Jak začít v IT - kurzy, škola?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.19 19:50
Jak zacit v IT - kurzy, škola?

Ahoj,
vy co v IT děláte máte nějaké školy, kurzy?

Lze vůbec bez praxe do tohoto oboru proniknout?
Omlouvám se za anonym, ale mám tu svagrove a nechci aby věděli, nad čím přemýšlím.
Dekuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineMango_Lassi
Neúnavná pisatelka 17187 příspěvků 25.08.19 19:54

Lze. Hledej na Google pyladies, Rails girls. Samotné kurzy ale nestačí, chce to poměrně aktivní samostudium. Vždy se ale najdou lidi, kteří budou ochotní poradit s pomoct, zejména, když uvidí tvou snahu

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 25.08.19 19:55

Jo, lze, na kurzy dávám cca 100tis ročně.

Králičice
Extra třída :D 13490 příspěvků 25.08.19 19:58

Zrovna ted zacinaji kurzy PyLadies v Ostrave, Brne a Olomouci - jsou zdarma. Dale koukni na kurzy Czechitas.

tasa
Echt Kelišová 9334 příspěvků 25.08.19 20:02

Se vtirnu, diky

tasa
Echt Kelišová 9334 příspěvků 25.08.19 20:03

@Zumpa a co jsi profesi a za co, Teda který kurzy konkrétně?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.19 20:05

Ja se treba do it dostala z jine pozice ve firme pri zavadeni noveho IS.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.19 20:07

Já momentálně uvažuji nad tím samým. Začínám mít pocit, že jsem ve svém oboru trochu vyhořelá, nebo spíš, že nic netvořím. Uvažuju nad nějakými kurzy od czechitas v praze a uvidím, jak mi to půjde. Teda hlavně jak mě to bude bavit a když mě to chytne, tak se nebojím, že bych pak uplatnění nenašla.

Králičice
Extra třída :D 13490 příspěvků 25.08.19 20:08

Jinak zitra me ceka prvni pohovor, tak dam vedet, jak je to realne :grin:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.19 20:09
@Anonymní píše:
Ja se treba do it dostala z jine pozice ve firme pri zavadeni noveho IS.

Já právě pracuji v IT firmě na neIT pozici a vím jistě, že kdybych chtěla, tak není problém tam přejít, když mi to půjde. Celkem dost kolegů u nás taky tak začalo.

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 25.08.19 20:21
@tasa píše:
@Zumpa a co jsi profesi a za co, Teda který kurzy konkrétně?

Dělám toho více, ale mj. v IT se starám firmám o servery. Konkrétněji např. ohledně virtualizace:
https://edu.arrow.com/…ainings-list
a dole si rozbal vSphere

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.19 20:29
@Anonymní píše:
Já právě pracuji v IT firmě na neIT pozici a vím jistě, že kdybych chtěla, tak není problém tam přejít, když mi to půjde. Celkem dost kolegů u nás taky tak začalo.

Jj, ono se da ro IT dostat relativne snadno. Ale je otazka co konkretne bude clovek delat. Pak byt na nejake 1st help line neni moc fajn. Ale zas kazdemu vyhovuje neco jineho.

Barfiy
Kecalka 259 příspěvků 25.08.19 20:43

Lepsi na druhem nebo tretim levelu :-)

Afrikana
Zasloužilá kecalka 911 příspěvků 25.08.19 20:57

Zalezi, co chces presne v IT delat. Pokud chces programovat, tak vysokoskolske vzdelani nepotrebujes, ale je potreba pocitat s tim, ze krome kurzu toho budes muset hodne nahnat projekty a samostudiem. A pak budes zacinat na juniorni pozici. Muzes zkusit kurzy od Czechitas (behem jednoho dne ti ukazou zaklady programovani, nebo si napises jednoduchou webovou stranku, pripadne se muzes zkusit prihlasit na dlouhodoby kurz datove analytiky, jestli te to tahne timto smerem), muzes zkusit PyLadies, kde se programuje v Pythonu, muzes zacit s ruznymi online kurzy - SQL, Python, JavaScript, PHP, Java, HTML, CSS… na Codecademy, Udemy, Coursere… Staci si vybrat, co chces delat, a na internetu urcite najdes hodne materialu, kurzu a podkladu. Potencialniho zamestnavatele pak ale nebude zajimat, ze mas nejaky certifikat, ale to, co doopravdy umis. Takze je nutne si vymyslet nejake sve male projekty, ktere pak budes moct na pohovoru ukazat misto portfolia a diplomu z vysoke skoly.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.19 21:18

@Afrikana
Dekuji, můžu se ještě zeptat, zda je lepší čerpat znalosti z literatury ( it knížky) nebo věřit co se píše na různých stránkách?

Nerada bych se naučila něco špatně.
Jak nemam s timto oborem zkušenosti, tak nevím zda věřit všemu.
V mém bývalém oboru jsem se vždy řídila knížkami, protože na webech byly hrozně chyby.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama