Jak začít s příkrmy při kojení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Isia
Zasloužilá kecalka 928 příspěvků 28.09.14 21:59
Jak začít s příkrmy při kojení

Dobrý den maminky, chtěla bych vás poprosit o radu. Začínáme s příkrmy, dcerka má 6. měsíců. Tento týden jsme začali se zeleninkou. První den snědla jenom 2 lžičky, ale pak zachutnalo a sní všechno cca 150 g. Nevím ale jak s kojením. Po jídle dokojit? Doktorka říkala, že ne, ale bojím se, že příjdu o mlíčko. A jak postupovat při zařazování dalších příkrmů? Doktorka chce abych už přidala ovoce, ale to je zase méně mléka pro malou. Tak nevím, jak postupovat. Když budu kojit míň a míň, tak se mi přece nebude tvořit mlíčko. Chci kojit co nejdéle, tak se bojím, abych měla dost mléka. Děkuji za rady.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Aries6
Generální žvanilka 22144 příspěvků 3 inzeráty 28.09.14 22:06

Pokud sní hodně, nedala bych mlíko, ale vodu (na zapití a získání tekutin) a kojit třeba až před spaním - jakože takovou maličkou sváču. Ovoce bych dala až po několika druzích zeleniny, třeba za 2 týdny…
S tím mlíkem uvidíš, buď bude mizet nebo ne, každá to má jinak.

pikola
Generální žvanilka 20186 příspěvků 28.09.14 22:07

Dokojila jsem jak chtela. Kojim i ted a to kojim vlastne jen pred spanim ve 14m. Udelej to jak myslis ty, je to tvoje dite. Za tyden ti treba zase jist nemusi nic.. nedelala bych z toho takovou vedu, me mala treba nejedla skoro vubec zeleninu, pak chtela jen kasi, ted zase odmita cokoliv detskeho..

Příspěvek upraven 28.09.14 v 22:09

Kry5t0fek
Kecalka 355 příspěvků 28.09.14 22:08

My začali s příkrmy ve 4.měsících a určitě 1-2měsíce po zavedení jsem ještě dokojovala už jen proto aby se napil, jelikož jiné tekutiny než mléko odmítal ;-… A jinak s každym novym pokrmem vždy alespoň jeden den po 1-2lžičkách kvůli alergiím ale u nás to nebylo moc možné, pač malému tak chutnalo že chtěl hned vše :D, ovoce jsem zařadila spolu s masem-tedy měsíc po zavedení zeleniny a to si myslím jsem už nedokojovala a pil jen ráno, na sváču, před spaním a popř. v noci ;-) kojit jsem přestala v 8.měsících ;-)

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 28.09.14 22:10

Nedokojovala jsem, dávala jsem zapíjet vodou.

V 6 měsících ti jedno vynechané kojení nedostatek mléka nezpůsobí, prsa se pouze přizpůsobí té snížené poptávce ;)
V dalším zavádění se řiď sebou, pozorováním dítěte, jak má zájem, co vyměšování, bříško… Zkrátka intuice. Když nezačneš hned dávat ovoce, nic se nestane, akorát čím je dítě starší, tím může být konzervativnější v zavádění nových chutí.

Antonie Bolavá
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 28.09.14 22:18

Já jsem dokojovala. Ona mi nejstarší do dvou let moc normální jídlo nejedla a kdybych nedokojovala, tak by se asi ztratila. Kojila jsem tedy i v těch dvou letech dost často, ale s vynecháním jedné dávky bych o mléko strach neměla

AnnaF
Ukecaná baba ;) 1804 příspěvků 28.09.14 22:19

Ahoj, ja jsem takz dokojovala. Ziju ve Francii, tady naopak plati, ze se bud po jidle dava mliko nebo se koji, deti tu jedi ctyrikrat denne, i takhle male. Kojeni se v pohode udrzelo i s prikrmy, az kdyz jsem v osmym mesici zavala davat UM pres den, tak vecer i rano mlika ubylo a mala byla lina to tahat, takze se behem tri tydnu odstavila. Jinak jak tu pisou holky, neni jedna pravda pravdouci a zbyrtek nesmysly, dulezity je prikrmovat postupne a nepridavat nove potraviny moc rychle…

Lucmína
Ukecaná baba ;) 1243 příspěvků 28.09.14 22:21

Ono vlastně podáním první příkrmu začíná postupné odstavování. O mlíčko se neboj, já kojila děti cca 2,5 roku. Od 6. měsíců příkrmy, po příkrmu jsem nedokojovala, ale mezi jídly jsem kojila jak si dětičky řekly (a že už si ve 2 letech řekly :D). Kojení nahradíš příkrmy, ale když budeš kojit večer, ráno v noci, tak se o mlíčko opravdu bát nemusíš. Zase se nabídka postupně vyrovná poptávce :).

zuzanx
Ukecaná baba ;) 1027 příspěvků 28.09.14 22:28

Dokojovala jsem jen asi první měsíc, ale já teda zatím kojím ještě docela dost (5× přes den, 1× v noci). Je normální, že mlíka bude asi trochu ubývat, ale zase o to víc bude mimčo jíst jiná jídla, takže v pohodě. Jinak s ovocem bych nespěchala, prvně zaveď co nejvíce zeleniny, ono to ovoce prckům víc chutná, tak by ti pak zeleninu mohl odmítat.

zuzkasim
Ukecaná baba ;) 2243 příspěvků 28.09.14 22:35

Já myslím, že je ideál postupně nahrazovat kojení normálním jídlem (příkrmy). Dokojovala jsem snad jen první 2 dny, pak jsem se naopak snažila, aby prckové pochopili, že mlíčko bude zas až na další jídlo. Takhle jsem postupně odstavovala a někdy kolem 9. měsíce už mi zbývalo jen ranní a večerní kojení, což jsme takhle nechali u druhého dítěte třeba do 2 let. Takže jsem děti kojila, ale nekonalo se žádné vytahování trička kdekoliv, uklidňování prsem apod.

Verca1989
Echt Kelišová 9091 příspěvků 28.09.14 22:59

Neboj se, že přijdeš o mléko, tvorba se přizpůsobí. Jinak já jsem takhle ze začátku přikrmování vždy nabídla ještě prso, většinou si trošku cucla, asi po 2 měsících už nechtěla vůbec. Ono se prostě takhle bude postupně nahrazovat kojení normálním jídlem, na tom není nic divného, nikde není psáno, že nemůžeš kojit dál :) Když se kojení ubírá postupně, tak opravdu nehrozí že o mléko přijdeš, já kojila plně 6 měsíců a poté ještě do 14 měsíců s příkrmy.
Jinak ovoce jsem dávala od 7 měsíců, dopoledne jako svačinu a mezitím kdykoliv malá chtěla, tak jsem dál kojila ;-)

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 28.09.14 23:20

Tak ono když začíknš přikrmovat, tak je účel, aby se mlíko postupně ztrácelo, pomaličku..nicméně klidně bych dokojovala, já dokojovala po každém jídle do 15m, resp. do 2 let. a s ovocem bych klidně pár týdnů počkala.

AliTad
Kelišová 5303 příspěvků 29.09.14 07:36

Já bych nabídla a pokud si vezme, tak si vezme. Moc pěkný článek je na www.mamila.sk (teď to nemůžu najít) o tom, že v prvním roce se dítě v podstatě seznamuje s pevnou stravou, která má být vedle kojení, ne ho nahrazovat.

morevhore
Povídálka 18 příspěvků 29.09.14 12:12

Takže je možné (s příkrmy) kojit třeba jen ráno, večer a v noci? Laktace se pomalinku snižuje, takže netrpěly jste velkým nalitím, bolestmi a tak, když jste třeba celý den nekojily?

AliTad
Kelišová 5303 příspěvků 29.09.14 14:10

@morevhore Tak pokud se bude ubírat postupně, problém by být neměl.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

5 důvodů, proč Tereze H. pákistánský kriminál může ve finále jen prospět

Pašeračka Tereza Hlůšková (22) od soudu v Pákistánu odešla s trestem odnětí... číst dále >