provařit. od 6-7 měsíce jsem mouku nahradila dětskou krupičkou nebo už můžeš těstoviny, kuskus…ze začátku nemíchej mouku k vajíčku nebo masu - bylo by to těžší na trávení. Do každého příkrmu jsem kapla olej nebo maličko másla po měsíci zeleniny. :mavam:

dickys
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 02.02.18 08:17

Já jsem příkrmy začínala jednodruhovou zeleninou. Takže první mrkev (k ty se fakt vyplatí dát olej), cca 3 dny než snědla tu malou skleničku, pak 3 dny dýně, 3 dny pastinák, 3 dny hrasek, pak už jsem začala vařit kombinace typu mrkev s bramborem, hrášek s brokolicí a pak už jsem si přidávala dle libosti. Na nic nereagovala, takže asi za měsíc už jsem tu zeleninu nějak neřešila. Zároveň jsem přidala maso.

Lee92
Kecalka 103 příspěvků 02.02.18 08:28

Juuu tak mockrat dekuji za rady :palec: asi to bude jen o prvnich prikrmech a pak jak clovek do toho vpluje, nebude to tak moc resit :lol:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >